طراحی سایت شرکتی | طراحی سایت حرفه ای | سایت خوب http://sitekhoob.com طراحی سایت شرکتی مطابق با آخرین اصول روز دنیا Mon, 13 Aug 2018 19:59:36 +0000 fa-IR hourly 1 قبل از اینکه خیلی دیر شود شما هم از HTTPS استفاده کنید http://sitekhoob.com/https-benefits/ http://sitekhoob.com/https-benefits/#respond Mon, 13 Aug 2018 03:50:32 +0000 http://sitekhoob.com/?p=23696 گوگل ، موزیلا و دیگر مراجع اینترنت به مالکان وبسایت ها فشار می آورند تا با HTTPS سازگاری یابند. به زودی ، گوگل کروم با نمایش هشداری به معنی “ایمن نیست” شروع به علامت گذاری سایت های غیر HTTPS می کند. در واقع استفاده از HTTPS یکی از فاکتورهای مهم در طراحی سایت حرفه ای...

نوشته قبل از اینکه خیلی دیر شود شما هم از HTTPS استفاده کنید اولین بار در طراحی سایت شرکتی | طراحی سایت حرفه ای | سایت خوب پدیدار شد.

]]>
گوگل ، موزیلا و دیگر مراجع اینترنت به مالکان وبسایت ها فشار می آورند تا با HTTPS سازگاری یابند. به زودی ، گوگل کروم با نمایش هشداری به معنی “ایمن نیست” شروع به علامت گذاری سایت های غیر HTTPS می کند.

در واقع استفاده از HTTPS یکی از فاکتورهای مهم در طراحی سایت حرفه ای به حساب می آید. نسخه 68 کروم اخیرا به صورت بتا ارائه شده است. زیاد طول نمی کشد که هر کسی بتواند مرورگر خود را به کروم 68 ارتقاء دهد و هشدارهای “ایمن نیست” را در وبسایت های بدون SSL مشاهده کند.

دلایل انتقال به HTTPS

این یک حقیقت است که وبسایت های دارای HTTPS رتبه ی بالاتری در نتایج جستجوی گوگل به دست می آورند. بازاریابان دخیل در بهینه سازی موتور های جستجو باید این نکته را بدانند. وبسایت هایی که ایمن نیستند ، هیچ جایی در صدر و بالای SERPها (صفحات نتایج موتورهای جستجو) ندارند. این روشی است که گوگل برای تشویق کاربران به انجام اقدامات خوب امنیتی پیش گرفته است ، اما گوگل در این روش فقط به افرادی که اقدامات خوب انجام داده اند پاداش نمی دهد ، بلکه آن دسته افرادی که اقدامات امنیتی لازم را اتخاذ نکرده اند را نیز مجازات می کند.

یکی از همکارانم سال قبل مقاله ای با عنوان” گوگل سایت های بدون HTTPS را در لیست سیاه قرار می دهد” نوشت. اگر سایتی حاوی فرم های پرداخت با کارت اعتباری یا محل های ورود رمز عبود باشد ، اما مجوز SSL نداشته باشد ، اطلاعات بازدید کنندگان را به خطر می اندازد. عاقلانه است که پیش از اینکه کاربر اطلاعات شخصی اش را در چنین سایت های وارد کند به او هشدار داده شود. اگر وبسایت شما هر کدام از این موارد ذکر شده را دارا می باشد ، پس پرهیز از دریافت یک هشدار امنیتی از طرف موتورهای جستجو یک انگیزه ی دیگر برای شروع استفاده ی هر چه سریع تر از HTTPS است.

اگر تصمیم گرفته اید فعلا صبر کنید ، این ممکن است به کسب و کار شما صدمه بزند

وقتی کاربران در مرورگر کروم خود هشداری را مشاهده می کنند ، اما مرورگرهای فایرفاکس و دیگر مرورگرها چنین هشداری نمی دهند ، ممکن است سریعا از آن وبسایت خارج شوند. این حرف به خصوص برای وبسایت های فروشگاهی صدق می کند چون آنها ممکن است بیشترین خسارت را از این لحاظ ببینند. کاربران مسلما دوست ندارند از وبسایتی که در ابتدا هشدار نا ایمن بودن آن را مشاهده کرده اند چیزی بخرند.

SSL فقط از محتوای پویایی همچون فروشگاه اینترنتی ، اطلاعات ورود کاربر و داده های حساس محافظت نمی کند. برخی افراد ممکن است ادعا کنند که وبسایتشان استاتیک و ساده است (یعنی هیچ فرم ورود یا اطلاعات حساس کاربری ندارد) پس شاید دلیلی وجود ندارد که وبسایتشان را HTTPS کنند. این حرف کاملا نادرست است. نه تنها مرورگرها و موتورهای جستجو سایت هایی را تایید می کنند که از HTTPS استفاده می کنند ، بلکه SSL از دستکاری شدن صفحات در هنگام انجام تراکنش یا تغییر و تحول ها، نیز جلوگیری می کند. در دنیای امنیت ، این وضعیت را با عنوان “حمله ی همه جانبه” می شناسند.

من پیشبینی می کنم که به زودی بازدید کنندگان بدون توجه به اینکه از چه مرورگری استفاده می کنند، هشدارهای ایمن نبودن را در سایت های HTTP مشاهده خواهند کرد.

این هم آمارهایی که گوگل منتشر کرده است:

 • بیش از 68% از ترافیک کروم ، چه در اندروید و چه در ویندوزها در حال حاضر محافظت شده است.
 • بیش از 78% از ترافیک کروم هم در ویندوزها و هم در مک ها محافظت شده است.
 • 81 مورد از 100 سایت برتر اینترنت به صورت پیشفرض از HTTPS استفاده می کنند.

هشدارهای محتوای ترکیبی – غیر ایمن

این نکته نیز مهم است که  SSL را به صورت صحیح و بدون محتوای ترکیبی که امنیت را به خطر می اندازند پیاده سازی کنیم. محتوای ترکیبی زمانی اتفاق می افتند که منابع یک صفحه (مثلا تصاویر آن) کد نویسی نشده اند و HTTPS را به خطر انداخته اند. چنین کاری ممکن است باعث لو رفتن اطلاعات شود.

برطرف کردن محتوای ترکیبی ممکن است فرآیند مشکلی باشد و گاهی به همین دلیل وبسایت های دارای SSL معتبر هم با مشکلات و ارورهایی مواجه هستند. اگر کمی جستجو کنید مقاله هایی وجود دارند که توضیح می دهند چگونه می توانید “هشدارهای محتوای ترکیبی” را از بین ببرید.

اگر هنوز هم در تشخیص اینکه کدام محتوا باعث به وجود آمدن هشدارهای محتوای ترکیبی می شوند با مشکل مواجه هستید، می توانید از این ابزار استفاده کنید: https://www.whynopadlock.com

SSL رایگان Let’s Encrypt و فایروال Sucuri

شرکت Sucuri (از شرکت های معتبر در زمینه امنیت وردپرس) مدتی است که با Lets Encrypt همکاری می کند و همه ی کاربرانی که از فایروال تحت وب این شرکت برای وبسایتشان استفاده می کنند می توانند از سیستم SSL رایگان Lets Encrypt نیز بهره ببرند.

اگر هاست شما از HTTPS پشتیبانی نمی کند، فایروال Sucuri یک پشتیبانی یک طرفه (سمت کلاینت) فراهم می کند. این کار آنها را قادر می سازد تا اتصال و ارتباط بین کاربر و سرورهایشان را رمزگذاری کنند. مجوز HTTPS هیچ مشکلی بین Sucuri و سرور هاست اصلی ایجاد نمی کند. این یک کانفیگ و وضعیت ایده آل نیست ، اما به عنوان اولین گام به سمت بهبود وضعیت ایمنیتی اطلاعات (در صورتی که هاست شما از HTTPS پشتیبانی نکند) بد نیست.

نتیجه

هیچ دلیل خوبی برای استفاده نکردن وبسایت شما از HTTPS وجود ندارد. هنوز هم شایعاتی مبنی بر اینکه HTTPS برای پردازش های سرور و سرعت های شبکه مالیات می اندازد وجود دارند. به هر حال ، امروزه این مشکل بزرگی نیست. هر نوع مشکل عملکردی در این رابطه تا به امروز مدت هاست که برطرف شده است. همچنین دیگر مجبور نیستید برای یک مجوز SSL هزینه بپردازید. Lets Encrypt به طور رایگان این مجوز را برای شما فراهم می کند.

منبع: sucuri.net

نوشته قبل از اینکه خیلی دیر شود شما هم از HTTPS استفاده کنید اولین بار در طراحی سایت شرکتی | طراحی سایت حرفه ای | سایت خوب پدیدار شد.

]]>
http://sitekhoob.com/https-benefits/feed/ 0
چرا شما باید داخل وبسایتتان پست مهمان داشته باشید؟ http://sitekhoob.com/guest-blogging/ http://sitekhoob.com/guest-blogging/#respond Thu, 09 Aug 2018 10:04:56 +0000 http://sitekhoob.com/?p=23666 بخش مهمی از مدیریت سایت به آپدیت کردن اطلاعات مخاطبانتان با محتوای جدید و تازه باز میگردد. همه ما که مدیر سایت هستیم با این وضعیت رو به رو شده ایم که هیچ ایده ای در مورد پست بعدیمان نداریم. آیا تا به حال به پذیرش پست مهمان فکر کرده اید؟  بیشتر اوقات ما ایده...

نوشته چرا شما باید داخل وبسایتتان پست مهمان داشته باشید؟ اولین بار در طراحی سایت شرکتی | طراحی سایت حرفه ای | سایت خوب پدیدار شد.

]]>
بخش مهمی از مدیریت سایت به آپدیت کردن اطلاعات مخاطبانتان با محتوای جدید و تازه باز میگردد. همه ما که مدیر سایت هستیم با این وضعیت رو به رو شده ایم که هیچ ایده ای در مورد پست بعدیمان نداریم. آیا تا به حال به پذیرش پست مهمان فکر کرده اید؟ 

بیشتر اوقات ما ایده زیادی برای رسیدن به حد متوسط تولید محتوا ، که 5 پست در هفته است نداریم. اینجاست که پست مهمان به کمک ما می آید. به عبارت ساده، پذیرش پست ها به معنای پذیرش پست هایی است که توسط نویسندگان دیگر در وبسایت شما نوشته شده است.

اکثر مردم فکر می کنند پذیرش پست مهمان هیچ استفاده ای ندارد ، در حالی که آنها از مزایای این کار اطلاعی ندارند. اگر شما هم جزء این دسته از افراد هستید حتما به مطالعه این مطلب ادامه دهید. در ادامه من مزایایی را برای شما لیست خواهم کرد که قانع می شوید بخش پست مهمان را به سایت خود اضافه کنید.

چرا شما باید داخل وبسایتتان پست مهمان بپذیرید؟

سؤال بالا در ذهن بیشتر مردم وجود دارد.

مزایای این کار چیست؟

خوب است؟ امن است؟

در ادامه مزایای پست مهمان را می خوانید تا تردیدهایتان برطرف شود

1- وبسایت خود را به طور رایگان به روز نگه دارید

اصلی ترین دلیل برای پذیرفتن پست مهمان در وبسایتتان ، به روز کردن آن به صورت رایگان است. هرچه تعداد خوانندگان سایتتان بیشتر بدانند که شما پست مهمان می پذیرید ، تعداد افراد بیشتری از شما درخواست می کنند برایتان بنویسند. همچنین پست مهمان ، بسیاری از دغدغه های ذهنی شما را می کاهد. پست مهمان به وبسایت شما کمک می کند که به طور منظم به روز شود و این کار نیز به طور رایگان انجام می شود.

بسیاری از مدیران سایت ها از چرخه رقابت حذف می شوند چرا که هیچ ایده خاصی برای ارائه محتوای جدید و خلاقانه به کاربران خود ندارند. پست مهمان به شما کمک می کند از این خطر دوری کنید. اگر وبسایت شما از شهرت بیشتری برخوردار باشد و بیشتر در مورد آن صحبت شود ، پست های مهمان با کیفیت تری نیز دریافت می کنید.

2- داشتن یک جامعه فعال

همانطور که قبلا هم گفتم شما می توانید شهرت بیشتری برای وبسایتتان به دست آورید و با این کار یک جامعه فعال برای آن می سازید. این مزیت اصلی پست مهمان است که به رشد جامعه شما کمک می کند. به این ترتیب به برند شدن وبسایت شما و ایجاد تأثیر بر جهان اینترنت کمک می کند.

این حتی می تواند کمک کند یک قدرت فعال در اینترنت بسازید که متشکل از تعداد زیادی نویسنده مهمان است که برای شما می نویسند. نکته مثبت بهره مندی از یک جامعه فعال این است که اگر بازدیدکنندگان متوجه شوند وبسایتتان یک جامعه فعال است که تعداد زیادی نویسنده و پست مهمان دارد ، آنها نیز می خواهند عضوی از آن شوند.

3- به دست آوردن ترافیک هدفمند بیشتر

هر مدیر سایتی برای وب سایتش ترافیک می خواهد. اما پذیرفتن پست مهمان می تواند ترافیک هدفمند بیشتری به وبسایت شما هدایت کند.

چطور؟؟

اولا نویسندگان مهمان مطالب جدیدی را مطرح می کنند و با استایل های نویسندگی متفاوت ، تنوع را به مطالب سایت شما می آورند. این کار باعث می شوند بازدیدکنندگان همیشگی سایت شما ، از آمدن به وبسایتتان خوشحال شوند. دوما زمانی که یک نویسنده مهمان برای وبسایت شما بنویسد طبیعتا برای وبسایت خودش نیز ترافیک بیشتری می خواهد پس مطلبی را که در سایت شما منتشر کرده در شبکه های اجتماعی نیز تبلیغ می کند. این کار باعث می شود بازدیدکنندگان جدیدی به وبسایت شما اضافه شوند و ترافیک سایت را افزایش دهند.

4- ساخت روابط

پذیرفتن پست های مهمان در وبسایتتان به شما کمک می کند با مدیران سایت های همکار ، روابطی را ایجاد کنید. حتی اگر شما برای آنها می نویسید و یا آنها برای شما می نویسند ، این فرآیند حتی می تواند یک تبادل اطلاعات 2 طرفه باشد و به شما کمک می کند با همکارانتان دوست شوید.

پس این کار به شما کمک می کند در حوزه کاریتان دوستان بیشتری داشته باشید که واقعا لازم است. پس از اینکه دایره دوستانتان کمی وسعت پیدا کرد می بینید ساخت روابط در حل مسائل و مشکلاتتان چقدر کمک می کند چرا که می توانید از کمک دوستان جدیدتان استفاده کنید.

5- بهبود سئو ، تبلیغات ، اعضای خبرنامه ، هواداران شبکه های اجتماعی…

بسیاری از نویسندگان مهمان فقط در صورتی دوست دارند برای شما بنویسند که سایتتان ترافیک و رتبه قابل قبولی داشته باشد ، و اگر سایت شما این شرایط را داشته باشد آنها حتی عضو خبرنامه شما می شوند و در شبکه های اجتماعی نیز کلی طرفدار جدید پیدا می کنید.

این کمک می کند سایتتان رشد خوبی داشته باشد و بتواند در دنیای اینترنت تأثیری از خود بگذارد. بنابراین پذیرش پست های مهمان به گسترش سئو و تبلیغات سایت شما کمک می کند.

چطور؟؟

اکثر نویسندگان مهمان با هدف تبلیغات برای خودشان می نویسند. این باعث می شود مطلبی را که در سایت شما منتشر می کنند با دوستانشان نیز به اشتراک بگذارند و این به رشد و توسعه وبسایت شما نیز کمک می کند.

اکنون سؤال اصلی مطرح می شود – از کجا نویسندگان مهمان با کیفیت پیدا کنیم؟

پیدا کردن نویسندگان با کیفیت برای یک سایت ، کار بسیار سختی است. اما در ادامه راه حل این مسئله را نیز برایتان خواهم گفت.

چند روز پیش من به دنبال وبسایت هایی بودم که بتوانم از آنها خوانندگان با کیفیت و پرشور برای سایتم به دست آورم. من به دنبال وبسایتی بودم که بتوانم مقاله هایی را بر اساس نیازم انتخاب کنم و پس از برقراری ارتباط و کسب اجازه از نویسندگان ، آنها را در سایتم منتشر کنم

Guest Crew چنین وبسایتی است و شما می توانید در آن با تبلیغ کنندگان و نویسندگان بر اساس نیازتان تعامل داشته باشید. بهترین نکته این است که شما می توانید از 1 دلار تا بیش از 500 دلار درآمد داشته باشید آن هم فقط با انتشار 1 مقاله در سایتتان. این قیمت بر اساس کیفیت و ترافیک سایت شما افزایش پیدا می کند.

کار کردن با Guest Crew ساده است. پس از ثبت نام (به عنوان تبلیغ کننده) ، به شما یک بخش مدیریت داده می شود که می توانید در آن کمپین تشکیل دهید و گروه های هدف مورد نظرتان را برای انتشار مقاله مشخص کنید. بر اساس نیازتان می توانید وبسایت های مناسب را انتخاب کرده و کیفیتشان را بررسی کنید. این وبسایت هم برای مدیران سایت ها و هم برای تبلیغ کنندگان رایگان است.

تبلیغ کنندگان می توانند کمپین های رایگان راه اندازی کنند که نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای ندارند. اما مدیران سایت ها باید هزینه را مشخص کنند ، بنابراین اگر هزینه را بیشتر از 0 تعیین کنند ، این یعنی آنها مقاله ای را به صورت رایگان روی سایتشان نمی گذارند.

به عنوان یک مدیر سایت ، شما می توانید با انتشار مقاله روی سایتتان کسب درآمد کنید. یکی از نکات خوبی که این سایت دارد و شنیدن آن شما را خوشحال می کند ، کارهای رایگانی است که با انجام آنها اعتبار به دست می آورید. در واقع با انجام کارهای مختلفی می توانید اعتبار به دست آورید و سپس از اعتبارتان استفاده کنید.

اگر هم برای وبسایتتان پست مهمان با کیفیت می خواهید و هم به کسب درآمد از سایتتان علاقه دارید ، این سایت را چک کنید.

صحبت پایانی

پست مهمانی ، پتانسیل زیادی برای کسب درآمد آنلاین دارد و همچنین می تواند در زمان کوتاهی برای شما در جهان اینترنت ایجاد هویت کند. بسیار عاقلانه از آن استفاده کنید و سپس رشد وبسایتتان را ببینید.

منبع: bloggingcage.com

نوشته چرا شما باید داخل وبسایتتان پست مهمان داشته باشید؟ اولین بار در طراحی سایت شرکتی | طراحی سایت حرفه ای | سایت خوب پدیدار شد.

]]>
http://sitekhoob.com/guest-blogging/feed/ 0
7 ابزار برای جلوگیری از کامنت های اسپم در وردپرس http://sitekhoob.com/stop-comment-spam-wordpress/ http://sitekhoob.com/stop-comment-spam-wordpress/#respond Sun, 05 Aug 2018 07:08:39 +0000 http://sitekhoob.com/?p=23653 کامنت های اسپم واقعیت تلخی هستند که همه ی مدیران سایت تازه کار ، مشتاق و نا آماده پس از طراحی سایت حرفه ای با میزان زیادی از آنها رو به رو خواهند شد. در این مطلب ، بهترین ابزار برای مقابله با کامنت های اسپم در وردپرس را معرفی خواهم کرد. وردپرس می تواند...

نوشته 7 ابزار برای جلوگیری از کامنت های اسپم در وردپرس اولین بار در طراحی سایت شرکتی | طراحی سایت حرفه ای | سایت خوب پدیدار شد.

]]>
کامنت های اسپم واقعیت تلخی هستند که همه ی مدیران سایت تازه کار ، مشتاق و نا آماده پس از طراحی سایت حرفه ای با میزان زیادی از آنها رو به رو خواهند شد. در این مطلب ، بهترین ابزار برای مقابله با کامنت های اسپم در وردپرس را معرفی خواهم کرد.

وردپرس می تواند در این راستا کمک کند ، اما باید از نظر ذهنی خودتان را برای این حقیقت تلخ که بیش از 99% کامنت هایی که دریافت می کنید اسپم خواهند بود ، آماده کنید. اگر این مشکل را نادیده بگیرید ، اسپم ها عملا دیتابیس سایت شما را تسخیر خواهند کرد و شما را به طور دائمی از ایندکس موتورهای جستجو حذف کرده و در لیست سیاه قرار می دهند.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که بخش مدیریت وبسایت خود را برای کمک در مواجهه با چنین حجم عظیمی از اسپم آماده کنید. اینجاست که صاحبان سایت های وردپرسی از مزیت خاصی برخوردارند. به همان تعداد که کامنت اسپم وجود دارد ، به همان تعداد هم راه حل های قدرتمند و مفید وجود دارند که این راه حل ها به صورت رایگان یا ارزان قیمت برای کمک به شما در جلوگیری و یا مدیریت حجوم اسپم ها به وبسایتتان عرضه می شوند.

نحوه ی جلوگیری از کامنت های اسپم در وردپرس:

1- Akismet

Akismet یک ابزار مفید است که نصب آن در همه ی سایت های وردپرسی رایگان است، همچنین یکی از ستون های اصلی وبسایت می باشد چون جزء اعضای اصلی وردپرس است. این ابزار برجسته ترین ابزار موجود در بین افزونه های ضد اسپم برای وردپرس است.

اکیسمت توسط شرکت Automattic توسعه یافته و بسیار قدرتمند است. این ابزار دارای ویژگی های جلوگیری (و مدیریت) اسپم سطح بالایی است که برخی از آنها عبارتند از یک الگوریتم تشخیص اسپم هوشنمد (از نحوه ی علامت گذاری اسپم توسط شما الگوبرداری می کند و سپس از این الگو برای علامت گذاری خودکار اسپم ها استفاده می کند). این افزونه همچنین به شما اجازه می دهد کامنت های خود را روی سرور Akismet قرار دهید (که در آنجا توسط الگوریتمی که اشاره شد برای اسپم نبودن بررسی می شوند). کامنت هایی که از این فیلتر رد می شوند نهایتا در سایت شما منتشر خواهند شد ، در حالی که بقیه ی کامنت ها مهر اسپم خورده و سرانجام حذف می شوند. همه ی کامنت ها (اسپم یا غیر اسپم) در لاگ هایی نگهداری می شوند که می توانید آنها را به آسانی بررسی کنید.

Akismet برای وبسایت های شخصی و غیر تجاری ماهانه بیش از 50000 بررسی اسپم انجام می دهد. وبسایت های تجاری می توانند با پرداخت حق عضویت ماهانه ی 5 دلار (یک قیمت منصفانه که قطعا ارزشش را دارد) کلید API دریافت کنند.

2- افزونه ی ضد اسپم WP-Spamshield

افزونه ی ضد اسپم WP-Spamshield  در صدر جدول نتایج جستجو برای عبارت ” افزونه ی ضد اسپم” در کتابخانه ی افزونه های wordpress.org قرار دارد. مستحق این جایگاه هم هست.

این افزونه رایگان بوده و بسیار کارآمد است. این افزونه می تواند اسپم ها را از دل کامنت ها ، فرم های ثبت نام / ورود، trackback ها و pingback ها و غیره بیرون بکشد. می تواند اسپم نویسان را (بر اساس آدرس IP) ردیابی و شناسایی کند و به شما اجازه می دهد مشکل آفرینان را در لیست سیاهی قرار دهید تا از دیتابیس سایت خود در برابر اسپم محافظت کنید. این افزونه حتی دارای یک لایه ی جاوا اسکریپت (یک کوکی تایید صلاحیت) است که از نفوذ اسپم ها توسط ربات ها جلوگیری می کند.

این افزونه به هیچ وجه با کپچا یا سوالات احمقانه که برای اثبات ربات نبودن شما پرسیده می شوند کاری ندارد. این افزونه به صورت خودکار کاربرانی که از سرور پراکسی استفاده می کنند را بلاک کرده و از همه ی افزونه های اصلی وردپرس پشتیبانی می کند.

این یک افزونه ی هوشمند است که هزینه ای ندارد.

3- Anti-Spam Bee

با وجود بیش از یک میلیون نصب که روز به روز هم در حال افزایش است و همچنین یک توصیه نامه ی با ارزش از یکی از موسسان وردپرس به نام مت مولنوگ، می توانید مطمئن باشید که در انتخاب Anti-Spam Bee اشتباه نکرده اید.

این افزونه برای همگان رایگان است و بسیار هوشمند است. این افزونه می تواند اموری مانند وارد کردن IPها در لیست سیاه (بلاک کردن کامنت ها) ، ارزیابی trackback ، بهینه سازی دیتابیس (ویژگی ای که افراد بسیاری آن را با دانلود یک افزونه ی مجزا مانند WP Sweep به دست می آورند) و غیره را انجام دهد. همچنین ماهانه گزارش کامل و با جزئیاتی از وضعیت و فعالیت های اسپم در داشبورد ادمین شما ارائه می دهد و اجازه می دهد با انتخاب مشخصه های خاصی بر اساس دانسته های خود از کاربرانتان ، الگوریتم تشخیص اسپم مخصوص به خودتان را ایجاد کنید.

قبلا هم گفتم این یک افزونه ی قدرتمند و کوچک هوشمند است. همچنین به صورت کامل از نفوذ هرگونه تبلیغات آزاردهنده جلوگیری می کند و با استانداردهای داده های شخصی (Europe) سازگاری دارد که این هم یکی دیگر از ویژگی های تحسین برانگیز آن است.

4- CleanTalk

CleanTalk یکی از بهترین سرویس های آنلاین هزینه دار برای جلوگیری از کامنت ها اسپم در وردپرس (بر اساس سیستم ابری) است.

CleanTalk از اسپم های موجود در کامنت ها، فرم های ثبت نام / ورود و trackback ها جلوگیری می کند و از الگوریتم های هوشمند برای تشخیص اسپم در کامنت های با ظاهر عادی که در سیستم ابری CleanTalk آپلود می شوند استفاده می کند. همچنین در کنار فعایت های خودکار قوی و تاریخچه های تشخیص اسپم، آمار کامل و با جزیات و لاگ کامنت ها را نیز دریافت می کنید.

این سرویس به مدت آزمایشی دو هفته ای رایگان است و پس از آن می توانید با پرداخت حق شارژ ماهانه 8 دلار به استفاده از آن ادامه دهید.

5- WordPress Zero Spam

این مورد یکی از ساده ترین افزونه های جلوگیری کامنت های اسپم در وردپرس است. نحوه ی کار WordPress Zero Spam این گونه است که کامنت های کاربرانی که در مرورگرهایشان قابلیت جاوااسکریپت را فعال نکرده اند ، حذف می کند. این افزونه با سمت کلاینت و سرور سیستم ارزیابی JS کار می کند که برای جلوگیری از اکثر ربات های اسپم گذاری در بخش کامنت شما مفید می باشد.

این افزونه رایگان است و به شدت با تقریبا همه ی افزونه های اصلی وردپرس (و قابل اعتماد به جز Jetpack) و انواع گوناگون افزونه های فرم تماس سازگاری دارد. به خاطر داشته باشید که اگرچه این افزونه در برابر ربات ها عالی کار می کند، اما عمدتا در برابر انسان ها ناکارآمد و آسیب پذیر است.

6- افزونه ی ضد ربات اسپم (Growmap (GASP

برنامه نویسانی که از ربات های اسپم گذار تنفر زیادی دارند افزونه ی ضد ربات اسپم Growmap را ایجاد کرده اند.

GASP ساده است: یک چک باکس به فرم کامنت شما اضافه می کند و از بازدید کنندگان سایت شما می خواهد آن را علامت بزنند تا اثبات شود که انسان هستند. از آنجایی که این بخش با استفاده از جاوا اسکریپت در مرورگرهای خود کاربران ایجاد می شود ، اکثر ربات ها آن را نمی بینند و گول افزونه را می خورند.

این افزونه کم حجم، موثر و رایگان است.

7- افزونه ی جلوگیری از اسپم Stop Spammers

این یک افزونه ی چند کاره ی عالی است که می تواند در مواجهه با کامنت های اسپم، مشکلات فراوانی را از سر راه شما بردارد.

افزونه ی جلوگیری از اسپم Stop Spammers کامنت های اسپم ، فرم های ثبت نام اسپم ، trackback ها و فرم تماس اسپم را با عبور دادن آنها از سد یک سری از الگوریتم های قدرتمند، بلاک می کند. افزونه می تواند IPها را از بیش از 100 کشور بلاک کند. همچنین یک صفحه ی هشدار (رد درخواست) به اسپم نویس (انسان و غیر انسان) که دارای یک لایه ی Captcha است ارسال می کند: لایه ی دوم از نفوذ ربات های اسپم نویس جلوگیری می کند.

نتیجه

این هم از این: 7 مورد از برترین ابزارها برای محافظت از سایت وردپرسی شما در مقابل اسپم ها و جلوگیری از انباشتگی اسپم ها در سرور و دیتابیس شما. وبسایت وردپرسی خود را سالم نگاه دارید و از آن مراقبت کنید و یکی از این افزونه ها را هر چه سریع تر روی وبسایت خود نصب و راه اندازی کنید.

منبع: shoutmeloud.com

نوشته 7 ابزار برای جلوگیری از کامنت های اسپم در وردپرس اولین بار در طراحی سایت شرکتی | طراحی سایت حرفه ای | سایت خوب پدیدار شد.

]]>
http://sitekhoob.com/stop-comment-spam-wordpress/feed/ 0
آموزش بستن بخش دیدگاه ها در وردپرس http://sitekhoob.com/disable-wordpress-comments/ http://sitekhoob.com/disable-wordpress-comments/#respond Thu, 02 Aug 2018 20:50:55 +0000 http://sitekhoob.com/?p=23647 قابلیت ثبت دیدگاه ها در وردپرس ، این سیستم مدیریت محتوا را به یکی از ایده آل ترین سیستم های طراحی سایت حرفه ای تبدیل کرده است. هرچند ، همه پست های وبسایت شما نیاز به ثبت دیدگاه ندارند و شما همیشه قادرید آن را غیر فعال کنید. قابلیت سفارشی سازی وردپرس چیزی است که...

نوشته آموزش بستن بخش دیدگاه ها در وردپرس اولین بار در طراحی سایت شرکتی | طراحی سایت حرفه ای | سایت خوب پدیدار شد.

]]>
قابلیت ثبت دیدگاه ها در وردپرس ، این سیستم مدیریت محتوا را به یکی از ایده آل ترین سیستم های طراحی سایت حرفه ای تبدیل کرده است. هرچند ، همه پست های وبسایت شما نیاز به ثبت دیدگاه ندارند و شما همیشه قادرید آن را غیر فعال کنید.

قابلیت سفارشی سازی وردپرس چیزی است که همه ما بیشترین لذت را از آن می بریم. در وردپرس ، ما این گزینه ها را داریم:

 • بستن دیدگاه ها در وردپرس برای پست های خاص
 • بستن دیدگاه ها در وردپرس برای برگه های خاص
 • بستن دیدگاه ها در وردپرس برای همه صفحات

بسته به نیازی که دارید ، می توانید یکی از گزینه را انتخاب کنید.

به طور مثال ، شرایط خاصی که من این روزها تجربه می کنم این است که برخی پست ها در سایت خوب دیدگاه های زیادی به دست آورده اند. مشکل این است که فقط 1% این کامنت ها واقعی هستند. بقیه یا اسپم هستند و یا متون تبلیغاتی. افزونه های ضد اسپم مثل Akismet و  WordPress Zero spam همه تلاششان را برای حذف دیدگاه های اسپم انجام می دهند اما این کافی نیست و این زمانی بود که من به فکر بستن بخش دیدگاه ها در وردپرس برای تعداد کمی از پست های خاص افتادم.

در این آموزش شما یاد می گیرید چگونه این کار را انجام دهید و از همین الان یا در آینده هر زمانی که نیاز داشتید از آن استفاده کنید.

به نظر خوب است؟ پس شروع می کنیم.

حذف بخش دیدگاه ها در وردپرس برای پست ها یا برگه های خاص

شما می توانید بخش دیدگاه ها در وردپرس را برای پست هایی که هم اکنون منتشر شده اند و حتی پست هایی که قرار است منتشر شوند غیر فعال کنید ، فقط کافیست گام های زیر را دنبال کنید.

 • وارد بخش مدیریت سایت وردپرسی خود شوید
 • وارد بخش ویرایش برگه یا نوشته ای شوید که می خواهید دیدگاه های آن را غیر فعال کنید
 • به دنبال بخش دیدگاه ها بگردید (این بخش معمولا بعد از قسمت مخوص تایپ متن است اما می توانید با استفاده از امکان جستجوی مرورگر خود ، عبارت “دیدگاه ها” را جستجو کنید)
 • تیک گزینه ای که اجازه ثبت دیدگاه ها را می دهد بردارید. باید چیزی شبیه به تصویر زیر باشد:

روی دکمه به روز رسانی کلیک کنید و تمام. بخش دیدگاه ها از آن نوشته یا برگه حذف خواهد شد.

غیر فعال کردن دیدگاه ها در وردپرس برای کل سایت

اگر می خواهید دیدگاه ها را در سایت وردپرسی به طور دائم یا موقت غیر فعال کنید ، این کار نیز شدنی است. ترفند بعدی ، بخش دیدگاه ها را در کل سایت وردپرسی شما غیر فعال می کند.

در قسمت مدیریت سایت به بخش تنظیمات » گفتگو مراجعه کنید.

از تنظیمات بخش “گزینه های پیشفرض نوشته” ، تیک عبارت “اجازه گذاشتن دیدگاه برای نوشته های جدید” را بردارید.

 

 

در حالی که هنوز در این صفحه هستید ، یک گزینه دیگر نیز وجود دارد که باید در مورد آن بدانید. شما همچنین این امکان را دارید که بخش دیدگاه ها را برای پست ها و برگه های قدیمی تر از تعداد روز مشخصی غیر فعال کنید.

در همان صفحه تنظیمات ، گزینه ای را می بینید که نوشته: “بستن دیدگاه ها در نوشته های قدیمی تر از …. روز به صورت خودکار”.

به راحتی تعداد روز را مشخص کنید و این گزینه شما را قادر می کند خیلی ساده بخش دیدگاه ها را در کل سایتتان بعد از تعداد روز مشخص شده غیر فعال کنید.

 

اکنون فراموش نکنید دکمه ذخیره تغییرات را که باید با اسکرول صفحه به سمت پایین آن را پیدا کنید ، بزنید.

نتیجه: غیر فعال کردن دیدگاه ها در وردپرس برای برگه ها و نوشته ها

امکانات و قابلیت های بسیار زیادی در وردپرس وجود دارند که مخفی هستند و شما باید در مورد آنها بیشتر بدانید. ممکن است برای پیدا کردن بعضی از این قابلیت ها کمی به دردسر نیز بیافتید. به هر حال مطالعه بیشتر و بیشتر در مورد وردپرس به شما کمک می کند با این قابلیت ها بیشتر آشنا شوید.

من امیدوارم این مطلب کوتاه آموزشی به شما آموزش داده باشد که چگونه بخش دیدگاه ها در وردپرس را برای برگه ها و نوشته های خاص و یا برای کل سایت غیر فعال کنید. اگر در این باره هر سؤالی دارید لطفا آن را در بخش نظرات مطرح کنید. لطفا فقط کامنت های معنی دار بگذارید!

منبع: shoutmeloud.comشاید 

نوشته آموزش بستن بخش دیدگاه ها در وردپرس اولین بار در طراحی سایت شرکتی | طراحی سایت حرفه ای | سایت خوب پدیدار شد.

]]>
http://sitekhoob.com/disable-wordpress-comments/feed/ 0
تفاوت بین برگه و نوشته در وردپرس http://sitekhoob.com/wordpress-pages-vs-posts/ http://sitekhoob.com/wordpress-pages-vs-posts/#respond Wed, 25 Jul 2018 09:07:51 +0000 http://sitekhoob.com/?p=23603 به طور پیش فرض ، وردپرس برای تولید محتوا 2 راه پیش روی شما می گذارد: نوشته (پست) و برگه. برای اینکه وبسایتتان تجربه کاربری بهتری داشته باشد مهم است که هنگام تولید محتوا ، از برگه و نوشته به شکلی صحیح استفاده کنید. آیا تفاوت بین برگه و نوشته در وردپرس را می دانید؟...

نوشته تفاوت بین برگه و نوشته در وردپرس اولین بار در طراحی سایت شرکتی | طراحی سایت حرفه ای | سایت خوب پدیدار شد.

]]>
به طور پیش فرض ، وردپرس برای تولید محتوا 2 راه پیش روی شما می گذارد: نوشته (پست) و برگه. برای اینکه وبسایتتان تجربه کاربری بهتری داشته باشد مهم است که هنگام تولید محتوا ، از برگه و نوشته به شکلی صحیح استفاده کنید. آیا تفاوت بین برگه و نوشته در وردپرس را می دانید؟

اما زمانی که تازه شروع به کار با وردپرس می کنید ، دانستن اینکه چه زمانی باید از نوشته استفاده کنید و چه زمانی باید از برگه استفاده کنید می تواند مشکل باشد.

برای کمک به شما در دانستن اینکه کدامیک برای کدام نوع محتوا مناسب تر است ، من در این مطلب به توضیح در مورد تفاوت بین برگه و نوشته در وردپرس به همراه جزئیات می پردازم.

مواردی که شما یاد خواهید گرفت:

 • اصلی ترین شرایطی که تعیین می کنند چه زمانی باید از برگه استفاده کنید و چه زمانی باید از نوشته سود ببرید.
 • دانستن تفاوت های بیشتر بین نوشته و برگه برای عمیق تر شدن دانش شما در این زمینه.

برگه و نوشته در وردپرس: تفاوت ها در یک کلام

در ابتدا به بزرگترین تفاوت میان برگه و نوشته در وردپرس اشاره می کنیم:

نوشته ها و یا همان پست های وردپرس ، تاریخ انتشار رسمی دارند و در بخش وبلاگ سایت شما به همراه تاریخ انتشار نمایش داده می شوند.

اگر می خواهید یک پست عادی برای بخش وبلاگتان بنویسید ، باید از بخش نوشته ها استفاده کنید. برای مثال همین مطلبی که الان در حال مطالعه آن هستید به عنوان یک نوشته وردپرسی منتشر شده است ( اگر به قسمت بالای صفحه بروید ، در ابتدای نوشته می توانید تاریخ انتشار آن را مشاهده کنید).

برگه های وردپرس تاریخ انتشار ندارند و برای محتواهای ثابت و بدون زمان هستند. 2 نمونه رایج برای محتوایی که باید در قالب برگه منتشر شوند ، صفحات “درباره ما” و “تماس با ما” هستند.

لیست کردن این نوع محتوا بر اساس تاریخ ، بی معنی است. چرا که شما می خواهید بازدیدکنندگان همیشه بتوانند آنها را مشاهده کنند و کاری به تاریخ بازدیدشان از وبسایتتان ندارید.

اگر میخواهید نمونه ای از برگه های وردپرسی را مشاهده کنید می توانید صفحه مشاوره رایگان سایت خوب را ببینید و توجه کنید که آن صفحه تاریخ انتشار ندارد.

در بالاترین سطح ، این مهم ترین تفاوت است:

 • نوشته های وردپرسی برای پست های وبلاگی زمان دار هستند و تاریخ انتشار دارند
 • برگه های وردپرسی برای محتواهای ثابت بدون زمان هستند و تاریخ انتشار ندارند

اما تفاوت های کوچک دیگری هم بین این دو هستند. در ادامه آنها را نیز بررسی می کنیم…

4 مورد فنی دیگر درباره تفاوت بین برگه و نوشته در وردپرس

شما اکنون می دانید نوشته ها تاریخ انتشار دارند در حالی که برگه ها ندارند. اما تفاوت های قابل توجه دیگری نیز وجود دارند که می توانند روی تصمیم شما برای نحوه ساختار سایتتان مؤثر باشند.

1- شما می توانید نوشته ها را دسته بندی کنید ، اما برگه ها سلسله مراتبی هستند

زمانی که شما یک نوشته ایجاد می کنید ، گزینه ای دارید که می توانید آن را مشخص کنید:

 • دسته بندی ها
 • برچسب ها

 

دسته بندی ها و برچسب ها به شما کمک می کنند تا نوشته های خود را سازماندهی کنید و همجنین به خوانندگان وبسایت نیز کمک می کنند تا مطالبی که به آنها علاقه دارند را راحت تر پیدا کنند.

صفحه بایگانی مربوط به هر دسته بندی و یا برچسب ، تمام نوشته های مربوط به آن دسته و یا برچسب را به همراه تاریخ انتشارشان لیست می کند. برای مثال به صفحه دسته بندی آموزش طراحی سایت حرفه ای در سایت خوب نگاه کنید. نسبت به تمام نوشته هایی که در سایت خوب منتشر می شوند ، این صفحه فقط نوشته هایی را نشان می دهد که در دسته بندی طراحی سایت حرفه ای  قرار گرفته اند.

در سمت مقابل ، برگه ها نمی توانند از دسته بندی و یا برچسب استفاده کنند در عوض آنها به صورت سلسله مراتبی سازماندهی می شوند. به طور خلاصه این یعنی: شما می توانید یک برگه را به عنوان والد قرار دهید و برگه دیگر را به عنوان فرزند آن انتخاب کنید. این کار به شما کمک می کند که صفحات مرتبط با هم را گروه بندی کنید.

 

زمانی که یک صفحه را به عنوان فرزند صفحه دیگر قرار می دهید ، بیشترین چیزی که تحت تأثیر قرار میگیرد آدرس اینترنتی (url) صفحه فرزند است. به طور مثال اگر آدرس برگه مادر به این صورت باشد:

yoursite.com/parent

آدرس برگه فرزند به این شکل خواهد شد:

yoursite.com/parent/child

2- نوشته ها معمولا یک نویسنده دارند اما برگه ها خیر

در قسمت مدیریت سایت های وردپرسی شما می توانید هم برای برگه ها و هم برای نوشته ها ، نام نویسنده را مشاهده کنید ، اما در بخش عمومی وبسایت که برای همه قابل مشاهده است اکثر قالب ها فقط نام نویسنده را برای نوشته ها نمایش می دهند.

شما می توانید این را در مطالب آموزشی سایت خوب ، کنار تاریخ مشاهده کنید.

 

کاربران همچنین می توانند روی نام نویسنده کلیک کنند تا لیست تمام مطالب منتشر شده توسط او را ببینند. در طرف مقابل ، برگه ها نام نویسنده را نشان نمی دهند. به طور مثال می توانید این را در برگه مشاوره رایگان سایت خوب چک کنید.

3- نوشته ها در RSS شما نمایش داده می شوند اما برگه ها خیر

بخش RSS سایت شما به کاربرانتان اجازه می دهد که مشترک سایتتان شوند و آخرین مطالب سایت را با استفاده از چیزی به نام RSS reader (RSS خوان) مطالعه کنند. برای مثال شما می توانید بخش RSS سایت خوب را اینجا مشاهده کنید (البته همانطور که گفته شد به یک RSS reader نیاز دارید تا آنها را به شکل کاربرپسند به شما نشان دهد).

بخش RSS سایت شما فقط جدیدترین نوشته های سایت را نشان می دهد و شامل برگه ها نمی شود. این منطقی است چون RSS به کاربران سایت شما کمک می کند تا آخرین مطالب سایت را مطالعه کنند و همانطور که قبل تر یاد گرفتید ، نوشته ها محتواهای دارای زمان هستند در حالی که برگه ها محتواهای بدون زمان و ثابت می باشند.

4- نوشته ها فرمت های سفارشی دارند اما برگه ها گاهی فقط الگو دارند

از نسخه 3.1 وردپرس به بعد ، نوشته ها ویژگی خاصی به نام فرمت دارند. اساسا این ویژگی به شما کمک می کند تا ظاهر نوشته خود را بر اساس نوع آن عوض کنید. معمولا شما فرمت هایی برای موارد زیر دارید:

 • تصویر
 • ویدئو
 • نقل قول
 • گالری
 • غیره

برگه ها این فرمت ها را ندارند. اما بعضی قالب ها ویژگی الگوی صفحه را دارند که به شما اجازه می دهد برای صفحه های مختلف ، چینش های متفاوتی انتخاب کنید. این قابلیت به اندازه ویژگی فرمت نوشته ها عمومی نیست و در همه جا مشاهده نمی شود.

سؤالات رایج در مورد تفاوت بین برگه و نوشته در وردپرس

آیا در تعداد نوشته ها و برگه هایی که می توانیم ایجاد کنیم محدودیتی وجود دارد؟

خیر! شما می توانید به هر تعداد که بخواهید نوشته و برگه ایجاد کنید.

در نسخه های قدیمی وردپرس ، ایجاد کردن بیش از 100 برگه باعث اختلال در عملکرد آن می شد. اما از نسخه 4.2 به بعد این مشکل به طور کامل برطرف شد.

آیا نوشته ها و برگه ها تنها محتواهایی هستند که می توانیم با وردپرس ایجاد کنیم؟

خیر! درحالی وردپرس در ابتدا فقط نوشته و برگه داشت ، الان امکان وجود دارد که شما محتوای سفارشی مخصوص خودتان را ایجاد کنید (چیزی غیر از برگه و نوشته).

اگر برنامه نویس نیستید ، ممکن است هیچ وقت از نوع محتوای مخصوص خودتان استفاده نکرده باشید. اما خیلی از افزونه های وردپرسی یک نوع جدید از محتوا را که توسط خودشان سفارشی سازی شده است برای شما اضافه می کنند.

برای مثال اگر شما از یک افزونه ثبت رویداد در تقویم استفاده کنید ، برای شما بخشی به نام رویدادها را اضافه می کند که این مجزا از نوشته و برگه است. یا اگر شما در حال طراحی وبسایت املاک هستید ، افزونه ای که برای این کار نصب می کنید یک نوع محتوای جدید به وردپرس شما اضافه می کند که فقط مخصوص وارد کردن لیست املاک است.

شما حتی می توانید افزونه هایی را پیدا کنید که کمکتان می کنند نوع محتوای مخصوص خودتان را ایجاد کنید.

این تمام چیزی است که در مورد برگه ها و نوشته ها لازم است بدانید

در این مطلب ، من تمام تفاوت های فنی بین برگه ها و نوشته ها را برایتان ذکر کردم. اما برای اکثر مدیران سایت ها ، بیشترین چیزی که لازم است به خاطر داشته باشند این است:

 • نوشته ها برای محتواهای زمان دار مناسب هستند. آنها تاریخ انتشار دارند و بر همین اساس از جدید به قدیم ، در صفحه وبلاگ سایتتان نمایش داده می شوند.
 • برگه ها برای محتواهای ثابت و بدون زمان هستند. آنها تاریخ انتشار ندارند. این نوع محتواها برای صفحات اصلی سایت شما مثل صفحه اول سایت ، درباره ما و ارتباط با ما مناسب هستند.

اگر شما هر سؤال دیگری در مورد تفاوت بین برگه و نوشته در وردپرس دارید لطفا آن را در بخش نظرات مطرح کنید. من حتما سعی می کنم کمکتان کنم.

منبع: shoutmeloud.com

نوشته تفاوت بین برگه و نوشته در وردپرس اولین بار در طراحی سایت شرکتی | طراحی سایت حرفه ای | سایت خوب پدیدار شد.

]]>
http://sitekhoob.com/wordpress-pages-vs-posts/feed/ 0
گوگل رسما اعلام کرد: اولویت نسخه موبایلی سایت ها در ایندکس شدن http://sitekhoob.com/mobile-first-indexing/ http://sitekhoob.com/mobile-first-indexing/#respond Sat, 21 Jul 2018 18:48:34 +0000 http://sitekhoob.com/?p=23592 گوگل اولین اعلام رسمی خود در ارتباط با اولویت نسخه موبایلی سایت ها برای ایندکس شدن را انجام داد. و همین موضوع به اهمیت طراحی سایت حرفه ای بیشتر تأکید می کند چرا که یک سایت حرفه ای قطعا شامل طراحی ریسپانسیو (مخصوص موبایل و تبلت) نیز هست. چیزی که مشخص است این است که...

نوشته گوگل رسما اعلام کرد: اولویت نسخه موبایلی سایت ها در ایندکس شدن اولین بار در طراحی سایت شرکتی | طراحی سایت حرفه ای | سایت خوب پدیدار شد.

]]>
گوگل اولین اعلام رسمی خود در ارتباط با اولویت نسخه موبایلی سایت ها برای ایندکس شدن را انجام داد. و همین موضوع به اهمیت طراحی سایت حرفه ای بیشتر تأکید می کند چرا که یک سایت حرفه ای قطعا شامل طراحی ریسپانسیو (مخصوص موبایل و تبلت) نیز هست.

چیزی که مشخص است این است که قسمتی از اولویت ایندکس شدن نسخه های موبایلی به قبل تر از اعلام رسمی گوگل باز می گردد ، این تنها اولین اعلام رسمی گوگل در مورد آن از طریق کانال های خودش است. نمایندگان گوگل قبلا اعلام کردند که تعداد چشمگیری از سایت ها به پروسه ی ایندکس شدن نسخه های موبایلی وارد شده اند.

گوگل دوباره اعلام کرد که برای شروع فرآیند ایندکس نسخه های موبایلی سایت ها ابتدا سراغ سایت های شخصی می رود، که این گفته نیز فقط دانسته های قبلی ما را تایید می کند. سایت هایی که از طراحی وب سایت حرفه ای به صورت داینامیک استفاده می کنند بهترین گزینه ها برای ایندکس شدن نسخه های موبایل می باشند. وقتی سایت ها دارای نسخه های AMP و بدون AMP از محتوا باشند ، گوگل ترجیح می دهد نسخه های موبایل صفحات بدون AMP را ایندکس کند.

اولویت ایندکس نسخه موبایلی یعنی چه؟

در راستای تلاش برای ارائه ی بهترین تجربه به جستجوگران در همه ی دستگاه ها ، ایندکس نسخه موبایل به این معنی است که ربات گوگل فقط در نسخه موبایلی یک صفحه ی سایت می خزد و آن را ایندکس می کند.

از آنجایی که امروزه بیشتر جستجوها از طریق دستگاه های موبایل انجام می شود و کمتر از طریق رایانه های رومیزی، این نوع ایندکس روشی است که گوگل از طریق آن می تواند به اکثر کاربران این مژده را بدهد محتوایی که جستجو می کنند ، قطعا متناسب با صفحه نمایش دستگاه مورد استفاده آنها می باشد. اگر یک سایت نسخه ی خاص طراحی شده برای موبایل نداشته باشد ، آنگاه گوگل سایت را همانطور که هست ایندکس می کند.

واضح است که هیچ ایندکس نسخه موبایلی وجود ندارد که با ایندکس اصلی متفاوت باشد. همه ی محتواها  از طریق یک پروسه ایندکس پردازش خواهند شد، اما گوگل در حال حاضر بیشتر از نسخه های طراحی شده برای موبایل استفاده می کند (البته اگر مالکان سایت ها این نسخه را طراحی کرده باشند).

رتبه بندی ها تحت تاثیر قرار نخواهند گرفت

گوگل به مالکان سایت ها اطمینان داده است که پروسه ایندکس نسخه موبایل هیچ تاثیری بر رتبه بندی ها ندارد. این پروسه یک تغییر ساده در گردآوری محتوا بر اساس ایندکس گوگل ، ایجاد می کند. به عبارت دیگر، سایتی که به این پروسه وارد شده است هیچ برتری خاصی نسبت به سایتی که در این پروسه همکاری نکرده ، ندارد.

به هر حال ، وقتی کاربر جستجوی خود را از طریق موبایل انجام می دهد، محتوایی که دارای طراحی ریسپانسیو (مناسب برای موبایل) است ، طبیعتا رتبه ی بالاتری در جستجو می گیرد. این معیاری است که از سال 2015 تا کنون اعلام شده است.

گوگل به مالکان سایت ها اطلاع داده است

به سایت هایی که به پروسه ی اواویت ایندکس نسخه موبایل وارد شده اند از طریق کنسول جستجوی گوگل اطلاع داده می شود. علاوه بر این ، مالکان سایت ها می توانند انتظار افزایش چشمگیر میزان خزش ربات گوگل که مخصوص گوشی های هوشمند است را داشته باشند.

اطلاع رسانی کنسول جستجوی گوگل شبیه به مثال زیر است:

منبع: searchenginejournal.com

نوشته گوگل رسما اعلام کرد: اولویت نسخه موبایلی سایت ها در ایندکس شدن اولین بار در طراحی سایت شرکتی | طراحی سایت حرفه ای | سایت خوب پدیدار شد.

]]>
http://sitekhoob.com/mobile-first-indexing/feed/ 0
10 مورد از بهترین روش های بهینه سازی صفحه فرود موبایل http://sitekhoob.com/optimize-mobile-landing-pages/ http://sitekhoob.com/optimize-mobile-landing-pages/#respond Wed, 18 Jul 2018 09:26:37 +0000 http://sitekhoob.com/?p=23588 اهمیت موبایل ها در طراحی سایت حرفه ای هر ساله افزایش می یابد. اعلام اخیر گوگل نیز مبنی بر اینکه در ایندکس شدن سایت ها اولویت با نسخه موبایلی آنهاست ، بر این ادعا صحه می گذارد. در این مطلب روش های بهینه سازی صفحه فرود موبایل را با هم مرور می کنیم. (در صورتی که...

نوشته 10 مورد از بهترین روش های بهینه سازی صفحه فرود موبایل اولین بار در طراحی سایت شرکتی | طراحی سایت حرفه ای | سایت خوب پدیدار شد.

]]>
اهمیت موبایل ها در طراحی سایت حرفه ای هر ساله افزایش می یابد. اعلام اخیر گوگل نیز مبنی بر اینکه در ایندکس شدن سایت ها اولویت با نسخه موبایلی آنهاست ، بر این ادعا صحه می گذارد. در این مطلب روش های بهینه سازی صفحه فرود موبایل را با هم مرور می کنیم.

(در صورتی که نمی دانید صفحه فرود چیست ، پیشنهاد می کنم ابتدا این مطلب را مطالعه کنید)

این اعلام همچنین به تقویت این نظریه که سئوی موبایل مستحق صرف زمان بیشتر برای بازاریابی و تلاش های استراتژیک است، کمک می کنند.

تفاوت های بین صفحه فرود موبایل و کامپیوتر بسیار مهم هستند و باید مورد توجه واقع شوند. کاربران در دستگاه های مختلف رفتارهای مختلف دارند و آن رفتار باید در هنگام بهینه سازی سایت در نظر گرفته شود.

از آنجایی که کاربرد دستگاه های موبایل برای جستجو روز به روز در حال افزایش است ، هوشمندانه است که بازاریابان اطمینان حاصل کنند سایت شرکت دارای نمونه های مختلفی از صفحه فرود موبایل می باشد.

طراحی سایت مناسب و بهینه شده برای موبایل  به تنهایی کافی نیست.

در هنگام بهینه سازی صفحه فرود موبایل نکات زیادی هستند که باید در نظر گرفته شوند ، اما نکات کمی هستند که طی چند سال اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته اند و اهمیت آنها روز به روز در حال افزایش است.

1 – سریع به اصل مطلب اشاره کنید

برای جلب توجه یک کاربر زمان بسیار اندکی در اختیار دارید. پس قرار دادن پیغام هایی که دوست دارید کاربران هر چه سریع تر متوجه آنها شوند بسیار حائز اهمیت است.

این نکته در مورد موبایل ها حتی مهم تر هم هست ، چون در موبایل ها فضا به خاطر صفحه نمایش کوچک آنها ، اندک است. اگر یک کاربر از چیزی که در صفحه ی اول سایت می بیند خوشش نیاید ، سریعا از سایت خارج می شود. حتما مهم ترین اطلاعات سایت را بر اساس اولویت ، جای گذاری کنید تا بازدید کنندگان سریع بتوانند آنها را پیدا کنند.

2 – محل قرارگیری محتوا و طول آن

دوباره به این نکته رسیدیم که سایز صفحه نمایش بسیار مهم است. در دستگاه های موبایل میزان فضا و زمان برای جلب توجه یک کاربر یا هدایت آنها به سمت مطالبی که دوست دارید ببینند در مقایسه با رایانه ، بسیار کم است.

اگر یک دکمه دعوت به عمل (CTA) خاص و قابل توجهی وجود دارد که سعی دارید کاربر روی آن کلیک کند ، پس مهم است آن را در محلی قرار دهید که بدون نیاز به اسکرول کردن در گوشی دیده شود.

همچنین به خاطر محدودیت های سایز ، فکر کردن راجع به میزان محتوایی که لازم است نمایش داده شود نیز ضروری است. پر کردن صفحه فرود موبایل با پاراگراف های طولانی می تواند به میزان چشمگیری نرخ کلیک سایت را کاهش دهد.

محتوا باید به روش واضحی سازماندهی شود که کاربر بتواند به آسانی آن را درک کند و همچنین باید برای رسیدن به اصل موضوع هدایت شوند. به جای استفاده از پاراگراف های طولانی که برای سایز کوچک صفحات موبایل مناسب نیستند ، استفاده از موارد گرافیکی نیز می تواند به هدایت کاربران به سمت موضوع مورد نظر شما کمک کند.

3 – سیستم ناوبری (Navigation) آسان

سیستم ناوبری باید بسیار ساده و راحت باشد. اگر یک کاربر نتواند به آسانی از یک قسمت سایت به قسمت دیگر برود ، احتمال زیادی وجود دارد که از سایت خارج شود.

لینک صفحه ی اول و دیگر بخش مهم نیز باید به آسانی قابل مشاهده و در دسترس باشند. به یاد داشته باشید که در صفحات فرود باید تعداد آپشن های ناوبری که کاربر با آنها سر و کار دارد را محدود کنید تا بتوانید هر چه راحت تر آنها را به عملی که دوست دارید انجام دهند سوق دهید.

4 – طراحی قابل انطباق با انواع دستگاه های مختلف

صدها نوع دستگاه موبایل وجود دارند.(اپل، اندروید، ویندوز و…) همه ی آنها دارای محدودیت های صفحه نمایش و مشخصه های مختلفی می باشند.

ایجاد یک صفحه فرود موبایل که برای تمام آن محدودیت ها و مشخصه ها مناسب باشد می تواند چالش برانگیز باشد. این یکی از دلایل مهم طراحی سایت به صورت ریسپانسیو است تا بتواند در تمامی دستگاه ها به درستی نمایش داده شود.

5 – کاربران را مجبور به زوم کردن نکنید

به زبان ساده ، یک کاربر نباید برای دیدن محتوای وبسایت مجبور به زوم کردن باشد. اثبات شده است که کاربران گاهی ترجیح می دهند روی مطالب زوم نکنند یا برای دیدن ادامه ی محتوایی که مورد نظر آنها است ترجیح می دهند اسکرول نکنند.

کار را برای کاربر راحت کنید – مهم ترین اطلاعات را با سایز مناسب در بالای صفحه قرار دهید تا کاربرانی که از موبایل استفاده می کنند به آسانی بتوانند به مطلب مورد نظرشان دست پیدا کنند.

6 – زیبایی طراحی

یک ظاهر و حس زیبا می تواند تفاوت زیادی ایجاد کند. در انتخاب فونت ، رنگ طرح ها و غیره با ظرافت عمل کنید.

این موضوع در موبایل ها دارای اهمیت بسیار بیشتری است چون دامنه ی دید در گوشی های موبایل محدود تر است. در کنار قرار دادن مطلب و محتوای مهم برای جلب توجه کاربر به منظور انجام عمل مورد نظر شما، با طراحی های زیبا نیز باید خوانندگان خود را مجذوب کنید.

7 – سرعت بارگذاری صفحه

اگر به زمان و سرعت بارگذاری صفحه در سایت توجه کافی نمی کنید ، پس باید بدانید که حتما و سریعا تعداد زیادی از کاربران خود را از دست خواهید داد.

یک صفحه که سرعت بارگذاری آهسته ای دارد تنها باعث می شود کاربران صبرشان لبریز شده و از سایت خارج شوند. هیچکس دوست ندارد بنشیند و منتظر بارگذاری مطلبش باشد. یکی از آیتم های مرسومی که بر سرعت بارگذاری تاثیر می گذارد و کاربران نسبت به آن بسیار حساس هستند تصاویر می باشند.

تصاویر باید به طور مناسبی سایز بندی شوند تا به خوبی در صفحه ی گوشی جای گیرند و همچنین باید فشرده سازی شوند تا حجمشان نیز کاهش یابد. در این زمینه پیشنهاد می کنم مطلب بهینه سازی تصاویر برای سئو را مطالعه کنید.

8 – هدف گذاری جغرافیایی

به لطف GPS موجود در گوشی های هوشمند ، موقعیت مکانی یک کاربر را می توان به آسانی در شعاع 5 تا 20 مایلی یافت. با استفاده از یک آدرس آی پی ، جزئیات موقعیت مکانی ، کشور ، منطقه زمانی ، کد پستی یا منطقه ی متروی یک کاربر را می توان به دست آورد.

این موضوع به خصوص برای مغازه ها و کسب و کارهایی که دارای یک دفتر کاری فیزیکی می باشند می تواند یک مزیت باشد، چون می تواند بر اساس موقعیت مکانی کاربر صفحات فرود خاص برای وی طراحی کرد و آنها را شخصی سازی کرد.

9 – CTA های مؤثر

هدف صفحه فرود موبایل باید واضح و مشخص باشد. همچنین باید متقاعد کننده باشد و کاربر را متقاعد کند تا دست به کار شود. حتما اطمینان حاصل کنید که عمل مورد نظر شما برای کاربر قابل مشاهده و جذاب باشد. این کار را با طراحی های گرافیکی زیبا انجام دهید و فراموش نکنید که آپشن های در دسترس کاربر را محدود کنید.

برای مثال ، اگر یک کاربر روی دکمه ای کلیک کند و وارد پروفایل های اجتماعی ، صفحه ی اشتراک گذاریی قسمت پر کردن یک فرم شود و آن دکمه باعث شود یک پنجره با کلی آپشن باز شود ، احتمال اینکه کاربر وقت صرف کند تا کار با آپشن ها را متوجه شود و عمل مورد نظر شما را انجام دهد به میزان زیادی کاهش می یابد.

10 – همیشه در حال آزمایش باشید

تست های A/B به وفور استفاده می شوند و به خاطر محدودیت های بیشتر در سایز موبایل ، این تست ها می توانند مفید تر از همیشه باشند.

تنها روش برای فهمیدن اینکه آیا نکات گفته شده در بالا موثر هستند یا نه این است که آنها را آزمایش کنیم. سعی کنید هر دفعه یک مشخصه را تغییر دهید تا ببینید روش های بیان شده واقعا عملی هستند یا نه.

برای مثال ، طراحی های گرافیکی را تست کنید یا یک CTA را تغییر مکان دهید و نتایج را بررسی کنید تا ببینید آیا تفاوتی ایجاد می شود یا نه. می توانید از این نتایج برای کمک به بهبود ویژگی های موجود در صفحات فرود استفاده کنید.

نتیجه

وقتی راجع به موبایل صحبت می کنیم ، یعنی فضای کمی در اختیار داریم و چیزی که حتی کمتر از فضا در اختیار داریم زمان برای برخی سناریو ها است تا با استفاده از آنها بتوانیم توجه کاربر را جلب کنیم و وی را به انجام عمل مورد نظرمان سوق دهیم.

مجزا کردن تجربه های کاربری در موبایل و رایانه و درک اینکه کاربران در این دو چه رفتارهای متفاوتی از خود بروز می دهند، برای بهینه سازی تجربه ی کاربری بسیار حیاتی است.

منبع: searchenginejournal.com

نوشته 10 مورد از بهترین روش های بهینه سازی صفحه فرود موبایل اولین بار در طراحی سایت شرکتی | طراحی سایت حرفه ای | سایت خوب پدیدار شد.

]]>
http://sitekhoob.com/optimize-mobile-landing-pages/feed/ 0
7 روش برای ایجاد تحول در بک لینک سازی http://sitekhoob.com/link-building-efforts/ http://sitekhoob.com/link-building-efforts/#respond Sat, 14 Jul 2018 18:41:12 +0000 http://sitekhoob.com/?p=23583 بعضی وقت ها تلاش های بک لینک سازی هیچ ارزش و نتیجه ی اثر بخشی ندارند. گاهی دقیقا همان تحقیقات و همان روش هایی که همیشه عالی بودند را به کار می گیرید، اما این دفعه هیچکدام مفید واقع نمی شوند. وقتی چنین اتفاقی می افتد شما چه کار می کنید؟ حتی موفق ترین و...

نوشته 7 روش برای ایجاد تحول در بک لینک سازی اولین بار در طراحی سایت شرکتی | طراحی سایت حرفه ای | سایت خوب پدیدار شد.

]]>
بعضی وقت ها تلاش های بک لینک سازی هیچ ارزش و نتیجه ی اثر بخشی ندارند.

گاهی دقیقا همان تحقیقات و همان روش هایی که همیشه عالی بودند را به کار می گیرید، اما این دفعه هیچکدام مفید واقع نمی شوند.

وقتی چنین اتفاقی می افتد شما چه کار می کنید؟

حتی موفق ترین و با تجربه ترین سازندگان بک لینک نیز گاها به چنین بن بست هایی بر می خورند. همین اتفاق برای من نیز در طراحی سایت حرفه ای افتاده است.

در چنین وضعیتی ، توصیه ای که به آنها می کنم (و سعی می کنم خودم هم همیشه آن را به خاطر داشته باشم) این است: یک کار کاملا متفاوت انجام دهید.

در زیر 7 روش را مشاهده می کنید که با به کارگیری آنها می توانید تحولی در تلاش های بک لینک سازی خود ایجاد کنید.

1- جستجوی متفاوتی انجام دهید

می توانید:

 • از صفحه 10 یا حتی20 نتایج جستجو کار را شروع کنید و به سمت صفحات اول بیایید.
 • آدرس سایت های تعدادی از رقیبان خود را به دست آورید و آنها را در یک بررسی کننده ی بک لینک وارد کنید ، سپس به سراغ بهترین بک لینک ها بروید و مجددا بک لینک های آنها را بررسی کنید.
 • از موتور جستجویی غیر از گوگل استفاده کنید. مثلا از DuckDuckGo ، Bing یا Million Short.
 • از وبسایت Quora استفاده کنید.
 • چند جستجوی کاملا تصادفی و غیر منطقی انجام دهید. شاید تا حالا این کار را نکرده باشید، اما برخی از لینک سازهای ما یک کلمه نامربوط به عبارت جستجویی خود اضافه می کنند. با استفاده از این روش گاهی مطالب جالب توجهی در برخی سایت ها یافت می شوند.
 • اگر از یک ابزار خاص برای پیدا کردن لینک استفاده می کنید ، حالا از یک ابزار دیگر استفاده کنید یا ابزاری بیابید که قبلا امتحانش نکرده اید. بسیاری از ابزارهای بک لینک سازی دارای یک نسخه ی آزمایشی هستند، بنابراین می توانید چند تعداد از آنها را امتحان کنید.
 • تصاویر، ویدئوها و اخبار را جستجو کنید. گاهی وقتی در چنین زمینه هایی جستجو می کنید، سایت هایی را می یابید که ممکن است در نتایج جستجوی معمول در صفحات بسیار پایین قرار گرفته باشند، اما در واقع یک منبع بک لینک سازی عالی به شمار می روند
 • سایت های اجتماعی را جستجو کنید. جستجوی پیشرفته ی توییتر بسیار مفید است. جستجوی فیسبوک نیز می توانید نتایج خوبی در بر داشته باشد.

2- یک روش جدید را امتحان کنید

شاید شما در روش لینک سازی از طریق ارسال ایمیل بیشترین موفقیت را داشته باشید. بد نیست به جای به این روش موارد زیر را نیز امتحان کنید:

 • با یک وبمستر (مدیر سایت) تماس بگیرید.
 • یک وبمستر در توییتر بیابید و سر صحبت را با او باز کنید، سپس وقتی موقعیت مناسب بود درخواست بک لینک کنید.
 • می توانید وبمسترها را در سایت های اجتماعی دیگر مانند لینکدین و فیسبوک نیز بیابید.
 • با آنها ملاقات حضوری داشته باشید ، مخصوصا اگر قصد دارید بک لینک سازی محلی انجام دهید.

3- متوجه باشید که گاهی هر چه کمتر، بهتر

همه ی ما افراد پر مشغله ای هستیم بنابراین متوجه باشید که هیچ وبمستری دوست ندارد یک تومار را مطالعه کند.

ایمیل معرفی خود را بررسی کنید و محتوای آن را به حداقل ممکن برسانید. شما به ایمیلی نیاز دارید که سریعا درخواست شما را انجام دهد و بدون اینکه 4 ایمیل رد و بدل شود سریعا به سراغ اصل مطلب برود.

اگر تلفنی تماس برقرار می کنید ، پر گویی نکنید. راحت به سراغ اصل مطلب بروید و بدون سوال و جواب های زیاد و ارائه ی اطلاعاتی که هیچکس هیچ اهمیتی به آنها نمی دهد ، سریع درخواست رد و بدل لینک کنید.

بله، ایمیل ها باید شخصی سازی شوند، اما این کار را نیز می توانید همزمان با سریع و صریح درخواست کردن انجام دهید.

4- ایده پردازی

اگر به قدری خوش شانس هستید که با لینک سازان یا بازاریابان دیگری بر روی پروژه ی خود کار می کنید، چند دقیقه ای را با آنها صرف ایده پردازی کنید تا ایده ها و روش های جدیدی برای حل مشکلتان بیابید.

گاهی شخصی که روی همان پروژه ی مورد نظر شما کار نمی کند، خیلی آسان تر و سریع تر می تواند فرصت های مختلف رفع مشکل را ببیند یا راه حل های جدیدی برای مشکلات قدیمی بیابد.

چنین شخصی اصلا لازم نیست که حتما یک لینک ساز باشد! برای مثال اگر دارید بر روی یک بازی ویدئویی کار می کنید و اصلا بازی های ویدئویی را بازی نمی کنید ، از یک نفر که این کاره است کمک بگیرید. در این صورت می توانید ایده های فوق العاده ای به دست آورید.

5- به یک مکان متفاوت فکر کنید

اگرچه واقعا این روش را پیشنهاد نمی کنم (چون یک روش غیر خرفه ای است) ، اما برخی شرکت ها قبلا تعدادی از کارمندان خود را همراه با بودجه ی لازم برای خوش گذرانی به بیرون می فرستادند و آنها هم وقتی بر می گشتند واقعا سرشار از ایده های بک لینک سازی فوق العاده بودند و مشکل را حل می کردند.

یکی از بهترین لینک ساز های من گاهی صبح خیلی زود کارش را در خانه ی خودش انجام می دهد ، فقط به این دلیل که یک منظره ی متفاوت نسبت به محل کارش دارد. من هم خیلی از کارهایم را در خانه انجام می دهم ، اما گاهی رفتن به دفتر کار باعث می شود تمرکز خوبی داشته باشم و ایده های خوبی به سرم بزند.

گاهی به جای ماندن در دفتر کار، جلسه ای در یک کافی شاپ برگزار کنید یا با اعضای تیم کاری خود به یک رستوران بروید.

گاهی ، فقط دیدن یک منظره ی متفاوت کافی است تا جرقه ی ایده های جدید و تازه در مغز شما زده شود. گاهی حتی قدم زدن در خیابان نیز کمک بزرگی به شما می کند.

6- از یک نظر دوم کمک بگیرید

از یک نفر بخواهید متن درخواست لینک شما را مطالعه کند و از او بپرسید برای بهتر شدنش چه کاری لازم است انجام دهید.

از یک نفر که در این زمینه کار نمی کند بخواهید ایمیل یا محتوای شما را بررسی کند و از او بخواهید نظر دهد که چه نکاتی لازم است در متن شما رعایت شوند.

هدف دسترسی به لینک های دیگر همیشه واضح و مشخص نیست.

من ایمیل هایی دریافت می کنم که فقط از من می خواهند به مقاله ی آنها نگاهی بیندازم. آیا آنها امیدوارند من با آنها لینک رد و بدل کنم؟ آیا می خواهند مقاله ی آنها را توییت کنم؟

خیلی بهتر است چیزی که می خواهید را صریحا درخواست کنید و ملت را سر کار نگذارید.

ممکن است فکر کنید احمقانه است، اما شناسایی نقطه ضعف های خودمان همیشه کار آسانی نیست. به اشتراک گذاری کارمان با یک نفر دیگر، باعث می شود شناسایی نقاط ضعف و برطرف کردن آنها آسان تر شود.

7- بر روی تلاش های خود پافشاری کنید

گاهی دلایل مختلفی برای مواجهه شدن با مشکل وجود دارند.

شاید گروهی از افراد را در کشوری هدف قرار داده اید که اهمیت زیادی به تعطیلات می دهند و به همین دلیل جوابی از آنها دریافت نمی کنید. شاید ایمیل های شما به فولدرهای Spam ارسال شده اند، یا یک شماره تلفن منسوخ شده دارید.

فقط چون یک بن بست و مانع را تجربه می کنید، ممکن است وسوسه شوید که کار را کاملا متوقف کنید یا کل هدف خود را زیر سوال ببرید.

به هر حال، گاهی یک پافشاری ساده، مشکل را حل می کند.

ما به این نتیجه رسیدم که چندین بار ارسال یک ایمیل، نتایج بهتری نسبت به زمانی که فقط یک ایمیل ارسال می کنیم به همراه دارد.

نتیجه

علی رغم همه ی صحبت هایی که شد، بک لینک سازی آنقدر ها هم سخت نیست. به هر حال، بک لینک سازی یک کار بسیار بسیار خسته کننده و زمان بر است.

ایجاد کمی تفاوت در روش انجام کار معمولا باعث می شود مشکل حل شود و دوباره مثبت نگر شوید. پس چیزی برای از دست دادن ندارید. مشغول ایجاد تغییر شوید.

منبع: searchenginejournal.com

نوشته 7 روش برای ایجاد تحول در بک لینک سازی اولین بار در طراحی سایت شرکتی | طراحی سایت حرفه ای | سایت خوب پدیدار شد.

]]>
http://sitekhoob.com/link-building-efforts/feed/ 0
8 نکته ساده برای تولید محتوای با کیفیت http://sitekhoob.com/create-high-quality-content/ http://sitekhoob.com/create-high-quality-content/#respond Wed, 11 Jul 2018 18:08:00 +0000 http://sitekhoob.com/?p=23576 از نظر گوگل یکی از اصلی ترین ستون ها برای بهینه سازی سایت ، محتوای آن است. به طوری که گوگل ، محتوا را پادشاه وبسایت می نامد. اما نه هر محتوایی! محتوا باید فاکتورهایی داشته باشد که از نظر گوگل با کیفیت باشد. آیا شما راه های تولید محتوای با کیفیت را می دانید؟...

نوشته 8 نکته ساده برای تولید محتوای با کیفیت اولین بار در طراحی سایت شرکتی | طراحی سایت حرفه ای | سایت خوب پدیدار شد.

]]>
از نظر گوگل یکی از اصلی ترین ستون ها برای بهینه سازی سایت ، محتوای آن است. به طوری که گوگل ، محتوا را پادشاه وبسایت می نامد. اما نه هر محتوایی! محتوا باید فاکتورهایی داشته باشد که از نظر گوگل با کیفیت باشد. آیا شما راه های تولید محتوای با کیفیت را می دانید؟

ما هر روز با انبوهی از محتوا طرف هستیم.

فقط به فیسبوک فکر کنید. توجه به همه ی محتوای موجود در صفحه اصلی ، آن هم هر روز تقریبا غیر ممکن است، به خصوص اگر صدها یا هزاران دوست در این شبکه ی اجتماعی داشته باشید.

در نتیجه ، با وجود این حجم انبوه ، باید بیش از پیش به “تولید محتوای با کیفیت” رغبت داشته باشیم تا بتوانیم خود را از این سیل محتوا مجزا و خاص کنیم.

به مرور زمان، “محتوای با کیفیت” تکامل یافته و معانی مختلفی به خود گرفته است.

نظر متخصصان در مورد محتوای با کیفیت این است که دارای بیش از 1000 کلمه باشد و این چیزی است که مورد علاقه گوگل نیز هست.

اما آیا قرار دادن 1000 کلمه برای یک موضوع ، واقعا نشانه تولید محتوای با کیفیت است؟

البته که نه.

تولید محتوای با کیفیت یعنی چه؟

اگر از حرفه ای های سئو و بازاریابی اینترنتی این سوال را بپرسید ، جواب های مختلف و گاهی متضاد خواهید شنید. یا بدتر ، یک جمله ی قصار که قبلا در جای دیگری شنیده اید را به شما تحویل می دهند (بررسی طول محتوا برای مشخص کردن کیفیت آن).

اما محتوای با کیفیت معمولا به محتوایی گفته می شود که به اهداف بازاریابی مشخص شده برای آن برسد. برای شما ممکن است اهداف به شرح زیر باشند:

 • افزایش آگاهی نسبت به برند.
 • رتبه بندی خوب در موتورهای جستجو.
 • بهبود نرخ کلیک برای ورود به سایت.
 • ایجاد جاذبه.
 • به دست آوردن اشتراک گذاری در فضای مجازی.

برای شما ، به قطعه محتوایی که به یکی (یا همه ی) این اهداف بازاریابی برسد، محتوای با کیفیت گفته می شود.

پس چگونه تولید محتوای با کیفیت انجام داد؟

به این صورت.

1- در مورد محتوای خوب تحقیق کنید و همیشه ایده های محتوایی جایگزین داشته باشید

ایده های محتوایی شما مشخص می کنند که محتوای شما عالی خواهند بود یا از یاد ها فراموش خواهند شد.

وقتی یک ایده ی محتوایی مناسب و درست در سر می پرورانید، مخاطبان شما به صورت خودکار آن را دریافت کرده و ناخودآگاه در گسترش و توسعه ی بیشتر آن به شما کمک می کنند.

برای به دست آوردن ایده های محتوایی مناسب ، می توانید به سایت های رقبیان خود سر بزنید تا ببینید چه نوع محتوایی بهترین عملکرد را برای آنها داشته است.

اگر شما هم مثل من باشید و فکر می کنید که این کار خیلی پر زحمت و زمان بر است ، پس ابزاری مثل BuzzSumo می تواند به شما کمک کند بفهمید چه محتوایی در سایت های منتخب شما مرسوم و محبوب می باشند.

هر مسیری را انتخاب کنید ، در طول آن به ایده های زیادی بر خواهید خورد که می توانید آنها را برای دفعات بعدی نگه دارید.

وقتی در مورد محتوا تحقیق می کنید ، ضرورتا لازم نیست از یک ایده ی مشابه استفاده کنید یا مستقیما یک عنوان مشابه را به کار ببرید (بعدا در این مورد بیشتر صحبت خواهیم کرد).

2- در مورد موضوعی که انتخاب کرده اید تحقیق کنید

مهم نیست محتوایی که ایجاد می کنید تصویری ، صوتی یا نوشتاری باشد – در هر حال تحقیق ضروری است.

حتی اگر قصد دارید منحصرا بر اساس تجارب شخصی خود چیزی بنویسید ، باز هم باید در مورد موضوع تحقیق کنید.

من نویسندگانی را می شناسم که بعد از تحقیق در مورد موضوعات مشابه موضوع خود ، در نهایت پست هایی دقیقا شبیه به پست های موجود در صفحه ی اول گوگل نوشته اند، آنها هم برای خود ، نقشه ها و انتخاب های منحصر به فردی را داشته اند.

مثل آنها نباشید!!!

تحقیق کنید تا بفهمید بر اساس محتوای موجود در سطح اینترنت ، چه چیزی را می توانید بهبود ببخشید یا پیشرفت دهید.

اگر ایده های شما نسبت به آنچه در تحقیقات خود کشف می کنید متفاوت هستند ، از به کار بردن یافته های خود در کنار ایده هایتان هراس نداشته باشید. در غیر این صورت ، نهایتا محتوای شما هم مثل بقیه ی محتواهای موجود خواهد شد.

دوست دارید برای محتوای خود اعتبار بیشتری ایجاد کنید؟ مطالعات یا داده های موجود را در محتوای خود بگنجانید.

یک راه آسان برای انجام این کار استفاده از ابزار Google Alerts است:

3- دیدگاه منحصر به فرد خود را انتخاب کنید

ایجاد محتوایی شبیه محتوای دیگران گاهی اجتناب ناپذیر است.

اما این “گاهی” بدان معنی است که شما می توانید با برنامه ریزی و پیشبینی حساب شده و دقیق، تفاوت هایی در محتوای خود به وجود آورید.

به عنوان مثال عنوان همین مقاله را در نظر بگیرید.

می توانید فقط با تغییر عنوان به چیزی متفاوت مانند موارد زیر ، محتوای خود را مجزا و متفاوت کنید:

 • چگونه محتوای با کیفیت ایجاد نکنیم؟
 • یک راهنمای داده محور برای تولید محتوای با کیفیت
 • چرا نباید محتوای با کیفیت تولید کنید؟
 • چرا تولید محتوای با کیفیت فایده ندارد؟

اینها مثال هایی هستند که نشان می دهند چه چیزی امکان پذیر است و می توانید همین کار را با موضوعات دیگر هم انجام دهید.

4- داده ها یا تجارب خودتان را به کار ببرید

آیا داده یا تجربه ای مرتبط با موضوع خود در اختیار دارید؟

اگر هر تجربه و یا داده ای در اختیار دارید که یک نظر یا حرف عمومی را رد یا تایید می کند، می توانید (و باید) از آنها استفاده کنید.

برای مثال:

تجربه ی شما لازم نیست یک مورد خاص و جداگانه باشد.

از مثال های بالا، می توان چنین برداشت کرد که مجموعه ای از تجارب (تجارب خود شما یا دیگران) می توانند الگویی را تشکیل دهند که یک نظر عمومی را رد کرده یا تایید کنند.

5- ایجاد محتوا در یک زیر موضوع

از نظر تکنیکی ، اکثر موضوعاتی که در مورد آنها مطلب می نویسیم در واقع زیر موضوع هستند، اما در یک زمینه ی متفاوت.

در مورد زیر موضوعاتی در رشته و زمینه ی فعالیت خود فکر کنید که اخیرا در مورد آنها صحبت نشده و تحقیق کنید تا ببینید آیا برای مخاطب شما مناسب هستند یا نه. سپس در مورد آن محتوا ایجاد کنید.

6- از اشکال مختلف محتوا استفاده کنید

می توانید محتوای خود را با شکل های دیگر مانند موارد زیر تکمیل کنید:

 • تصاویر.
 • اسکرین شات ها.
 • خاطرات.
 • اینفوگرافیک ها.
 • چارت ها.
 • ویدئوها.

محتوای تصویری به طور کلی می تواند متن هم داشته باشد ، در حالی که ویدئوها می توانند دارای چارت ، تصاویر ، اسکرین شات و متن باشند.

نکته این است که از ابزار چند رسانه ای برای بهبود محتوای خود استفاده کنید. برای به کار بردن اشکال مختلف محتوا در محتوای خود خساست به خرج ندهید.

7- نسخه ی نهایی را بازبینی کنید

یک مشکل بزرگ در ایجاد محتوای با کیفیت، کمبود زمان است.

وقتی برای انتشار محتوا در یک زمان مشخص شده در تقویم کاری خود تحت فشار هستید، گاهی ممکن است فرآیند تولید محتوای با کیفیت تحت تأثیر قرار بگیرد و از کیفیت محتوا کاسته شود. به همین دلیل همیشه باید محتوا را جلوتر از بازه ی زمانی خود ایجاد کنید تا زمان کافی برای بازبینی و برطرف کردن مشکلات آن در اختیار داشته باشید.

اگر محتوای شما از نوع نوشتاری است و همین الان آن را نوشته اید و دکمه انتشار را زده اید ، چیزی که منتشر کرده اید یک پیش نویس اولیه و بدون کیفیت لازم است و اکثر نویسندگان موافقند که پیش نویس های اولیه اصلا مناسب نیستند.

اجازه دهید یک یا دو روز از نوشتن مقاله بگذرد، سپس به سراغش بروید. حالا می توانید به آسانی قسمت های قابل بهبود یا قسمت هایی که باید حذف شوند تا محتوا گویا تر باشد (چون مثلا زیاد در مورد آن قسمت ها صحبت نشده است)را مشخص کنید.

من شخصا زیاد طرفدار ویدئو یا صوت نیستم، اما می دانم که آنها هم برای مناسب تر شدن نیاز به ویرایش و تغییرات دارند.

چگونگی بازبینی محتوا در فرمت های مختلف آن ، متفاوت است. اما به هر حال این کار را انجام دهید تا مطمئن شوید محتوایی که منتشر می کنید بهترین نوع ممکن است.

8- عملکرد محتوای خود را ارزیابی کنید

بعد از ایجاد و انتشار آنچه “فکر می کنید” یک محتوای با کیفیت است ، تا زمانی که به آمار و ارقام پس از انتشار نگاه نکنید، نمی توانید با اطمینان بگویید که واقعا اینطور است یا نه.

اهداف شما برای ایجاد محتوا چه هستند؟ در راه رسیدن به این اهداف ، محتوا چه کمکی می تواند بکند؟

برای مثال ، اهداف بازاریابی مرسوم برای محتوا را نیز می توانید در اهداف خود بگنجانید، اما اهداف فقط محدود به موارد زیر نیستند:

 • رتبه بندی در گوگل.
 • افزایش تعامل بازدیدکننده.
 • افزایش آگاهی نسبت به برند شما.
 • افزایش نرخ تبدیل کاربر به مشتری.

فرض کنید ، سعی دارید تعامل مشتری را افزایش دهید. در این صورت به معیارهایی همچون میزان زمان سپری شده در صفحه و اشتراک گذاری ها در رسانه های اجتماعی توجه می کنید و برای محتوای نوشتاری احتمالا از یک نرم افزار “مشاهده نقشه گرمایی” برای بررسی اینکه مردم چگونه محتوای شما را مطالعه می کنند یا آیا اصلا تا آخر محتوا را می خوانند یا نه استفاده می کنید. موضوع کمی پیچیده تر از این ها است، اما به هر حال روش کار دستتان آمده است.

نتیجه گیری

در دنیایی که سرشار از محتوا است ، برای متفاوت بودن باید تولید محتوای با کیفیت انجام داد. این بخش مهمی از فرآیند سئو است.

مسلما ، به خاطر رواج محتوای بی کیفیت و ضعیف ، برخی زمینه ها و رشته ها نسبت به بقیه، نیاز بیشتری به محتوای با کیفیت دارند ، اما هنوز هم فرصت ایجاد محتوای استثنایی و خاص در رشته و زمینه خود را دارید.

منبع: searchenginejournal.com

نوشته 8 نکته ساده برای تولید محتوای با کیفیت اولین بار در طراحی سایت شرکتی | طراحی سایت حرفه ای | سایت خوب پدیدار شد.

]]>
http://sitekhoob.com/create-high-quality-content/feed/ 0
هاست ابری چیست؟ تعریف ، موارد استفاده و انتظاری که از آن می رود http://sitekhoob.com/what-is-cloud-hosting/ http://sitekhoob.com/what-is-cloud-hosting/#respond Sat, 07 Jul 2018 20:59:39 +0000 http://sitekhoob.com/?p=23573 هاست ابری به نوعی از هاستینگ گفته می شود که اطلاعات وبسایت شما را در یک شبکه ی کامل از مراکز داده یا اطلاعات (که این مراکز دارای منابع نامحدود هستند) توزیع و پخش می کند. هزینه ی هاست ابری معمولا در ازای تعداد دفعات استفاده محاسبه می شود نه بر اساس میزان منابع مصرف...

نوشته هاست ابری چیست؟ تعریف ، موارد استفاده و انتظاری که از آن می رود اولین بار در طراحی سایت شرکتی | طراحی سایت حرفه ای | سایت خوب پدیدار شد.

]]>
هاست ابری به نوعی از هاستینگ گفته می شود که اطلاعات وبسایت شما را در یک شبکه ی کامل از مراکز داده یا اطلاعات (که این مراکز دارای منابع نامحدود هستند) توزیع و پخش می کند.

هزینه ی هاست ابری معمولا در ازای تعداد دفعات استفاده محاسبه می شود نه بر اساس میزان منابع مصرف شده. هاست ابری توسط کمپانی های تکنولوژی بزرگی همچون آمازون ، گوگل ، اوراکل ، مایکروسافت و IBM فراهم شده است – اما گاهی از طریق برند های هاستینگ سنتی که وظیفه ی ارائه ی خدمات به مشتری را دارند نیز باز خرید می شود.

عملکرد هاست ابری چگونه است؟

معمولا فایل های وبسایت بر روی یک سرور هاستینگ قرار می گیرند که این سرور توسط یک شرکت هاستینگ تولید و پشتیبانی می شود. یک ابر (Cloud) به یک شبکه ی کامل از مراکز داده گفته می شود که فایل های وبسایت در آن توزیع و پراکنده می شوند. موضوع خیلی پیچیده تر و تکنیکی تر از این حرف ها است ، اما به زبان ساده می توان گفت که هاست ابری در واقع منابع سروری خام هستند که می توان آنها را به اطلاعات وبسایت ها اختصاص داد (این کار بر اساس نحوه ی استفاده و عملکرد سایت ها انجام می شود نه اینکه هر وبسایتی ، هر قسمتی از سرور را که خواست اشغال کند).

خانه را در دنیای واقعی تصور کنید. هاستینگ سنتی مانند خرید یک خانه ، خانه ی روستایی یا یک خانه ی مستقل و مجزا است. شما خانه را می خرید و می توانید هر کاری دوست دارید با آن انجام دهید. هاست ابری شبیه به این است که به همه ی خانه ها در سراسر جهان (در هر زمان که خواستید) دسترسی داشته باشید. فقط کافی است مبلغ اجاره ی هر خانه ای که قصد تصرف آن را دارید را بپردازید.

یک cloud یا ابر واقعی ، توسط بزرگ ترین شرکت های تکنولوژی دنیا ساخته شده است. تعداد این شرکت ها زیاد نیست. آمازون بزرگ ترین آنها است. بقیه ی شرکت ها به ترتیب بزرگ بودن عبارتند از گوگل ، مایکروسافت ، اوراکل و IBM.

هاست ابری یک محصول است و همچنین می توان آن را به شرکت های هاستینگ سنتی نیز فروخت. آنها معمولا cloud های مخصوص به خود ندارند. در عوض ، این شرکت های سنتی اعتبارات را از یک cloud متعلق به یک شرکت بزرگ خریده و ارائه می دهند.

این محصول به این خاطر موفق است که هیچ کدام از ارائه دهنگان خدمات ابری (Cloud) ، پشتیبانی تکنیکی ارائه نمی دهند، هیچکدام. همچنین ، هیچوقت نمی توان واقعا فهمید که هزینه ی حاصله چقدر است. من یک سایت کوچک در ابر گوگل به مدت یک سال داشتم. فکر کنم هزینه ی آن چند ده دلار شد و همه ی این هزینه توسط اعتبار ثبت نام من پرداخت شد (اعتباری که هنگام ثبت نام در ابر به من اعطا شد). اما این هزینه برای اکثر سایت هایی که ماهانه چند هزار بازدید کننده دارند بین 10 تا 40 دلار در ماه می باشد و محاسبه ی هزینه بر اساس این است که سایت چقدر بزرگ و پیچیده است.

موارد استفاده ی هاست ابری چیست؟

هاست ابری برای اداره ی وبسایت هایی استفاده می شود که به منابع مختلف و عملکرد نامحدود نیاز دارند. سایت شما تنها زمانی که قطع می شود (بالا نمی آید) ، زمانی است که گوگل یا آمازون قطع باشند! این اتفاق گاهی می افتد ، اما معمولا فقط چند دقیقه طول می کشد و تیتر خبر سراسر دنیا می شود.

اگر می دانید که چه تعداد بازدید کننده دارید و وبسایت شما چقدر موثر و فعال است، پس هاست ابری می تواند برای شما ارزان تمام شود. می توانید میزبانی یک سایت را با هزینه ی مستقیم روی یک ابر خریداری کنید. اما اگر حتی ترافیک کمی هم داشته باشید ، می توانید میزبانی را از طریق شرکت های هاستینگ سنتی انجام دهید که شاید هزینه ها خیلی هم به صرفه نباشد.

نقل مکان به ابر معمولا توسط مالکان وبسایت انجام می شود چون آنها از شرایط وبسایت خود خبر دارند و می توانند عملکرد آن را مدیریت کنند. در یک ابر، می توانید در زمره ی سایت های بسیار سریع و در دسترس و قابل اطمینان قرار بگیرید. اما به هر حال این پیچیدگی ها یک نقطه ضعف هم دارند و آن هم هزینه ی کلی است.

وقتی مشتری حتی نیازی به هاست ابری نداشته باشد ، من 100% وبسایت های دارای هاست ابری را پیشنهاد می کنم.

هاست ابری نقش بسیار مفیدی نیز ایفا می کند ، مخصوصا برای فضای نگهداری فایل ها. برخی هاست ها برای بکاپ گیری خودکار، ذخیره سازی فایل ها و کنترل ترافیک ، امکانات اضافی ارائه می دهند.

از هاست ابری چه انتظاری باید داشت؟

چون بر اساس میزان استفاده هزینه پرداخت می کنید، استفاده از هاست ابری جنبه های مختلفی دارد.

انتظاراتی که می توانید از این سیستم داشته باشید عبارتند از:

 • نصب ابری
 • پشتیبانی مشتری (نصب ابری چقدر باعث کمک به مشتریان می شود؟)
 • قیمت بر اساس میزان استفاده سایت ها
 • امکانات اضافی (مثلا بکاپ گیری خودکار و غیره)

بهترین ارائه دهندگان هاست ابری

من هم برای پروژه های خودم و هم برای مشتری هایم از چند ارائه دهنده ی هاست ابری استفاده می کنم. 5 شرکت اصلی که از آنها استفاده می کنم و واقعا از آنها راضی هستم را در جدول زیر مشاهده می کنید. من نقطه نظرها و بازخورد های مشتری هایم را نیز در نظر می گیرم ، اما همه ی داده ها و نظرهای ارائه شده در این مقاله بر اساس تجربه ی حرفه ای خودم است.

نام بهترین ویژگی ها
SiteGround عالی از نظر قیمت، منابع زیاد و پشتیبانی مشتری عالی
HostGator پهنای باند نامحدود و قیمت های عالی
CloudWays عملکرد بسیار عالی و پشتیبانی مشتری عالی
Google بهترین گزینه برای اداره ی سایت روی ابر گوگل
DigitalOcean پلتفرم مناسب برای توسعه دهنده و پیاده سازی سریع و گسترده

البته تمام موارد بالا جزء شرکت های هاستینگ خارجی هستند ، در ایران نیز نمونه های موفقی از هاست ابری داریم که از بین میتوان به پارس پک اشاره کرد.

همچنین توجه داشته باشید استفاده از یک پلن هاست ابری به صورت خودکار مشکلات سرعت وبسایت شما را برطرف نمی کند. برای بهبود سرعت سایت موارد زیادی هست که باید همه آنها رعایت شوند.

منبع: shivarweb.com

نوشته هاست ابری چیست؟ تعریف ، موارد استفاده و انتظاری که از آن می رود اولین بار در طراحی سایت شرکتی | طراحی سایت حرفه ای | سایت خوب پدیدار شد.

]]>
http://sitekhoob.com/what-is-cloud-hosting/feed/ 0