طراحی سایت شرکتی | طراحی سایت حرفه ای | سایت خوب http://sitekhoob.com طراحی سایت شرکتی مطابق با آخرین اصول روز دنیا Tue, 09 Oct 2018 20:16:33 +0000 fa-IR hourly 1 نقشه سایت چیست و چرا باید آن را در سایتتان داشته باشید؟ http://sitekhoob.com/xml-sitemap/ http://sitekhoob.com/xml-sitemap/#respond Tue, 09 Oct 2018 18:15:29 +0000 http://sitekhoob.com/?p=23847 یک نقشه سایت یا سایت مپ (XML SiteMap) همانند یک اطلس راه برای وبسایت عمل می کند در نتیجه باعث می شود گوگل کاربران را به تمام صفحات مهم سایت شما هدایت کند. نقشه سایت ، یکی از ابزارهای مهم در سئو و بهینه سازی سایت است. نقشه سایت می تواند برای سئو بسیار مفید...

نوشته نقشه سایت چیست و چرا باید آن را در سایتتان داشته باشید؟ اولین بار در طراحی سایت شرکتی | طراحی سایت حرفه ای | سایت خوب پدیدار شد.

]]>
یک نقشه سایت یا سایت مپ (XML SiteMap) همانند یک اطلس راه برای وبسایت عمل می کند در نتیجه باعث می شود گوگل کاربران را به تمام صفحات مهم سایت شما هدایت کند. نقشه سایت ، یکی از ابزارهای مهم در سئو و بهینه سازی سایت است.

نقشه سایت می تواند برای سئو بسیار مفید و خوب باشد ، چون باعث می شوند گوگل خیلی سریع بتواند صفحات اصلی و ضروری سایت شما را بیابد. در این صورت حتی مهم نیست که لینک سازی داخلی شما کامل و صحیح باشد یا خیر. این مقاله توضیح خواهد داد که سایت مپ چیست و چگونه در به دست آوردن رتبه و جایگاه بهتر در موتورهای جستجو کمک می کند.

نقشه سایت XML یا سایت مپ (XML SiteMap) چیست؟

شما دوست دارید گوگل همه صفحات مهم سایتتان را ایندکس کند ، اما گاهی اوقات صفحات سایتتان هیچ لینکی که مربوط به صفحات مد نظرتان باشند در خود ندارند و همین باعث می شود آن صفحات به سختی پیدا شوند. یک نقشه سایت ، صفحات مهم وبسایت را لیست می کند و باعث می شود که گوگل حتما بتواند آنها را یافته و ایندکس کند ، و به آن کمک کند ساختار سایت شما را متوجه شود:

در بالا نقشه سایت وبسایت sitekhoob.com را مشاهده می کنید که توسط افزونه ی Yoast SEO ساخته شده و بعدا توضیح خواهم داد که این افزونه چگونه در ایجاد بهترین سایت مپ مفید خواهد بود. اگر از آن استفاده نمی کنید ، سایت مپ شما ممکن است کمی متفاوت از آنچه من توضیح می دهم باشد ، اما به هر حال نحوه ی عملکردش یکسان است.

همانطور که مشاهده می کنید ، نقشه سایت سایت خوب چندین ایندکس را نمایش می دهد: …/post-sitemap.xml  ، …/page-sitemap.xml ،  …/video-sitemap.xml و غیره.

دسته بندی به این شکل باعث می شود نقشه سایت تا جای ممکن ساده و واضح شود ، بنابراین اگر روی یکی از ایندکس های سایت مپ کلیک کنید ، همه ی URLهایی که به آن ایندکس به خصوص مربوط می شوند را مشاهده خواهید کرد. برای مثال ، اگر روی “…/portfolio_category-sitemap.xml” کلیک کنید ، همه ی URLهای نمونه کارهای وبسایت را مشاهده می کنید.

در آخر هر خط یک تاریخ مشاهده می کنید. این تاریخ به گوگل می گوید که آخرین به روز رسانی هر پست چه موقعی بوده و برای سئو مفید است چون قصد ما این است که گوگل به روز ترین پست های ما را در معرض نمایش کاربران قرار دهد. وقتی یک تاریخ در نقشه سایت تغییر می کند ، گوگل متوجه می شود که محتوای جدیدی برای نمایش و شاخص گذاری وجود دارد. اگر یک وبسایت بسیار بزرگ دارید ، گاهی مجزا سازی نقشه سایت ضروری خواهد بود. یک سایت مپ به تنهایی محدود به 50000 URL است ، بنابراین اگر مثلا وبسایت شما بیش از 50000 پست دارد ، به دو نقشه سایت مجزا برای URL های پست ها نیاز دارید ، در نتیجه دومین ایندکس نقشه سایت به لیست شما اضافه می شود. افزونه ی yoast SEO این حد را کمتر می کند (به 1000 URL می رساند) و این باعث می شود سرعت بارگذاری نقشه سایت شما به سریع ترین حد خود برسد.

چه وبسایت هایی به نقشه سایت XML نیاز دارند؟

مستندات گوگل می گویند نقشه سایت برای “وبسایت های بسیار بزرگ” ، برای “وبسایت هایی که دارای آرشیوهای بزرگ هستند ، برای “وبسایت های جدیدی که تعداد کمی لینک های خارجی دریافت کرده اند” و برای “وبسایت هایی که از محتوای رسانه ای غنی و زیاد استفاده می کنند” مفید و سودمند خواهند بود.

اگرچه ما قبول داریم که این نوع وبسایت ها قطعا از داشتن نقشه سایت سود خواهند برد ، اما به عقیده ی ما نقشه سایت برای انواع دیگر وبسایت ها نیز مفید و سودمند است. هر وبسایتی که برای یافته شدن آسان صفحات مهمش و برای آگاهی کاربران از آخرین به روز رسانی هایش به گوگل نیاز داشته باشد ، می تواند از نقشه سایت استفاده کند. به همین خاطر است که این ویژگی در افزونه ی Yoast SEO گنجانده شده است.

کدام صفحات باید در سایت مپ شما قرار بگیرند؟

چگونه تصمیم می گیرید که کدام صفحات در نقشه سایت XML شما درج شوند؟ همیشه به مربوط بودن URL فکر کنید: وقتی یک بازدید کننده به یک URL به خصوص وارد می شود ، نتیجه خوبی است؟ آیا اصلا دوست دارید که بازدید کنندگان به آن URL وارد شوند؟ اگر نه ، پس این URL نباید در نقشه سایت شما قرار بگیرد. به هر حال ، اگر واقعا نمی خواهید که URL در نتایج جستجو نمایش داده شود ، باید یک تگ “noindex,follow” به آخر خط اضافه کنید. قرار ندادن URL در سایت مپ به این معنا نیست که گوگل آن URL را ایندکس نکند. اگر گوگل بتواند با دنبال کردن لینک های دیگر آن URL را بیابد ، پس مسلما می تواند آن را ایندکس هم بکند.

مثال 1: یک وبسایت جدید

برای مثال فرض کنیم که شما می خواهید یک وبسایت جدید را آغاز کنید. مسلما می خواهید گوگل سریعا پست های جدید شما را بیابد تا مطمئن باشید که مخاطبان مورد نظر شما می توانند وبسایتتان را در گوگل بیابند. بنابراین ایجاد یک نقشه سایت XML از همان آغاز کار فکر خوبی است. ممکن است چند پست اولیه ایجاد کنید و آنها را دسته بندی کرده و چند تگ نیز برای شروع به آنها اضافه کنید. اما هنوز برای پر کردن صفحات آرشیو تگ به اندازه ی کافی محتوا ندارید ، که این باعث می شود پست های شما “محتوای کم و ناچیز” تلقی شده و در نتیجه ارزشی برای مخاطب نداشته باشند. در این مورد ، بهتر است فعلا URL های تگ ها را از نقشه سایت XML خارج کنید. صفحات تگ را روی “noindex,follow” تنظیم کنید ، چون در حال حاضر نمی خواهید مردم این پست ها را در نتایج جستجو بیابند.

مثال 2: ویدئو ها و تصاویر

نقشه سایت مربوط به “ویدیو” یا “تصویر” برای اکثر وبسایت ها ضروری نیست ، به این خاطر که تصاویر شما احتمالا داخل صفحات و پست های شما به کار رفته اند ، بنابراین همین الان هم در سایت مپ شما درج شده اند. پس داشتن یک نقشه سایت XML “فیلم” یا “تصویر” مجزا بی فایده است و من توصیه می کنم این مورد را از سایت مپ خود حذف کنید. تنها استثناء برای این حالت به این صورت است که کسب و کار اصلی شما ، تصاویر باشند برای مثال عکاسان احتمالا دوست دارند از یک نقشه سایت XML “فیلم” یا “تصویر” برای گوگل استفاده کنند.

چگونه گوگل را مجاب به یافتن نقشه سایت XML خود کنیم؟

اگر می خواهید گوگل هر چه سریع تر سایت مپ شما را بیابد ، باید سایت مپ خود را به حساب کاربری Google Search Console اضافه کنید. در کنسول جستجوی جدید ، می توانید نقشه سایت را در تب “Index” بیابید. در این قسمت سریع متوجه خواهید شد که آیا نقشه سایت XML شما از قبل به کنسول جستجو اضافه شده است یا خیر. اگر نه ، می توانید آن را در بالای صفحه به لیست اضافه کنید:

در کنسول جستجوی قدیمی گوگل می توانید با رفتن به بخش Crawl و سپس کلیک کردن روی “sitemaps” ، نقشه سایت خود را مشاهده کنید. اگر هنوز آن را اضافه نکرده اید ، روی کلید “Add/Test sitemap” کلیک کنید(در تصویر زیر در سمت راست فلش قرار دارد).

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید ، افزودن نقشه سایت XML برای بررسی اینکه آیا همه ی صفحات درون نقشه سایت شما واقعا توسط گوگل ایندکس شده اند یا خیر می تواند مفید باشد. اگر بین تعداد لینک های ثبت شده (Submitted) و ایندکس شده (Indexed) یک نقشه سایت ، تفاوت زیادی وجود دارد ، توصیه می کنم بیشتر روی این مورد بررسی انجام دهید. ممکن است خطایی وجود داشته باشد که باعث می شود برخی صفحات ایندکس نشوند یا شاید به محتوا و لینک های بیشتری که به محتوای مد نظر شما اشاره کنند نیاز دارید.

Yoast SEO و سایت مپ XML

از آنجایی که قابلیت ایجاد سایت مپ XML توسط کاربر بسیار حائز اهمیت است ، این قابلیت در افزونه ی Yoast SEO قرار داده شده. نقشه سایت XML در هر دو ورژن رایگان و هزینه ای افزونه موجود هستند.

Yoast SEO به صورت خودکار یک نقشه سایت XML برای وبسایت شما ایجاد می کند. در نوار کناری بخش مدیریت سایت وردپرسی خود روی “سئو” کلیک کنید ، به بخش عمومی بروید و سپس تب “امکانات” را انتخاب کنید:

در این صفحه ، می توانید سایت مپ XML را برای وبسایت خود فعال یا غیر فعال کنید. همچنین ، می توانید روی علامت سوال کلیک کنید تا اطلاعات بیشتر را مطالعه و احتمالات دیگر مانند بررسی نقشه سایت XML در مرورگر را مشاهده کنید:

می توانید انواع محتوا را از نقشه سایت XML خود در تب “ظاهر جستجو”درج کنید. اگر در پاسخ به “نمایش نوشته ها در نتایج جستجو؟” خیر را انتخاب کنید ، آنگاه این نوع محتوا در سایت مپ XML شما درج نخواهد شد.

نقشه سایت XML خود را چک کنید!

حالا که کل مقاله را مطالعه کردید ، می دانید که داشتن یک سایت مپ XML چقدر اهمیت دارد ، چون داشتن یک سایت مپ واقعا می تواند به سئوی سایت شما کمک کند. گوگل می تواند به آسانی به مهم ترین صفحات و پست های شما (در صورتی که URLهای صحیح آنها را به نقشه سایت XML خود اضافه کرده باشید) دسترسی داشته باشد. همچنین گوگل قادر خواهد بود به آسانی محتوای به روز شده ی شما را بیابد ، بنابراین می داند چه موقع نیاز است یک URL دوباره ایندکس شود. در آخر ، افزودن سایت مپ XML به Google Search Console به گوگل کمک می کند تا ساختار سایت شما را سریع بیابد و شما را قادر می سازد خطاهای نقشه سایت را بررسی کنید.

حالا بروید و نقشه سایت XML خود را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که آن را به نحو احسن ایجاد کرده اید!

منبع: yoast.com

نوشته نقشه سایت چیست و چرا باید آن را در سایتتان داشته باشید؟ اولین بار در طراحی سایت شرکتی | طراحی سایت حرفه ای | سایت خوب پدیدار شد.

]]>
http://sitekhoob.com/xml-sitemap/feed/ 0
جلب توجه (Lead Magnet) چیست و 10 مثال که همین الان می توانید استفاده کنید http://sitekhoob.com/lead-magnet-examples/ http://sitekhoob.com/lead-magnet-examples/#respond Sat, 06 Oct 2018 05:48:09 +0000 http://sitekhoob.com/?p=23830 امروزه جلب توجه در اینترنت بسیار چالش برانگیز و مشکل است. جلب توجه یکی از ابزارهای اصلی طراحی سایت حرفه ای و لازمه ی به دست آوردن مشتریان آنلاین است. به طور متوسط ، بازدید کنندگان بیشتر از 15 ثانیه در یک وبسایت نمی مانند و بیشتر آنها هیچگاه باز نمی گردند. اگر منابع زیادی را...

نوشته جلب توجه (Lead Magnet) چیست و 10 مثال که همین الان می توانید استفاده کنید اولین بار در طراحی سایت شرکتی | طراحی سایت حرفه ای | سایت خوب پدیدار شد.

]]>
امروزه جلب توجه در اینترنت بسیار چالش برانگیز و مشکل است. جلب توجه یکی از ابزارهای اصلی طراحی سایت حرفه ای و لازمه ی به دست آوردن مشتریان آنلاین است. به طور متوسط ، بازدید کنندگان بیشتر از 15 ثانیه در یک وبسایت نمی مانند و بیشتر آنها هیچگاه باز نمی گردند.

اگر منابع زیادی را صرف به دست آوردن ترافیک کرده اید ، در صورتی که به نحو درست کار را انجام ندهید بیشتر منابع خود را بدون نتیجه از دست خواهید داد.

به همین دلیل است که برترین بازاریابان معمولا زیاد راجع به اهمیت ایجاد لیست صحبت می کنند. ایجاد لیست عبارت است از ایجاد یک لیست ایمیل از مشتریان احتمالی و قطعی تا به این صورت بتوانید دائما برای کسب و کار خود ارزش ایجاد کرده و تبلیغات کنید.

اما آیا به روش درست و کارآمد لیست ایمیل خود را ایجاد کرده اید؟ یا اینکه صرفا برای مخاطبان خود فرصت اشتراک در خبرنامه های خود را ارائه داده اید؟

چرا این روش مناسب نیست؟ چون ایمیل یک موضوع شخصی است.

مردم تا زمانی که یک ارزش مناسب و واقعی در شما نیابند ، آدرس ایمیل خود را به شما نمی دهند. و به عنوان بازاریاب ، مسئولیت ارائه ی یک پیشنهاد جذاب با شماست.

اینجاست که جلب توجه وارد عمل می شود.

جلب توجه (Lead Magnet) چیست؟

جلب توجه ، پیشنهادی است که می توانید در ازای پر کردن فرم های اطلاعاتی توسط مشتری ، آدرس ایمیل آنها و یا اطلاعاتی مثل نام و شماره تلفنشان را به دست آورید.

اگر قصد دارید در جذب مشتری آنلاین موفق باشید ، پس باید یک لیست ایمیل ایجاد کنید.

و برای ایجاد یک لیست ایمیل مفید و کارآمد ، به یک جلب توجه نیاز دارید.

چه چیزی یک جلب توجه خوب می سازد؟

 • درک بالای ارزش: دلیل اینکه اکثر مخاطبان شما علاقه ای به جلب توجه موجود در فرم اشتراک رایگان خبرنامه نشان نمی دهند این است که نتوانستید برای آنها ارزش مناسبی فراهم کنید. بسته به نوع بازاری که در آن فعالیت می کنید ، جلب توجه شما باید در نظر مشتریان ارزش بالایی داشته باشد (یا به بیان بهتر ، باید ارزش واقعی داشته باشد).
 • خوشنودی و رضایت آنی: مخاطبان شما معمولا خواهان راه حل سریع و آنی برای مشکلشان هستند. اگر جلب توجه شما بتواند این خواسته را برآورده کند ، سریعا لیست ایمیل شما پر خواهد شد.
 • ارائه ی پیشنهاد فروش منحصر به فرد: وقتی مخاطبان با جلب توجه شما مواجه می شوند ، باید به گونه ای متقاعد کننده عمل کنید که مشتریان راضی شوند از شما خرید کنند ، نه از رقیبانتان.

چرا جلب توجه ها مفید هستند؟

به عنوان یک بازاریاب دیجیتالی ، یکی از اهداف شما ارائه ی اطلاعات و آگاهی بیشتر و ایجاد اعتماد و اعتبار است.

اما سنجیدن میزان موفقیت این تلاش ها ممکن است مشکل باشد.

به همین دلیل استفاده از جلب توجه ها بسیار مهم است. آنها روشی عالی برای برقراری ارتباط با مشتریان بالقوه ای هستند که قبلا هیچگاه چیزی در مورد برند شما نشنیده اند ولی در عوض به دست آوردن یک ارزش والا ، حاضر می شوند آدرس ایمیل خود را در اختیار شما بگذارند.

جلب توجه ها با درخواست یک تعهد کوچک و ناچیز از مشتریان بالقوه ی شما ، آنها را ارزیابی می کنند (این کار معمولا با پر کردن فرم هایی انجام می شود که در آنها چیزی بیش از یک آدرس ایمیل از مشتری درخواست می شود).

10 مثال که می توانید از آنها الگو بگیرید

در زیر 10 نمونه از جلب توجه ها را مشاهده می کنید. در هر مثال ، من دلیل اینکه چرا فکر می کنم آن جلب توجه می تواند بسیار موثر باشد را نیز بیان کرده ام.

1- نمونه ها

نمونه ها معمولا در صنایع زیبایی به عنوان جلب توجه مورد استفاده قرار می گیرند.

این روش بسیار موثر است چون نمونه ها می توانند به آسانی خوشنودی و رضایت آنی را برای مخاطبان شما به ارمغان آورند.

 

2- ویدئوهای آموزشی

اگر در بازار انتشار و آموزش فعالیت دارید ، ارائه ی ویدئوهای آموزشی رایگان می تواند روشی عالی برای آغاز ارتباط با مخاطبان شما باشد.

در مثال زیر ، می توانید به وضوح ببینید که این کسب و کار ، 4 ویدئوی رایگان آموزش پیانو ارائه داده است.

 

3- چهارچوب ها

چهارچوب می تواند به هر شکلی باشد ، تنها شرطی که قالب باید داشته باشد این است که یک نقطه ی شروع برای مخاطب ایجاد کند تا از آنجا به بعد مخاطب خودش کار را انجام دهد.

این چهارچوب ها می توانند به شکل پیشنهاد (مانند مثال زیر) ، وبسایت ها ، اطلاعات گرافیکی یا هر چیز دیگری که در آن میزان زیادی خلاقیت به کار رفته باشد ، ارائه شوند.

 

4- نسخه ی آزمایشی

نسخه های آزمایشی رایگان  (استفاده ی آزمایشی از محصول قبل از خرید آن) معمولا توسط شرکت های نرم افزاری به عنوان روشی برای جلب توجه کاربران مورد استفاده قرار می گیرند. اما چنین جلب توجه هایی ضرورتا محدود به شرکت های نرم افزاری نیستند.

در مثال زیر یک اپراتور ارتباطات تلفنی ، پیش از آنکه مشتریان بالقوه اش برای طرح کامل ثبت نام کنند ، یک نسخه ی آزمایشی رایگان برای آنها تدارک دیده است.

 

5- پرسش و پاسخ های کوتاه

امروزه بسیاری از بازاریابان با تجربه ، نکات مثبت زیادی در استفاده از پرسش و پاسخ های کوتاه به عنوان جلب توجه مشاهده کرده اند.

با توجه به LeadQuizzes ، نرخ جلب توجه پرسش و پاسخ های کوتاه 31.6% می باشد که این میزان در صنعت بازاریابی بسیار قابل توجه است.

6- مطالعات موردی

مطالعات موردی از جمله محبوب ترین تکنیک های بازاریابی به حساب می آیند و 63% از بازاریابان معتقدند مطالعات موردی واقعا می توانند یک استراتژی بازاریابی موثر باشند.

مطالعات موردی نمونه های واقعی ای هستند که نشان می دهند بهترین مشتریان شما چگونه از محصول یا خدمات شما استفاده می کنند و گردآوری یک گزارش مخصوص در مورد این مطالعات موردی می تواند در متقاعد ساختن مشتریانی که هنوز راجع به محصول یا خدمات شما تصمیم قطعی نگرفته اند ، بسیار مفید واقع شود.

7- کدها کوپن/تخفیف

همه عاشق یک معامله ی عالی هستند.

اکثر مردم پیش از آنکه خرید انجام دهند ، به صورت آنلاین در فروشگاه های آنلاین گشت می زنند. بنابراین قرار دادن کسب و کار خود در جلوی چشمان مخاطبین (به خصوص زمانی که مخاطبان به دنبال بهترین معامله ی ممکن هستند) و ارائه ی یک برتری اقتصادی چشمگیر بسیار حائز اهمیت است.

8- نرم افزار

ارائه ی نرم افزار رایگان در ازای اطلاعات تماس مشتریان احتمالی یک نمونه ی عالی از ارائه ی ارزش والا است.

در مثال زیر ، مشاهده می کنید که جلب توجه به افزایش کارایی صفحه ی فیسبوک کمک می کند ، که در نتیجه باعث می شود مشتریان احتمالی نسبت به انجام اشتباه کارها در استفاده از رسانه های اجتماعی خود درک بیشتری به دست آورند.

 

9- چک لیست

چک لیست ها معمولا چیزی بیش از یک صفحه A4 نیستند.

اما چنین جلب توجه هایی به خصوص در بازارهای رقابتی برای به دست آوردن مزیت رقابتی بسیار مفید خواهند بود.

10- وبینارها

وبینارها می توانند نوع قدرتمندی از جلب توجه و یک روش عالی برای ارزیابی بیشتر و بهتر مشتریان احتمالی شما باشند ، چون انجام آنها نیاز به تعهد و تلاش زیاد دارد.

اما مطمئن باشید که اگر تلاش زیاد شما جواب دهد و مشتریان احتمالی شما حاضر شوند بر سر وبینارهای شما بنشینند ، آنگاه جاذبه ای به دست می آورید که بسیار با ارزش و معتبر بوده و در بهترین موقعیت ممکن برای فروش محصولات یا خدمات خود قرار خواهید گرفت.

 

حرف آخر

من 10 نمونه از جلب توجه های برتر را از صنایع مختلف برای شما معرفی کردم. با جلب توجه مناسب ، می توانید تمام مشتریان ایده آل خود را به دست آورید. در صورتی که این مطلب برایتان مفید بود لطفا آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

منبع: searchenginejournal.com

نوشته جلب توجه (Lead Magnet) چیست و 10 مثال که همین الان می توانید استفاده کنید اولین بار در طراحی سایت شرکتی | طراحی سایت حرفه ای | سایت خوب پدیدار شد.

]]>
http://sitekhoob.com/lead-magnet-examples/feed/ 0
چگونه و چه موقع باید از ربات ها در کسب و کار استفاده کرد؟ http://sitekhoob.com/chatbots/ http://sitekhoob.com/chatbots/#respond Tue, 02 Oct 2018 06:30:45 +0000 http://sitekhoob.com/?p=23827 ربات های چت از جمله ی داغ ترین موضوعات در زمینه ی بازاریابی اینترنتی هستند و این امر دلیل خوبی هم دارد. آنها در نحوه ی ارتباط و تعامل کسب و کار با مشتریان ، انقلابی به پا کرده اند. این ربات ها در ازای پرداخت هزینه ای ناچیز (در مقایسه با دستمزد استخدام یک...

نوشته چگونه و چه موقع باید از ربات ها در کسب و کار استفاده کرد؟ اولین بار در طراحی سایت شرکتی | طراحی سایت حرفه ای | سایت خوب پدیدار شد.

]]>
ربات های چت از جمله ی داغ ترین موضوعات در زمینه ی بازاریابی اینترنتی هستند و این امر دلیل خوبی هم دارد. آنها در نحوه ی ارتباط و تعامل کسب و کار با مشتریان ، انقلابی به پا کرده اند.

این ربات ها در ازای پرداخت هزینه ای ناچیز (در مقایسه با دستمزد استخدام یک نیروی انسانی) ، پشتیبانی سریع و خوبی ارائه می دهند و برندها را قادر می سازند تا بیش از پیش با مخاطبان مورد نظر خود ارتباط داشته باشند. در زیر تمام اطلاعاتی که لازم است در مورد قابلیت های ربات های چت بدانید ارائه شده است. با استفاده از این اطلاعات می توانید دریابید که آیا این ربات ها به درد کسب و کار شما می خورند یا خیر.

ربات های چت چیستند؟

یک ربات چت در واقع یک نرم افزار پیام رسان خودکار است که از هوش مصنوعی یا قابلیت یادگیری ماشینی برای شبیه سازی گفتگو با انسان ها استفاده می کند. ربات ها برنامه ریزی شده اند تا سوالات مشتری را درک کرده و پاسخ دهند و حتی کارهای درخواستی مشتری را نیز انجام می دهند.

برای کسب و کارها ، ربات های چت یک جایگزین مقرون به صرفه برای خدمات مشتری تلفن محور یا چت زنده با کارمندان واقعی می باشند. برای مشتریان ، ربات های چت یک روش سریع و کارآمد برای کمک گرفتن به صورت پرسش و پاسخ هستند.

هر روز کسب و کارهای بیشتری از ربات های چت برای ارتباط با مشتریانشان استفاده می کنند و مشتریانی هم که به چت کردن با این ربات ها عادت کرده اند نیز بیش از پیش از شرکت ها و موسسه ها انتظار دارند تا خدمات “چت زنده” از طریق ربات چت را ارائه دهند.

یک تحقیق که در سال 2016 توسط فیس بوک انجام و منتشر شد به این نتیجه رسید که 53% از مشتریان بیشتر تمایل به خرید از کسب و کاری را دارند که بتوانند مستقیما با عوامل آن پیام رد و بدل کنند و یک تحقیق که در سال 2018 انجام شد ، نشان داد 15% از مشتریان اظهار داشته اند که به استفاده از ربات های چت برای برقراری ارتباط با یک کسب و کار در سال اخیر عادت کرده اند.

چه موقع باید از یک ربات چت استفاده کرد؟

اگر کسب و کاری دارید که فروش آنلاین انجام می دهد و قصد دارید حجم بالایی از تماس ها یا ایمیل ها را در بخش خدمات مشتری پوشش دهید (به صورت پرسش و پاسخ یا دریافت درخواست از طرف مشتری) ، یک ربات چت می تواند تمام آن کارها را به سرعت ، به درستی و با هزینه ای مقرون به صرفه انجام دهد و مسئول بخش خدمات مشتری را از دریافت و انجام درخواست های پیچیده نجات دهد.

وظایف معمول ربات چت عبارتند از:

 • بررسی سیاست های شرکت برای ارسال و مرجوع
 • قبول یا رد یک سفارش
 • پیگیری مراحل تحویل
 • انعقاد یا تغییر یک قرارداد
 • یادآوری قرارداد به مشتریان
 • درخواست بازخورد برای خرید انجام شده

یک مطالعه که توسط Headliner Labs انجام شده است نشان داد احتمال اینکه مردم چت فیس بوک را باز کنند 3.5 برابر بیشتر از این است که به یک ایمیل بازاریابی پاسخ دهند ، همین امر باعث می شود ربات های چت روشی عالی برای ارتباط با مشتریان به صورت فعال ، ارائه ی اطلاعات ارزشمند به آنها ، تبلیغات یا ارائه ی پیشنهاد های شخصی به مشتریان بر اساس چت ها و اعمال انجام شده ی قبلی باشند. یک ربات چت می تواند سرنخ های موجود را شناسایی و تایید صلاحیت کرده و سپس آنها را به تیم فروش ارائه دهد.

از کدام پلتفرم ربات چت باید استفاده کنیم؟

می توان از ربات های چت در یک وبسایت ، در یک اپلیکیشن یا در یک پلتفرم رسانه ی اجتماعی استفاده کرد.

یکی از محبوب ترین انواع ربات چت ، ربات های پیام رسان فیس بوک هستند که می توان از آنها برای گفتگو با مشتریان در فیس بوک استفاده کرد. به طور تقریبی 52 میلیون کسب و کار از پیام رسان فیس بوک استفاده می کنند و مردم ماهانه 8 بیلیون پیام با کسب و کارها از طریق فیس بوک رد و بدل می کنند. فیس بوک در حال حاضر دارای 300000 ربات پیام رسان فعال است (که این آمار 300% از سال قبل بیشتر است).

شما می توانید یک اپلیکیشن ربات چت اختصاصی برای خود توسعه دهید ، اما اگر یک صفحه ی کسب و کار در فیس بوک دارید و در حال حاضر از پیام رسان فیس بوک برای برقراری ارتباط با مشتریان خود استفاده می کنید، یک ربات پیام رسان فیس بوک می تواند به صورت خودکار فرآیندهای لازم را انجام دهد و در زمان و هزینه ی شما صرفه جویی کند. سایت خوب نیز برای کمک به مخاطبانش از ربات چت استفاده می کند.

چگونه برای کسب و کار، یک ربات چت سفارشی ایجاد کنیم؟

همیشه می توانید یک فرد حرفه ای برای ایجاد ربات های خود استخدام کنید ، اما چندین اپلیکیشن وجود دارند که انجام این کار توسط خود شما را بسیار آسان می کنند ، با استفاده از این اپلیکیشن ها گاهی این کار حتی در تنها چند دقیقه قابل انجام شدن است.

ربات سازها برای پیام رسان فیس بوک

 • ManyChat یک ربات ساز ساده برای پیام رسان فیس بوک است که یک پلن و طرح ساده ی رایگان با قابلیت های محدود (و البته وجود لوگوی ManyChat بر روی محصول نهایی) ارائه می دهد. طرح های هزینه دار بدون وجود لوگو بوده و قابلیت های بیشتری دارند که قیمت آنها از 10 دلار در ماه به بالا می باشد.
 • Chatfuel یک واسط کاربری قابل درک و آسان دارد که شما را قادر می سازد یک ربات چت سفارشی برای پیام رسان فیس بوک بسازید. ایجاد یک ربات چت ساده با عبارت “Powered by Chatfuel” برای بیش از 5000 مشترک رایگان است. برخی از ابزارهای پیشرفته تر تنها برای اکانت حرفه ای قابل دسترس هستند که قیمت آن از 15 دلار در ماه به بالا می باشد.

ربات سازها برای پلتفرم های دیگر

 • Botsify از قابلیت کشیدن و رها کردن (بدون استفاده از کد نویسی) برای ایجاد ربات چت در پیام رسان فیسبوک یا یک وبسایت ساده استفاده می کند. Botsify دارای قابلیت تست محصول رایگان 14 روزه می باشد که در این مدت هر تعداد ربات که می خواهید می توانید بسازید. برای استفاده ی مداوم از ربات های ایجاد شده پس از سپری شدن این 14 روز آزمایش، باید با پرداخت ماهانه 50 دلار در سایت ثبت نام کنید.
 • FlowXo قالب هایی ارائه می دهد که شما را قادر می سازد یک ربات برای چندین پلتفرم بسازید. FlowXo دارای یک طرح رایگان است که شامل بیش از 5 ربات و 500 چت پیش فرض برای برقراری ارتباط با مشتری می باشد. طرح های هزینه دار با قیمت 19 دلار در ماه به بالا ارائه می شوند.

منبع: websolutions.com

نوشته چگونه و چه موقع باید از ربات ها در کسب و کار استفاده کرد؟ اولین بار در طراحی سایت شرکتی | طراحی سایت حرفه ای | سایت خوب پدیدار شد.

]]>
http://sitekhoob.com/chatbots/feed/ 0
نکات بازاریابی محتوا برای کسب و کارهای کوچکی که از وردپرس استفاده می کنند http://sitekhoob.com/content-marketing/ http://sitekhoob.com/content-marketing/#respond Sat, 29 Sep 2018 06:30:22 +0000 http://sitekhoob.com/?p=23812 مهم نیست کسب و کار شما چقدر بزرگ باشد ، به هر حال درگیر شدن با بازاریابی محتوا باید صورت بگیرد. بازاریابی محتوا نه تنها یکی از ارکان بازاریابی اینترنتی به حساب می آید بلکه در بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو نیز نقش مهمی دارد. توجه داشته باشید اگر یک کسب و کار کوچک...

نوشته نکات بازاریابی محتوا برای کسب و کارهای کوچکی که از وردپرس استفاده می کنند اولین بار در طراحی سایت شرکتی | طراحی سایت حرفه ای | سایت خوب پدیدار شد.

]]>
مهم نیست کسب و کار شما چقدر بزرگ باشد ، به هر حال درگیر شدن با بازاریابی محتوا باید صورت بگیرد. بازاریابی محتوا نه تنها یکی از ارکان بازاریابی اینترنتی به حساب می آید بلکه در بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو نیز نقش مهمی دارد.

توجه داشته باشید اگر یک کسب و کار کوچک را اداره می کنید یا خودتان به تنهایی کار می کنید نسبت به یک موسسه یا سازمان بزرگ تر، برای بهبود خدمات و محصولات منابع کمتری برای سرمایه گذاری در اختیار دارید. ولی با این حال ، این بدان معنا نیست که با داشتن یک استراتژی مناسب ، نمی توانید نتایج عالی به دست آورید. بنابراین من لیستی از نکات بازاریابی محتوا را برای کمک به شما فراهم کرده ام.

بازاریابی محتوا به زبان ساده در تولید محتوای با کیفیت دخیل است که از آن برای روانه ساختن ترافیک مخاطبان مورد نظر به سمت وبسایت شما استفاده می شود. با بهبود بخشیدن به تلاش های بازاریابی محتوا ، می توانید میزان بازدید وبسایت خود و همچنین میزان ایجاد جاذبه را افزایش دهید. این امر در نهایت می تواند باعث فروش بیشتر و پیشرفت کسب و کار شما شود.

روش های مختلف زیادی برای پیاده سازی یا بهبود استراتژی بازاریابی محتوا وجود دارند. خوشبختانه اگر یک وبسایت وردپرسی داشته باشید، می توانید از افزونه های وردپرسی قدرتمند و مفید موجود استفاده کنید. حتی اگر تا الان در زمینه ی بازاریابی محتوا تجربه کسب کرده اید و زمان زیادی صرف آن کرده باشید ، به هر حال نکات بازاریابی محتوا که در زیر بیان شده اند می توانند شما را در مسیر درست قرار داده یا تلاش های شما را بهبود بخشند.

1- ایجاد محتوای عالی

شاید دوست نداشته باشید این را بشنوید ، اما مهم ترین جنبه ی بازاریابی محتوا ، خود محتوا است. افراد زیادی با مشکل چگونگی ایجاد محتوای فوق العاده ، یا حتی تصمیم گیری در مورد موضوعاتی که می خواهند راجع به آنها بنویسند دست و پنجه نرم می کنند.

بهترین مشاوره برای کسب و کار های کوچک این است که آنها را تا جای ممکن ساده کنید. به این فکر کنید که مشتریان شما به چه اطلاعاتی نیاز دارند. اخیرا مشتریان چه سوالاتی از شما می پرسند؟ در مورد چه موضوعاتی بارها و بارها برای مشتریان توضیح داده اید؟ اگر شخصی مشکلی دارد و آن را با شما مطرح می کند، پس باید در نظر داشته باشید که افراد بیشتری نیز همان مشکل را دارند و احتمالا در خانه هایشان در گوگل به جستجوی راه حل آن می پردازند.

خواسته ها و نگرانی های مخاطبان مورد نظر و مشتریان موجود خود را روی کاغد بنویسید و آنها را به محتوا تبدیل کنید. بهترین روش برای نوشتن محتوای جالب و درگیر کننده در سایت این است که یک وبلاگ ایجاد کنید و در آن از سوالاتی که مشتریان می پرسند استفاده کرده و آنهارا به یک پست وبلاگی تبدیل کنید. سعی کنید بار اطلاعاتی این پست ها را غنی کرده و به سبک جالب و ترغیب کننده بنوسید، اما مهمترین نکته این است که اطلاعات مربوط و مخصوص مخاطبین مورد نظر شما باشد تا آنها به خواندن مطالب شما رغبت کنند.

حالا، هر موقع که یک مشتری بالقوه یا یک مشتری حتمی به سراغ گوگل می رود و برای پاسخ مشکل خود جستجو می کند ، احتمال اینکه وبسایت شما را بیابد زیاد می شود. وقتی جواب سوال خود را از شما دریافت کنند، با چند کلیک به لیست یا صفحه ی مخاطبان شما اضافه می شوند و حالا آماده هستند تا مراحل بعدی در استراتژی فروش خود را برای آنها اجرا کنید.

2- از یک قالب وردپرس با کیفیت استفاده کنید

تم های وردپرسی زیادی وجود دارند که می توانید از بین آنها انتخاب کنید ، و اگر تم مناسبی انتخاب کنید ، وقتی کسب و کار یا وبسایت خود را به صورت آنلاین افتتاح می کنید می تواند خیلی به شما کمک کند. برای بازاریابی محتوا به قالبی نیاز دارید که سریع بارگذاری شود ، ظاهر حرفه ای داشته باشد ، استفاده از آن آسان باشد و هزینه ی زیادی برای شما در بر نداشته باشد. یکی از بهترین تم ها ، زفایر است که سایت خوب نیز با همین تم طراحی شده است. این تم برای سرعت زیاد بهینه سازی شده است ، صدها گزینه و آپشن سفارشی سازی تم دارد ، دارای ویژگی ساخت صفحه ی drag & drop است و هزینه ی بسیار مناسبی دارد. برای هر کسب و کار یا وبسایت ، زفایر یک تم عالی برای ایجاد وبسایت بازاریابی محتوا است.

3- سازماندهی روش ایجاد محتوا

برای یک کسب و کار با مقیاس کوچک ، باید در طول هفته حداقل یک یا در بهترین حالت دو پست ایجاد کنید. گاهی مردم در آغاز کار سیلی از محتوا را به سمت سایت خود روانه می کنند. در ابتدای کار شما انگیزه دارید! اما وقتی چند هفته از کار بگذرد معمولا شدت انگیزه و کار کمتر می شود. افزودن منظم محتوا امری بسیار مهم است و بهترین روش برای ایجاد منظم محتوا این است که از یک تقویم استفاده کنید.از تقویم برای جلسات یا دیگر جنبه های مهم کسب و کار خود استفاده می کنید ، چرا برای پست ها و تبلیغات از آن استفاده نکنید؟

Editorial Calendar یک افزونه ی رایگان برای وردپرس است که شما را قادر می سازد تمام پست های برنامه ریزی شده برای یک روز، یک هفته یا یک ماه را مشاهده کنید. وقتی مقاله هایی دارید که برای انتشار برنامه ریزی شده اند ، وقتی ایده هایی برای محتوای آینده دارید و… این افزونه شما را قادر به سازماندهی می سازد. این اطلاعات همه به صورت یک فرمت تقویم ساده ارائه می شوند. این افزونه ی رایگان روشی سریع و آسان برای مدیریت و انجام صحیح وظایف ایجاد محتوا می باشد.

4- ایمیل را فراموش نکنید

لیست نکات بازاریابی محتوا بدون اشاره به ایمیل کامل نمی شود. تلاش برای به دست آوردن آدرس های ایمیل بازدید کنندگان سایتتان و همچنین نگهداری لیستی از ایمیل های مشتریان بالقوه و حتمی امری بسیار حیاتی است. با برپا ساختن یک خبرنامه ی ایمیلی یا لیست مشترکین ، هر دفعه که یک مقاله ی جدید در وبسایت خود منتشر می کنید ، می توانید به مخاطبان خود دسترسی یابید. استفاده از اطلاعیه های آگاه سازی ایمیلی به مخاطبان شما کمک می کند از مقالات جدید شما با خبر شوند و آنها را ترغیب به بازدید از سایت شما و دیدن آن پست ها می کند.

MailChimp یک راه حل بازاریابی ایمیلی قدرتمند است. با نصب افزونه ی رایگان MailChimp for WordPress و ثبت نام در سایت آن ، می توانید شروع به ایجاد یک لیست ارسال ایمیل کنید. از طریق mailChimp ، می توانید به صورت خودکار محتوای جدید خود را به همه ی مخاطبان ، یا گروه انتخابی از آنها ایمیل کنید. این یک روش بسیار مهم برای برقراری ارتباط با مشتریان و فراخوانی یک مخاطب به وبسایت و بازدید از آن است.

5- مدیریت رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی یک روش مهم دیگر برای به اشتراک گذاری محتوا و بهبود و پیشرفت سایت است. هر نوع وبسایتی که داشته باشید ، برای بهبود آن باید در رسانه های اجتماعی نیز حضور داشته باشید. هر چه مقاله های بیشتری ایجاد کنید ، مطالب بیشتری برای اشتراک گذاری در کانال های مختلف در رسانه های اجتماعی مختلف خواهید داشت و در نتیجه افراد بیشتری به مخاطبین شما افزوده خواهند شد.

ساده ترین روش برای اشتراک گذاری محتوای خود و ترغیب مردم برای دنبال کردن یا فالو کردن شما در رسانه های اجتماعی ، افزودن کلید های اشتراک گذاری در سایتتان است. Social Warfare یک افزونه ی وردپرسی رایگان است که برای اشتراک گذاری محتوا در رسانه های اجتماعی و روانه ساختن ترافیک مخاطبان به سمت سایت شما طراحی شده است.

علاوه بر قرار دادن کلید های اشتراک گذاری در سایت همچنین می توان از جنبه های دیگر بازاریابی رسانه های اجتماعی نیز استفاده کرد، از جمله قرار دادن گزینه ای برای تصاویر خاص Pinterest و ایجاد نظر در Twitter. این افزونه وبسایت شما را به ابزاری مجهز می کند که برای شروع اشتراک گذاری محتوای خود و ایجاد یک اجتماع رسانه های اجتماعی قوی (که همچنین در اشتراک گذاری محتوا برای شما کمک بزرگی می کند) به آنها نیاز خواهید داشت.

6- صرفه جویی در زمان با CoSchedule

یکی از مشکلات اصلی در مواجهه با بازاریابی محتوا و رسانه های اجتماعی این است که بسیار زمانبر هستند. ایجاد مداوم محتوای جدید و اشتراک گذاری مداوم آن در پلتفرم های رسانه های اجتماعی مختلف می تواند به تنهایی یک شغل تمام وقت باشد. CoSchedule می تواند در این باره کمک کند و زمان و انرژی زیادی برای شما صرفه جویی کند.

CoSchedule یک افزونه ی هزینه دار وردپرس (با 14 روز آزمایش رایگان) است که عملکردش کمی شبیه به Editorial Calendar است. به هر حال ، CoSchedule نه تنها در زمان بندی مقالات وبسایت شما کمک می کند ، بلکه در اشتراک گذاری تمام پست های رسانه های اجتماعی نیز مفید واقع خواهد شد. همچنین شما را قادر می سازد که به آسانی پست های قدیمی خود را دوباره به اشتراک بگذارید تا مجبور نباشید دائما محتوای جدید ایجاد کنید. همه ی این کارها ازطریق داشبورد وردپرس انجام می شوند ، در نتیجه چون لازم نیست برای فراهم کردن ملزومات هر کانال رسانه ی اجتماعی که در اختیار دارید از یک سایت به سایت دیگر بروید ، به میزان زیادی در زمان شما صرفه جویی می کند.

7- از آنالیزها برای کمک به بهبود استراتژی بازاریابی محتوای خود استفاده کنید

آنالیز ، یکی از بخش های اصلی و حیاتی بازاریابی محتوا است. شما را قادر می سازد ببینید چند نفر از سایت شما دیدن می کنند، چگونه سایت شما را یافته اند ، به چه محتوایی علاقه دارند و به چه صفحاتی علاقه ندارند و غیره.

Google Analyticator یک افزونه ی وردپرسی رایگان عالی است که شما را قادر می سازد آمار لحظه ای سایت خود را از داخل داشبورد وردپرس مشاهده کنید. اطلاعاتی که این افزونه فراهم می کند برای بهبود استراتژی بازاریابی محتوای شما بسیار مفید هستند. اگر این اطلاعات را در اختیار داشته باشید می توانید از آنها استفاده کنید و محتوای خود را بیشتر به علایق و خواسته های مشتریان خود نزدیک کنید.

Sprout Social خدماتی است که به شما کمک می کند عملکرد محتوای خود را در شبکه های اجتماعی مختلف نظارت و کنترل کنید. این یک راه حل عالی و هزینه دار است که ویژگی های زیادی در اختیار شما قرار می دهد، اما معیارهای رسانه های اجتماعی آن بسیار تاثیرگذارند.

ابزارهای موجود در Sprout Social شما را قادر می سازد تا به صورت دقیق و موشکفانه عملکرد پلتفرم های رسانه های اجتماعی خود را کنترل کنید ، ببینید مخاطبان مورد نظر شما به چه قسمت هایی از سایت بیشتر علاقه دارند و همچنین آنها به چه محتوایی علاقه دارند و آن را اشتراک گذاری می کنند. این نوع اطلاعات در کنار در اختیار داشتن افراد مناسب در زمان و مکان مناسب ، برای کمک به شما در بازاریابی سایت خود به نحو احسن بسیار مفید هستند.

جمع بندی نکات بازاریابی محتوا

همه ی استراتژی های بالا جنبه های مهمی از بازاریابی محتوا هستند. اگر می خواهید کسب و کارتان شکوفا شود ، زمان گذاشتن برای پیاده سازی تک تک آنها ارزشش را دارد. پس از مدتی به صورت خودکار دائما از آنها استفاده خواهید کرد.

اگر هنوز دست به کار نشده اید یا هنوز استراتژی بازاریابی محتوای مناسبی ندارید ، یک یا دو موضوغ برای محتوا انتخاب کنید و برای شروع فقط روی همان ها تمرکز کنید. سپس کار خود را گسترش دهید. یا به سادگی می توانید یک موضوع انتخاب کنید و از نکات بازاریابی محتوا که در بالا بیان شدند کمک بگیرید. موفق باشید!

منبع: wpexplorer.com

نوشته نکات بازاریابی محتوا برای کسب و کارهای کوچکی که از وردپرس استفاده می کنند اولین بار در طراحی سایت شرکتی | طراحی سایت حرفه ای | سایت خوب پدیدار شد.

]]>
http://sitekhoob.com/content-marketing/feed/ 0
بهینه سازی سایدبار وردپرس برای جذب ترافیک و نرخ تبدیل بهتر http://sitekhoob.com/optimize-wordpress-sidebars/ http://sitekhoob.com/optimize-wordpress-sidebars/#respond Sun, 23 Sep 2018 21:29:04 +0000 http://sitekhoob.com/?p=23803 صرف زمان برای بهینه سازی سایدبار وردپرس در سایتتان به منظور جذب ترافیک و نرخ تبدیل بهتر باید یکی از اولویت های اصلی شما در کنار تولید محتوای متقاعد کننده برای جذب مخاطبان جدید باشد. سایدبار ها معمولا فراموش می شوند چرا که ما کاربرد صحیح آنها را نمی دانیم. ما آنها را بیشتر به...

نوشته بهینه سازی سایدبار وردپرس برای جذب ترافیک و نرخ تبدیل بهتر اولین بار در طراحی سایت شرکتی | طراحی سایت حرفه ای | سایت خوب پدیدار شد.

]]>
صرف زمان برای بهینه سازی سایدبار وردپرس در سایتتان به منظور جذب ترافیک و نرخ تبدیل بهتر باید یکی از اولویت های اصلی شما در کنار تولید محتوای متقاعد کننده برای جذب مخاطبان جدید باشد. سایدبار ها معمولا فراموش می شوند چرا که ما کاربرد صحیح آنها را نمی دانیم.

ما آنها را بیشتر به عنوان بخش جانبی در صفحات سایت می شناسیم و بنابراین آنها را به عنوان ابزاری قدرتمند برای تعامل بیشتر با مخاطب در نظر نمی گیریم ، این در حالی است که سایدبارها نقش ویژه ای در طراحی سایت حرفه ای دارند.

در این مطلب ، من به طور خلاصه خواهم گفت سایدبار ها برای چه کاری هستند و عناصر رایجی که در این بخش استفاده می شوند را نیز معرفی خواهم کرد. همچنین چند نکته برای بهینه سازی سایدبار وردپرسی به منظور تعامل بهتر با مخاطب را خواهم گفت که منجر به جذب ترافیک بهتر و نرخ تبدیل بالاتر می شوند.

عملکرد صحیح سایدبارهای وردپرسی

سایدبارهای سایت های وردپرسی ، اطلاعاتی را در کنار محتوای اصلی صفحات سایت نمایش می دهند. این فضاهای محدود در یک یا هر دو طرف صفحه هستند و بخش مناسبی برای ابزارک هایی به حساب می آیند که مخصوص نمایش تبلیغات ، منوهای ناوبری ، تقویم ، مطالب جدید و … می باشند.

 

 

هرچند ، با وجود فضای محدودشان برخی از مدیران سایت ها تمایل دارند سایدبارها را با حداکثر ابزارک های ممکن پر کنند. یکی از دلایل این کار پاسخ به نیازهای متنوع کاربران می باشد. بنابراین ممکن است یک مدیر سایت فقط از ابزارک هایی استفاده کند که متناسب با نیاز یک کاربر است اما این کار باعث شلوغی بیش از حد صفحه می شود. کاربران ممکن است احساس کنند در حجم زیادی از اطلاعات ، غرق شده اند و یا حتی وبسایت را به عنوان یک سایت اسپم در نظر بگیرند. نتیجه این کار معمولا منفی است ، کاربران می روند و دیگر بر نمی گردند.

این وضعیت نشان می دهد که چگونه سایدبارهای وردپرس یکی از بخش های فراموش شده صفحات هستند. بنابراین کاربرد واقعی آنها را از دست می دهید. این فضا فقط برای ابزارک هایی است که بیشترین ارتباط را با محتوای اصلی دارند و به بهبود تجربه کاربری کمک می کنند. همه می دانیم بهبود تجربه کاربری به معنی افزایش جذب ترافیک و شانس بیشتر برای تبدیل بازدیدکننده به مشتری است.

برای اینکه مطمئن شوید مخاطبانتان را از دست نمی دهید و در حال نتیجه گرفتن از سایدبارهایتان هستید ، در ادامه چند نکته برای بهینه سازی سایدبار وردپرس در سایتتان خواهم گفت.

1- تعداد ابزارک ها را محدود کنید

کمی زمان بگذارید و مشخص کنید چه ابزارک هایی باید در سایدبارتان باشند. این کار می تواند کمی سخت باشد. با وجود تعداد بسیار زیاد ابزارک های موجود برای وردپرس ممکن است تصمیم بگیرید تا می توانید داخل سایدبارتان از آنها استفاده کنید. بله این ساده ترین کاری است که می توان انجام داد. شما فکر می کنید این کار هیچ صدمه ای به سایتتان نمی زند ، اما تا به حال خودتان سایت هایی را دیده اید که در بخش سایدبار تا حد ممکن از تبلیغات ، متنون و ابزارک ها استفاده کرده اند؟ چه حسی داشتید؟ خود من اینگونه صفحات را بسیار غافلگیرانه می بینم. من ترجیح می دهم صفحات کمی خلوت تر باشند تا بتوانند تأکید بیشتری رو محتوای اصلی کنند و محتوای فرعی نیز به صورت منظم در جای خود قرار گیرند تا به راحتی قابل دسترسی باشند.

برای کمک به شما در تصمیم گیری مربوط به سایدبار سایت ، شاید ایده خوبی باشد که به برخی سایت های معتبر نگاه کنیم و ببینیم از چه ابزارهایی در بخش سایدبار استفاده کرده اند. این دقیقا کاری است که من انجام داده ام. حدودا 75 وبسایت را بررسی کرده ام و متوجه شدم 43 تای آنها در صفحات بخش وبلاگشان از سایدبار استفاده می کنند و معمولا از این ابزارک ها داخل سایدبارشان بهره می برند:

ابزارک های رایج سایدبار وردپرس

 • عضویت در خبرنامه
 • منوی ناوبری
 • تبلیغات
 • آیکن شبکه های اجتماعی
 • مطالب محبوب
 • دسته بندی ها
 • جدیدترین مطالب
 • جستجو
 • درباره ما
 • پست های مرتبط

البته شما می توانید از این ابزارهای رایج استفاده نکنید. مهم این است تصمیمی بگیرید که بر اساس آن مرتبط ترین ابزارک ها با محتوای اصلی ، داخل سایدبار قرار بگیرند.

نکته مهم: مطمئن شوید ابزارک ها تکراری نیستند

امکانات ابزارک ها را با دقت مطالعه کنید تا مطمئن شوید تکراری نیستند. شما به 5 ابزارک مختلف شبکه های اجتماعی فقط به این دلیل که ظاهر متفاوتی با هم دارند ، نیاز ندارید. یکی کافی است.

از مکان های دیگر نیز استفاده کنید (مثل هدر و فوتر)

با این کار ، همه ابزارک ها را داخل سایدبار قرار نمی دهید. ممکن است شما بخواهید یک یا دو ابزارک مهم به طور همزمان در سایدبارها ، هدر و فوتر قرار گیرند. در نتیجه کاربران هر جای صفحه که باشند می توانند به راحتی آنها را ببیند. راه دیگر این است که آن ابزارک ها را به صورت شناور استفاده کنید. در این باره بیشتر توضیح خواهم داد.

دستگاه هایی را که مخاطبان شما استفاده می کنند در نظر بگیرید

اکثریت کاربران وب ترجیح می دهند از طریق تلفن همراه سایت ها را ببینند. مطمئن شوید صفحه وبسایت شما در نمایشگرهای کوچک موبایل ها ، توسط ابزارک های زیاد احاطه نشده باشد. در حالی که بهترین قالب های وردپرسی باید کاملا واکنشگرا (ریسپانسیو) باشند ، شما می توانید همیشه از ابزار مخصوص برنامه نویسان که در مرورگرتان وجود دارد استفاده کنید تا نحوه نمایش سایتتان در دستگاه های موبایل را تست کنید. از این طریق می توانید از بهینه سازی سایدبار وردپرس برای انواع نمایشگرها مطمئن شوید.

 

2- سایدبارها را برای هر صفحه یا مطلب ، سفارشی کنید

کدامیک از ابزارک هایی که انتخاب کرده اید به مطلب یا برگه خاصی مرتبط هستند؟ در آن صفحات باید فقط همان ابزارک ها نمایش داده شوند. برای مثال لازم نیست همه صفحات ، ابزارک آخرین مطالب را نمایش دهند و همه نوشته ها نیز لازم نیست بیوگرافی نویسنده را به نمایش بگذارند اما شاید لازم باشد همه صفحات ابزارک خبرنامه را نشان دهند.

3- از ابزارک های شناور استفاده کنید

آن ابزارک های مهم ( یا حتی سایدبارهای کامل) را که در صورت اسکرول صفحه توسط کاربر ، او را دنبال می کنند داشته باشید. این ابزارک های چسبنده و معلق کار را برای مخاطبان آسان می کنند تا هر زمانی که احساس نیاز کردند بتوانند روی چیزی که میخواهند کلیک کنند بدون توجه به اینکه در کجای صفحه قرار دارند. دیگر نیاز نیست به بالا یا پایین اسکرول کنند تا به سایدبار یا فوتر برسند و چیزی که نیاز دارند را پیدا کنند.

این روزها ، اکثر صفحات بخش بلاگ سایتها ، از ابزارک های شناور استفاده می کنند. بیشتر از همه ، لینک شبکه های اجتماعی و منوی ناوبری سایت. شما همچنین می توانید ابزارک های شناور را به دکمه های دعوت به عمل (CTA) تبدیل کنید و آنها را در گوشه صفحات قرار دهید که با کلیک روی آنها صفحه پاپ آپ نمایش داده شود.

صحبت پایانی

ممنون که وقت گذاشتید و این مطلب را مطالعه کردید. امیدوارم شما را در این باره که سایدبارها فقط یک بخش جانبی برای سایت های ما نیستند متقاعد کرده باشد. آنها نقش حیاتی برای به دست آوردن ترافیک بیشتر و نرخ تبدیل بالاتر بازی می کنند.

منبع: wpexplorer.com

نوشته بهینه سازی سایدبار وردپرس برای جذب ترافیک و نرخ تبدیل بهتر اولین بار در طراحی سایت شرکتی | طراحی سایت حرفه ای | سایت خوب پدیدار شد.

]]>
http://sitekhoob.com/optimize-wordpress-sidebars/feed/ 0
4 افزونه برتر برای تبدیل سایت وردپرسی به اپلیکیشن موبایل http://sitekhoob.com/plugins-to-convert-wordpress-into-mobile-app/ http://sitekhoob.com/plugins-to-convert-wordpress-into-mobile-app/#respond Tue, 18 Sep 2018 02:30:02 +0000 http://sitekhoob.com/?p=23795 آیا به دنبال راه حلی برای تبدیل سایت وردپرسی به اپلیکیشن موبایل هستید؟ هر روز به تعداد نفراتی که دوست دارند از طریق تلفن هوشمندشان در اینترنت گشت و گذار کنند و خرید خود را انجام دهند افزوده می شود. اپلیکیشن ها راه آسانی برای رساندن محتوا به دست کاربر و ایجاد تجربه کاربری بهتر...

نوشته 4 افزونه برتر برای تبدیل سایت وردپرسی به اپلیکیشن موبایل اولین بار در طراحی سایت شرکتی | طراحی سایت حرفه ای | سایت خوب پدیدار شد.

]]>
آیا به دنبال راه حلی برای تبدیل سایت وردپرسی به اپلیکیشن موبایل هستید؟ هر روز به تعداد نفراتی که دوست دارند از طریق تلفن هوشمندشان در اینترنت گشت و گذار کنند و خرید خود را انجام دهند افزوده می شود.

اپلیکیشن ها راه آسانی برای رساندن محتوا به دست کاربر و ایجاد تجربه کاربری بهتر برای آنها می باشند. در این مطلب من به شما بهترین افزونه ها برای تبدیل سایت وردپرسی به اپلیکیشن موبایل را معرفی خواهم کرد.

چرا برای سایت وردپرسیتان اپلیکیشن موبایل بسازید؟

اگر ترافیک سایت وردپرسی خود را در گوگل آنالیتیکس بررسی کنید ، خواهید دید تعداد زیادی از بازدیدکنندگانتان از طریق تلفن های همراه به سایت شما دسترسی دارند. راحت ترین راه برای اینکه مطمئن شوید کاربران موبایلی تجربه خوبی در سایت شما دارند این است که برای سایت خود از طراحی ریسپانسیو (واکنش گرا) استفاده کنید.

یک سایت وردپرسی واکنش گرا از نوعی طراحی خاص استفاده می کند که باعث می شود خود را با ابعاد صفحه نمایش کاربر وفق دهد. تقریبا تمام قالب های وردپرسی خوب قابلیت واکنش گرایی را به عنوان یکی از ویژگی های اصلی دارند. حتی می توانید قالب های بسیار زیبا و واکنش گرا برای ووکامرس پیدا کنید.

هرچند ، برخی کسب و کارها ممکن است بخواهند حتی از این همه فراتر رفته و با تولید اپلیکیشن موبایل ، تجربه کاربری بهتری به مخاطبانشان بدهند. به جای مشاهده سایت شما از طریق مرورگر ، کاربران قادر خواهند بود یک اپلیکیشن را از صفحه اصلی موبایلشان اجرا کنند و به مواردی مثل: وبسایت مورد علاقه ، فروشگاه آنلاین ، سایتی که در آن عضو هستند و جامعه آنلاین دسترسی پیدا داشته باشند

ساختن اپلیکیشن موبایل معمولا به مهارت های برنامه نویسی نیاز دارد و تعداد خیلی زیادی شرکت های برنامه نویسی وجود دارند که می توانند برای وبسایتتان اپلیکیشن موبایل تولید کنند. هرچند ، این کار برای شما هزینه نسبتا زیادی خواهد داشت (چندین میلیون تومان).

اگر می خواهید یک اپلیکیشن موبایل با هزینه مناسب تولید کنید ، تعداد کمی افزونه های وردپرسی هستند که می توانند در تبدیل سایت وردپرسی به اپلیکیشن موبایل شما را یاری کنند. تمام آنها جزء افزونه های پولی هستند اما هزینه ای که برای شما دارند بسیار کمتر از زمانی است که به سراغ یک برنامه نویس بروید.

به خاطر داشته باشید استفاده از این افزونه ها هم به این نیاز دارد که مهارت شما در زمینه وردپرس در سطح متوسط تا حرفه ای باشد. اگر شما کاملا تازه کار هستید ، پیشنهاد می کنم از یک قالب وردپرسی ریسپانسیو استفاده کنید و همچنین تا حد امکان سرعت وبسایتتان را بهبود ببخشید تا بتوانید کاربران موبایلی بیشتری به دست آورید.

همانطور که گفته شد در ادامه ، با بهترین افزونه ها برای تبدیل سایت وردپرسی به اپلیکیشن موبایل آشنا خواهید شد.

1- AppPresser

AppPresser پلتفرمی با استفاده آسان است که به شما در تبدیل سایت وردپرسی به اپلیکیشن موبایل کمک می کند. آنها قالب های وردپرسی مخصوص موبایل دارند که می تواند در ساخت اپلیکیشن وبسایت های شخصی ، فروشگاهی ، شرکتی و … استفاده شود.  

این پلتفرم یک ویرایشگر ویژوال دارد که می توانید با استفاده از آن به راحتی ظاهر اپلیکیشن خود را ویرایش کنید ، همانطور که در سایتتان این کار را می کنید. شما می توانید رنگ ها را سفارشی کنید ، صفحه های دلخواهتان را اضافه کنید ، محتوای سایتتان را وارد برنامه کنید و خیلی کارهای دیگر انجام دهید. AppPresser همچنین این امکان را به شما می دهد که بخش ناتیفیکیشن ها را به راحتی مدیریت کنید.

2- MobiLoud

MobiLoud به مدیران سایت ها امکان تبدیل سایت وردپرسی به اپلیکیشن موبایل را می دهد. آنها 2 محصول دارند: یکی برای سایت های خبری یا شخصی و دیگری برای وبسایت هایی که از ووکامرس یا دیگر افزونه های پیچیده استفاده می کنند.

این پلتفرم با امکاناتی از قبیل مدیریت ناتیفیکیشن ها ، پشتیبانی از تبلیغات موبایلی ، آنالیزها و برندسازی سفارشی در خدمت شماست. اپلیکیشن برای شما پیکربندی و آماده شده و همچنین می تواند روی فروشگاه های اپلیکیشنی قرار بگیرد.

3- Androapp

Androapp یک پلاگین مفید دیگر است که می تواند در تبدیل سایت وردپرسی به اپلیکیشن موبایل شما را یاری کند. این پلاگین با امکاناتی از قبیل پشتیبانی آفلاین ، قالب های گوناگون ، پشتیبانی های بین المللی ، ناتیفیکیشن های نامحدود ، اسکرول بی پایان و اشتراک گذاری شبکه اجتماعی در خدمت شماست. این افزونه از ووکامرس و بادی پرس پشتیبانی نمی کند.

برنامه نویس این پلاگین به شما در پیکربندی و دانلود اپلیکیشن کمک می کند تا بتوانید خودتان آن را در فروشگاه های اپلیکیشنی آپلود کنید و یا با پرداخت هزینه به او بخواهید این کار را برایتان انجام دهد.

بزرگترین نقطه ضعف افزونه این است که نسخه رایگان آن به برنامه نویس اجازه می دهد تبلیغات خودش را در اپلیکیشن شما نمایش دهد.

4- WPApp.Ninja

WPApp.Ninja به شما اجازه می دهد برای وبسایتتان اپلیکیشن موبایل پیشرفته تولید کنید. شما می توانید یک لایسنس مادام العمر از آنها بخرید و مشغول تولید اپلیکیشن شوید. تمام مراحل پیکربندی و آماده سازی اپلیکیشن می تواند در قسمت مدیریت سایتتان انجام شود.

این افزونه ابزارهای راحتی به شما می دهد که با استفاده از آنها می توانید ، آیکن ها ، دکمه ها ، رنگ ها ، ترجمه ها و خیلی بخش های دیگر اپلیکیشن را انتخاب و ویرایش کنید. از امکاناتی مثل گوگل آنالیتیکس ، حافظه کش داخلی ، محتوای آفلاین ، و سازگاری با افزونه های وردپرسی محبوب نیز پشتیبانی می کند.

اگر برای تبدیل سایت وردپرسی به اپلیکیشن موبایل مصمم هستید ، پیشنهاد من AppPresser و MobiLoud است.

امیدوارم این مقاله به شما در پیدا کردن بهترین افزونه های تبدیل سایت وردپرسی به اپلیکیشن موبایل کمک کرده باشد. اگر آن را دوست داشتید لطفا در شبکه های اجتماعی با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

منبع: wpbeginner.com

نوشته 4 افزونه برتر برای تبدیل سایت وردپرسی به اپلیکیشن موبایل اولین بار در طراحی سایت شرکتی | طراحی سایت حرفه ای | سایت خوب پدیدار شد.

]]>
http://sitekhoob.com/plugins-to-convert-wordpress-into-mobile-app/feed/ 0
4 مورد از بهترین ایده ها برای طراحی فوتر وبسایت http://sitekhoob.com/designing-mega-footers/ http://sitekhoob.com/designing-mega-footers/#respond Sat, 15 Sep 2018 19:18:20 +0000 http://sitekhoob.com/?p=23778 تا به حال شده به یک وبسایت بروید  ، کمی در آن پرسه بزنید و در آخر برای یافتن اطلاعات مورد نظرتان مستقیما به سراغ فوتر بروید؟ خب ، شما تنها نیستید. فوتر وبسایت یکی از مهترین بخش های آن است، در این مطلب ایده های خوبی در مورد طراحی آن به شما خواهم گفت....

نوشته 4 مورد از بهترین ایده ها برای طراحی فوتر وبسایت اولین بار در طراحی سایت شرکتی | طراحی سایت حرفه ای | سایت خوب پدیدار شد.

]]>
تا به حال شده به یک وبسایت بروید  ، کمی در آن پرسه بزنید و در آخر برای یافتن اطلاعات مورد نظرتان مستقیما به سراغ فوتر بروید؟ خب ، شما تنها نیستید. فوتر وبسایت یکی از مهترین بخش های آن است، در این مطلب ایده های خوبی در مورد طراحی آن به شما خواهم گفت.

فوترها قطعات منحصر به فرد صفحه هستند که مزایای زیادی دارند. آنها مکانی برای قرار گرفتن اطلاعات مهم (مانند اطلاعات تماس و شرایط کپی رایت) و گزینه های مسیریابی داخل سایت هستند که یافتن اطلاعات و محتوا را برای کاربران آسان تر می کنند.

در این مقاله ، من در مورد اهمیت فوتر وبسایت و اینکه چگونه می توان از آنها برای کمک به کاربران وبسایت در یافتن آسان تر محتوای مورد نظرشان استفاده کرد صحبت خواهم کرد. همچنین در مورد برخی از بهترین ایده هایی که در هنگام طراحی فوتر وبسایت باید در ذهن داشته باشید نیز صحبت می کنم – اهمیت فوتر با یک مگا منو (منوهای مدرن در طراحی سایت حرفه ای) یکسان است.

چرا فوتر وبسایت مهم است؟

عادت کرده ایم که بیشترین زحمت و زمان را صرف طراحی تمام چیزهایی که در بالای صفحه قرار می گیرند کنیم چون طرز تفکرمان این است که آنها توسط همه ی افرادی که وارد سایت می شوند دیده خواهند شد. به قدری به آن موارد بالای صفحه توجه می کنیم که فراموش می کنیم فوتر ها هم بسیار در دید هستند.

در واقع ، مطالعه ای که 25 میلیون سایت را مورد بررسی قرار داده به این نتیجه اشاره می کند که بازدید کنندگان همیشه در ابتدای کار به سمت پایین صفحه اسکرول می کنند. و بسیاری از بازدید کنندگان حتی قبل از اینکه صفحه کاملا بارگذاری شود شروع به اسکرول به سمت پایین می کنند.

چیزی که از این مطالعه در می یابیم این است که فوتر وبسایت شما به همان اندازه ی هدر اهمیت دارد و مهم است. فوتر بسیار در دید است و طراحی صحیح و مناسب آن می تواند به روش های مختلفی برای شما مزیت به همراه داشته باشد. همه چیز به تصمیم گیری اینکه در آن فضای محدود چه چیزی قرار دهید بستگی دارد. فوتر وبسایت باید با هدف تسهیل کارها برای بازدید کنندگان طراحی شود و در عین حال باید در راستای اهداف شما نیز هدفگذاری شود.

بسته به اینکه چه نوع وبسایتی ایجاد کرده اید و اهداف شما چه هستند ، باید برخی موارد زیر را نیز در فوتر وبسایت خود درج کنید:

 • نقشه ی سایت
 • شرایط و حقوق کپی رایت
 • لینکی به سمت شرایط و قوانین استفاده از سایت
 • شرایط حفظ حریم خصوصی
 • اطلاعات تماس
 • ابزارک های رسانه های اجتماعی
 • ثبت نام از طریق ایمیل
 • بخش جستجو
 • وضعیت بازدید های سایت
 • تگ ها و دسته بندی ها
 • جوایز و مجوز ها
 • همکاران و اعضا
 • نظرات مشتریان
 • آخرین مقاله ها
 • رویدادهای پیش رو
 • یک ویدئوی تبلیغی از سایت
 • فایل صوتی
 • دکمه دعوت به عمل (CTA)

عناصر مهم بسیار زیادی وجود دارند که می توانید به فوتر وبسایت خود اضافه کنید و هر کدام هدف خاص خودش را دارد. اگر قصد دارید بازدید کنندگانتان را قانع کنید که بیشتر در سایت شما بمانند و به بخش وبلاگ شما هم سر بزنند ، پس بهتر است ابزارک پست های محبوب را در فوتر سایت قرار دهید. و اگر هدف شما افزایش تبدیل بازدید کننده به مشتری است ، می توانید یک دکمه دعوت به عمل و ورود و ثبت نام از طریق ایمیل را در فوتر قرار دهید. مشکل اینجاست که فوترها معمولا کوچک هستند و محتوای کمی را می توان در آنها قرار داد (که معمولا حقوق کپی رایت و آیکن های رسانه های اجتماعی را در آن قرار می دهند). همانند مگا منوهای سایت های بزرگ ، که به کاربران آپشن های مسیریابی بیشتری ارائه می کنند ، راه حل مشکل کوچک بودن فوترها نیز ، استفاده از مگا فوتر هاست.

4 مورد از بهترین ایده ها برای طراحی فوتر وبسایت

وقتی تصمیم می گیرید که در وبسایت خود از مگا فوتر استفاده کنید ، به نظر می رسد که احتمالات بیشمار هستند. می توانید عناصر تبلیغ برند در آن قرار دهید تا برند خود را در اذهان بازدید کنندگان حک کنید. می توانید لینک های مسیریابی قرار دهید تا همه ی صفحات مهمی که بازدید کنندگان ممکن است نبینند را پوشش دهید. حتی می توانید یک فرم تماس در فوتر خود قرار دهید.

حالا ، اجازه دهید به مرحله ی بعدی برویم و برخی از بهترین اعمالی که می توانید برای طراحی فوترهایی با ظاهر و کارایی عالی به کار ببندید را بررسی کنیم.

1- درج عناصر تبلیغ برند

فوتر وبسایت شما گاهی فرصت فوق العاده ای برای تقویت و تبلیغ برندتان در ذهن بازدیدکننده ایجاد می کند. می توانید از این فضا برای انتقال ارزش برند به مشتری استفاده کنید.

استفاده از تصاویر ، گرافیک ها ، آیکن ها یا لوگوها در فوتر روشی عالی برای یادآوری این دلیل به بازدیدکنندگان است که چرا باید در سایت شما بمانند با این کار می توانید برای آنها یک تجربه ی کاربری عالی رقم بزنید. یا اینکه می توانید از رنگ ها ، الگوها یا آیکن هایی که اکنون در طراحی وبسایت خود به کار برده اید ، استفاده کنید تا به همان نتایج برسید.

فوتر وبسایت Miki Mottes یک کار هنری است. این سایت از گرافیک ها و عناصر بصری انیمیشنی زیادی در فوتر خود بهره برده است. متوجه خواهید شد که در این فوتر همچنین از ورژن متفاوتی از لوگوی سایت استفاده شده است تا برند در ذهن مشتری بماند. چنین طراحی ای به صورت غیر مستقیم به بازدید کنندگان القا می کند که Miki Mottes یک سایت خلاق ، دارای مهارت انیمیشن سازی و طراحی عالی است.

طراحی فوتر وبسایت

Hustle Panda یک مثال عالی از ساده نگاه داشتن طراحی و استفاده از غالب رنگ های مشابه با طراحی سایت و بهره مندی از سایز های مختلف لوگو در گوشه و کنار سایت است. استفاده ی مکرر از طرح پاندا به بازدیدکنندگان پیام برند آنها را یادآوری می کند.

2- ایجاد جاذبه

ایجاد یک لیست ایمیل می تواند مشکل باشد ، مخصوصا زمانی که تازه شروع به کار کرده باشید. از دیدگاه طراحی ، برای اینکه فرم ثبت نام شما با بقیه ی طراحی سایت همخوانی و مطابقت داشته باشد به تلاش و زحمت زیادی نیاز است. مگا فوتر وبسایت محل عالی ای برای ایجاد جاذبه به سمت کسب و کار شما است. فوتر فرصت استفاده از کلید های دعوت به عمل (CTA) و هدایت بازدید کنندگان به سمت فرم ثبت نام را فراهم می آورد.

در وبسایت بِهِل از فرم تماس در قسمت فوتر وبسایت استفاده کردیم

Zoyo Yogurt یک فرم ثبت نام بزرگ که با بقیه ی طراحی سایت مطابقت فوق العاده ای دارد را به نمایش گذاشته است. این فرم برای بازدید کنندگان فرصتی فراهم می کند تا تمام محتوای سایت را بررسی کرده و در نهایت برای دریافت ایمیل در مورد رویداد ها و پیشنهاد های خاص سایت ثبت نام کند.

3- افزودن دکمه های رسانه ی اجتماعی

مطالعات نشان می دهند که تقریبا 75% از وبسایت های بازاریابی ، آیکن های رسانه های اجتماعی را به جای اینکه در هدر قرار دهند ، در فوتر قرار می دهند. چرا؟ به عنوان مالکان وبسایت ، هدف ما حفظ و نگاه داشتن بازدید کننده در سایت است نه اینکه آنها را به سمت رسانه های اجتماعی سوق دهیم. چون وقتی آنها وارد پلتفرم رسانه های اجتماعی شدند ، خارج کردن آنها از آنجا کار بسیار مشکلی خواهد بود.

به همین دلیل ، بهتر آن است که دکمه های هدایت کننده به سمت رسانه های اجتماعی خود را به جای هدر ، در فوتر قرار دهید. به این صورت ، می توانید اطمینان داشته باشید که بازدید کنندگان سایت قبل از اینکه به سراع فیس بوک یا توییتر بروند ، حداقل تا آخر صفحه ی اصلی سایت خواهند رفت.

اگر به فوتر سایت خوب دقت کرده باشید این نکته کاملا در آن مشهود است.

Capsicum Mediaworks دکمه های هدایت کننده به سمت رسانه های اجتماعی خود را به صورت ظریف و با دقت خاصی در طراحی سایت خود قرار داده است. آنها این کلید ها را با غالب رنگ های سایت ترکیب کرده و سریعا توجه شما را به خود جلب می کنند. این یک مثال عالی برای استفاده از روش های تبلیغ برند و قرار دادن صحیح دکمه های رسانه های اجتماعی در مگا فوتر وبسایت است.

Holiday Harold با قرار دادن لینک های ساده ی هدایت کننده به سمت صفحات رسانه های اجتماعی دقیقا در بالای گرافیک های به کار رفته در طراحی سایتش ، استفاده ی کمی از فوتر کرده است.

4- ایجاد سلسله مراتب مسیریابی

یکی از بهترین کارهایی که می توانید با مگا فوتر خود انجام دهید درج لینک ها در محبوب ترین محتوای سایت است.

تازه کاران می توانند لینک های محبوب ترین صفحات یا دسته بندی ها را به صورت ستونی قرار دهند. دسته بندی لینک ها زیر تیتر ها و عناوین مناسب ، خود یک امتیاز مهم محسوب می شود.

به خاطر داشته باشید که گاهی بازدید کنندگان شما تا آخر صفحه می روند چون تا این لحظه نتوانسته اند آنچه که می خواهند را بیابند. بنابراین ، قبل از اینکه از سایت شما خارج شوند ، یک فرصت دارید تا چند گزینه ی دیگر برای آنها فراهم کنید. و این فرصت را می توانید در فوتر خود فراهم کنید.

اگر پروژه نهال صنعت پاسارگاد را مشاهده کنید ، می بینید در قسمت فوتر وبسایت از این ایده استفاده کرده ایم.

فوتر وب سایت TrueCar به 4 ستون تقسیم شده است – هر ستون دارای یک عنوان دسته است. این کار آنها باعث می شود بازدید کننده به آسانی آنچه را که می خواهد بیابد. همچنین متوجه می شوید که تیترهای هر ستون به گونه ای طراحی شده اند که به راحتی توجه بازدید کننده را جلب کنند.

GitHub نیز با قرار دادن مهم ترین صفحات سایت در چند ستون ، همین کار را انجام داده است. قرار دادن عنوان مناسب برای هر ستون ، باعث می شود یافتن صفحه ی مورد نظر برای کاربران آسان تر شود.

نتیجه

اگرچه فوتر در پایین و آخر صفحه واقع شده است ، اما با این حال یکی از قابل توجه ترین و در دیدترین عناصر وبسایت شما است.

من برخی از عناصر مختلفی که می توانید در فوتر سایت خود به کار ببرید را لیست کردم و برخی از بهترین ایده هایی که می توانید در آن به کار ببرید را نیز توضیح دادم. شناسایی اهداف خود و سپس افزودن عناصر مناسب و صحیح در فوتر وبسایت می تواند برای رسیدن به اهداف اصلی شما کمک بزرگی باشد.

منبع: webdesignerdepot.com

نوشته 4 مورد از بهترین ایده ها برای طراحی فوتر وبسایت اولین بار در طراحی سایت شرکتی | طراحی سایت حرفه ای | سایت خوب پدیدار شد.

]]>
http://sitekhoob.com/designing-mega-footers/feed/ 0
هاست وردپرسی اشتراکی یا هاست مدیریت شده: کدام یک برای شما بهتر است؟ http://sitekhoob.com/shared-hosting-vs-managed-wordpress-hosting/ http://sitekhoob.com/shared-hosting-vs-managed-wordpress-hosting/#respond Tue, 11 Sep 2018 05:30:05 +0000 http://sitekhoob.com/?p=23771 وقتی سعی دارید بفهمید بهترین مکان برای میزبانی سایت وردپرسی شما کجاست ، باید همه ی اصطلاحات مختلف را بشناسید. دو مورد از مرسوم ترین این اصطلاحات عبارتند از “هاست اشتراکی” و “هاست وردپرسی مدیریت شده”. آیا می دانید کدامیک برای شما مناسب تر است؟ برای یک تازه کار، درک تفاوت بین هاست اشتراکی در...

نوشته هاست وردپرسی اشتراکی یا هاست مدیریت شده: کدام یک برای شما بهتر است؟ اولین بار در طراحی سایت شرکتی | طراحی سایت حرفه ای | سایت خوب پدیدار شد.

]]>
وقتی سعی دارید بفهمید بهترین مکان برای میزبانی سایت وردپرسی شما کجاست ، باید همه ی اصطلاحات مختلف را بشناسید. دو مورد از مرسوم ترین این اصطلاحات عبارتند از “هاست اشتراکی” و “هاست وردپرسی مدیریت شده”. آیا می دانید کدامیک برای شما مناسب تر است؟

برای یک تازه کار، درک تفاوت بین هاست اشتراکی در برابر هاست وردپرسی مدیریت شده و همچنین اینکه کدام یک برای سایت وردپرسی مناسب تر است می تواند مشکل باشد.

برای کمک به شما، من میزان تفاوت این دو هاست را توضیح داده و همچنین این موضوع که بر اساس وضعیت فعلی شما کدام یک از این دو برایتان مناسب تر هستند را بررسی خواهم کرد.

هاست اشتراکی در برابر هاست مدیریت شده: تفاوت های اساسی

قبل از اینکه به برخی توصیه های خاص برای زمانی که باید بین هاست اشتراکی و مدیریت شده یکی را انتخاب کنید بپردازم ، به نظرم ارائه ی یک مقدمه و معرفی برای این دو نوع هاست بسیار حائز اهمیت است.

نحوه ی عملکرد هاست اشتراکی

در هاست اشتراکی ، شما یک سرور وب را با صدها سایت دیگر به “اشتراک” می گذارید. بسته به اینکه سایت خود را در کجا میزبانی می کنید ، می توانید منابع سرور را با صدها حساب کاربری دیگر به اشتراک بگذارید.

این نوع هاست مزایا و مضراتی به همراه دارد…

با استفاده از این روش اشتراکی ، هاست ها کم هزینه بوده و قیمت های آنها بسیار معقول و مناسب خواهند بود.

اما نکته ی منفی آن این است که سایت شما منابع اختصاصی ندارد. بنابراین اگر یک هاست ، حساب های کاربری زیادی روی یک سرور داشته باشد و آن حساب ها بسیار فعال باشند ، آنگاه ممکن است سرعت سایت شما پایین بیاید…حتی اگر سایت افراد دیگر دچار مشکلات شود ، سایت شما نیز تحت تاثیر آنها قرار می گیرد.

هاست های اشتراکی خوب سعی می کنند با افزودن برخی اقدامات ایزوله سازی (جدا کردن اکانت ها از یکدیگر) و محدود کردن تعداد حساب های کاربری هاست روی سرور این مشکل را برطرف کنند، اما همه ی هاست های اشتراکی نمی توانند در این مورد خوب عمل کنند.

هاست وردپرسی مدیریت شده چگونه عمل می کند؟

هاست وردپرسی مدیریت شده مجموعه ای از سرویس ها و بهینه سازی های خاص وردپرسی است که به یک پلن هاست معمولی افزوده می شوند.

شما می توانید هاست وردپرسی مدیریت شده را در تمام انواع میزبانی از جمله هاست اشتراکی مشاهده کنید. بله ، امکان استفاده از هاستی که هم مدیریت شده و هم اشتراکی باشد وجود دارد (سایت معتبر WP Engime مثال خوبی از این نوع هاست است):

حتی اگر یک هاست وردپرسی مدیریت شده از یک محیط هاست اشتراکی استفاده کند ، احتمال اینکه سیستم در سرورهایش دچار اضافه بار شود بسیار کمتر است ، بنابراین عملکرد منفی که در بالا به آن اشاره شد در این سیستم اتفاق نمی افتد.

به علاوه ، این خدمات اضافه ای هستند که واقعا باعث می شوند هاست وردپرسی مدیریت شده منحصر به فرد باشد.

هاست های وردپرسی مدیریت شده معمولا:

 • برای اطمینان از اینکه سایت ایمن باشد ، از قوانین امنیتی خاص وردپرسی استفاده می کنند
 • به طور خاص محیط هاستشان را برای عملکرد وردپرسی بهینه می کنند
 • به طور خودکار نرم افزار وردپرس و همچنین تم ها و افزونه ها را به روز رسانی می کنند (البته گاهی)
 • به طور خودکار هر روز از سایت شما بکاپ می گیرند
 • به جای استفاده از متخصصان معمولی هاست ، پشتیبانانی ارائه می کنند که همه متخصص وردپرس هستند
 • دارای ویژگی سایت آزمایشی می باشند که با استفاده از آن می توانید به آسانی تغییرات و به روز رسانی های وردپرس را تست کنید

همچنین ، معمولا به جای داشبورد کنترل cPanel معمولی که اکثر هاست های اشتراکی از آن استفاده می کنند ، یک داشبورد هاست سفارشی در اختیار شما قرار می گیرد.

مثالی از داشبورد سفارشی در هاست وردپرسی مدیریت شده Kinsta

چرا ممکن است انتخاب هاست اشتراکی برای شما بهتر باشد؟

مزیت اصلی هاست اشتراکی قیمت آن است. اگر بودجه ی مناسبی در اختیار دارید ، هیچ دلیلی وجود ندارد که حتی به هاست اشتراکی نزدیک شوید.

اما اکثر ما بودجه ی نامحدود نداریم.

و به همین دلیل هاست اشتراکی محبوب ترین نوع هاست وردپرسی است.

وقتی قیمت این روش را با عملکرد آن مقایسه کنید ، متوجه خواهید شد که هاست اشتراکی ارزش باور نکردنی ای برای اکثر مالکان وبسایت ها (به خصوص مدیران سایت تازه کاری که به تازگی کار خود را آغاز کرده اند) دارد.

به همین دلیل من به همه ی آنها ، هاست اشتراکی را پیشنهاد می کنم.

تا زمانی که وبسایت شما شروع به دریافت ترافیک بالاتر و کسب درآمد بیشتر نکرده است ، هیچ مزیت چشمگیر و صرفه ی اقتصادی در پرداخت هزینه ی بیشتر برای هاست وردپرسی مدیریت شده وجود ندارد.

آیا هاست اشتراکی نکات منفی هم دارد؟

صد البته ، در بالا به یکی از آن نکات اشاره کردم:

مشکل عملکرد در زمانی که ترافیک بالایی به سمت سرور سرازیر می شود

اگرچه وقتی سایت شما تعداد کمی بازدید کننده داشته باشد اکثر هاست های اشتراکی با سرعت بالایی بارگذاری می شوند ، اما زمانی که سایت شما شناخته و محبوب شود و محتوای بیشتری در آن قرار گیرد این وضعیت تغییر خواهد کرد.

در سایت های دارای ترافیک زیاد ، هاست اشتراکی معمولا نمی تواند با سرعت مناسب سایت را بارگذاری کرده و عملکرد سایت شما با مشکل مواجه می شود.

علاوه بر این ، برخی هاست های اشتراکی هزینه دار به خاطر کاهش قیمت ها و جذب مشتری های زیاد ، پشتیبانی بی کیفیتی ارائه می دهند. مسلما می توانید هاست های اشتراکی با پشتیبانی عالی را نیز بیابید ، اما فقط تعداد انگشت شماری از این هاست ها در این دسته قرار می گیرند.

در نهایت، اگر چه هاست شما کمی در کارها کمک می کند ، اما مجبورید در مواردی مانند موارد زیر خودتان مسئولیت را بر عهده بگیرید:

 • بهینه سازی عملکرد
 • امنیت
 • بکاپ ها
 • و غیره

چرا ممکن است بهتر باشد هاست وردپرسی مدیریت شده را انتخاب کنید؟

مزایای اصلی هاست وردپرسی مدیریت شده عبارتند از راحتی و عملکرد خوب. مجبورید هزینه ی بیشتری نسبت به هاست اشتراکی بپردازید که این از نکات غیر قابل اجتناب این هاست است.

اما وقتی هزینه ی بیشتر هاست وردپرسی مدیریت شده را می پردازید بدانید که به هیچ عنوان پول خود را هدر نداده اید.

هاست وردپرسی مدیریت شده:

 • در زمان شما صرفه جویی می کند
 • نیاز به داشتن علم خاص در مورد وردپرس را از بین می برد
 • از همان روز اول یک سایت با عملکرد خوب در اختیار شما قرار می دهد

قبلا هم به برخی از این ویژگی ها اشاره کردم، اما در زیر برخی نمونه هایی از آنها را مشاهده می کنید:

 • کنترل امنیتی داخلی به معنای احتمال کمتر هک شدن سایت شما
 • بکاپ گیری خودکار بدین معنا که اطلاعات شما همیشه ایمن خواهند بود.
 • بهینه سازی های عملکرد به این معنا که سایت شما بدون هیچ تلاش مستقیم از طرف شما سریعا بارگذاری می شود. برای مثال ، اکثر هاست های وردپرسی مدیریت شده از قبل عملیات caching را انجام می دهند ، بنابراین لازم نیست نگران قرار دادن یک افزونه ی Caching باشید.

علاوه بر این ، اگر هر موقع به مشکل برخوردید ، می توانید از تیم متخصصان وردپرسی که در اختیار شما قرار گرفته اند کمک بگیرید.

همچنین در تجربه ی شخصی سایت خوب که آن را از هاست اشتراکی به VPS و الان هم نهایتا به هاست وردپرسی مدیریت شده انتقال دادم ، متوجه شدم که این هاست میزان زیادی زمان را صرفه جویی و میزان زیادی دردسر مراقبت سرور را از شما دور می کند.

آیا هاست وردپرسی مدیریت شده نکات منفی نیز دارد؟

خب ، همانطور که انتظار می رود ، نکته ی منفی اصلی این است که برای به دست آوردن همه ی آن ویژگی های راحت و عالی ، باید هزینه ی بیشتری بپردازید.

اگر مشکل بودجه دارید ، می توانید افزونه های رایگانی بیابید که بدون پرداخت هزینه های سنگین ، بتوانند شما را به نوعی به محیط هاست وردپرسی مدیریت شده نزدیک کنند.

برای مثال می توانید از افزونه های زیر استفاده کنید:

البته آن تجربه ی فوق العاده را در اختیار شما قرار نمی دهند ، ولی در پول و زحمت شما صرفه جویی می کنند.

علاوه بر این ، یک نکته ی منفی عمده ی دیگر این است که برخی هاست های وردپرسی مدیریت شده افزونه های خاصی را (به دلایل عملکردی) محدود می کنند.

برای مثال ، تعجبی ندارد اگر ببینید هاست های وردپرسی مدیریت شده برخی افزونه های معروف مرتبط با پست گذاری را محدود می کنند.

معمولا ، فقط برخی افزونه ها هستند که محدود می شوند ، اما قبل از خرید افزونه باید ابتدا اطمینان حاصل کنید که در هاستی که قرار دارید می توانید از تمام افزونه های مورد نیاز خود استفاده کنید یا نه.

معرفی برخی هاست های وردپرسی اشتراکی و مدیریتی با کیفیت برای شروع

اگر یک مدیر سایت تازه کار هستید ، توصیه می کنم با هاست اشتراکی کار خود را آغاز کنید. سپس ، وقتی سایتتان رشد کرد ، می توانید هاست آن را به هاست وردپرسی مدیریت شده انتقال دهید تا عملکرد آن بهبود یافته و راحت تر شود.

برای هاست های اشتراکی ، دو گزینه ی زیر را برای تازه کاران پیشنهاد می کنم. هر دو گزینه ی ذکر شده ارزشی عالی از نظر قیمت و عملکرد دارند و هزینه ی آنها ماهانه 4 دلار است:

اگر آماده اید تا از هاست اشتراکی به مرحله ی بالاتر بروید ، به عنوان یک پیشنهاد کلی ، Kinsta را توصیه می کنم.

نکته: به دلیل عدم تبلیغات از ذکر نام هاست های ایرانی معذورم اما به طور کلی پارس پک و میزبان فا جزء بهترین ها هستند.

منبع: shoutmeloud.com

نوشته هاست وردپرسی اشتراکی یا هاست مدیریت شده: کدام یک برای شما بهتر است؟ اولین بار در طراحی سایت شرکتی | طراحی سایت حرفه ای | سایت خوب پدیدار شد.

]]>
http://sitekhoob.com/shared-hosting-vs-managed-wordpress-hosting/feed/ 0
5 نوع ایمیل که حتما باید به مشتریانتان ارسال کنید http://sitekhoob.com/5-types-of-emails/ http://sitekhoob.com/5-types-of-emails/#respond Sat, 08 Sep 2018 18:45:02 +0000 http://sitekhoob.com/?p=23767 فکر می کنید رسانه ی اجتماعی خیلی بزرگ است؟ باور کنید ایمیل بزرگ تر است. 3.7 بیلیون ، کاربر ایمیل در سراسر جهان وجود دارند و در مقابل تنها 2.5 بیلیون نفر در رسانه های اجتماعی فعال هستند. ایمیل مارکتینگ یکی از ابزارهای اصلی طراحی سایت حرفه ای به حساب می آید. ایمیل نه تنها...

نوشته 5 نوع ایمیل که حتما باید به مشتریانتان ارسال کنید اولین بار در طراحی سایت شرکتی | طراحی سایت حرفه ای | سایت خوب پدیدار شد.

]]>
فکر می کنید رسانه ی اجتماعی خیلی بزرگ است؟ باور کنید ایمیل بزرگ تر است. 3.7 بیلیون ، کاربر ایمیل در سراسر جهان وجود دارند و در مقابل تنها 2.5 بیلیون نفر در رسانه های اجتماعی فعال هستند. ایمیل مارکتینگ یکی از ابزارهای اصلی طراحی سایت حرفه ای به حساب می آید.

ایمیل نه تنها کاربران بیشتری دارد ، بلکه نرخ بازگشت سرمایه گذاری (ROI) 122 درصدی فوق العاده ای نیز برای بازاریابی ارائه می دهد که 4 برابر بیشتر از دیگر روش های بازاریابی است.

برای کسب و کارهایی که قصد دارند با مشتریان ارتباط برقرار کنند و جذب و فروش خود را افزایش دهند ، ایمیل یک راه حل مطمئن و تست شده است. اگر تاکتیک های بازاریابی ایمیلی فعلی شما آن میزان تعامل و تبدیل مشتری که مد نظر شماست را به ارمغان نمی آورند ، با ارسال این 5 نوع ایمیل به مشتریان خود ، این روند را تغییر دهید.

1- ایمیل خوش آمد گویی

وقتی شخصی ارتباط جدیدی با سازمان شما برقرار می کند (خواه از طریق ثبت نام در مجله ی خبری ایمیلی ، انجام یک عملیات خرید یا انجام هر عمل دیگری) ، اولین پاسخ و ارتباطی که از طرف شما با آنها رد و بدل می شود باید یک ایمیل خوش آمد گویی باشد.

یک ایمیل خوش آمد گویی باید در فاصله ی زمانی 24 ساعته از زمان انجام عملیات توسط مشتری ارسال شود (اگر از یک پلتفرم بازاریابی ایمیل استفاده می کنید ، می توانید آن پلتفرم را تنظیم کنید تا به صورت خودکار وقتی فرآیند خاصی انجام می شود این ایمیل را ارسال کند) و باید از آنها به خاطر علاقه ای که به خرج داده اند تشکر کنید و به آنها بگویید در آینده می توانند چه انتظاراتی از شما داشته باشند.

یک ایمیل خوش آمد گویی نه تنها باعث می شود مشتری شما حس قدرشناسی را تجربه کند ، بلکه اعتبار و شهرت برند شما را نیز تقویت کرده و زمینه ساز ارتباطات بعدی آنها با شرکت شما می باشد ، بنابراین اولین تاثیر خود را به گونه ای بر مشتری اعمال کنید که درخور برندتان باشد.

یکی از مشخصه های ایمیل های خوش آمد گویی نرخ های بالای باز کردن و کلیک کردن نسبت به بقیه ی انواع ایمیل ها است ، بنابراین این فرصت را دارید تا با فراهم کردن منابع ، راهنمایی ها و اطلاعات تماس مفیدی که به کاربران کمک می کنند بیشترین اطلاعات و دسترسی را نسبت به محصولات ، خدمات یا وبسایت شما داشته باشند، تاثیر خوبی بر مشتری داشته باشید.

2- ایمیل پیشنهاد

پیشنهاد یک تخفیف استثنایی یا کوپن به مشتریان فعال ، روشی عالی برای افزایش وفاداری مشتری و همچنین افزایش فروش است.

اگر محصول یا خدمات جدیدی ارائه می دهید، بد نیست یک ایمیل پیشنهاد ارسال کنید که به مشتریان شانس امتحان کردن آن محصول همراه با تخفیف را ارائه دهد. حتما مزایای پیشنهاد (اینکه این پیشنهاد چه مزیتی برای آنها دارد و اگر آن را بپذیرند چه چیزی به دست می آورند) ، تصویری که محصول یا خدمات جدید را واضح نمایش دهد و یک دکمه دعوت به عمل (CTA) واضح و ترغیب کننده برای تشویق و ترغیب خوانندگان برای کلیک روی آن و رفتن به مراحل بعدی را در ایمیل خود بگنجانید.

اگرچه می توانید ایمیل پیشنهاد را به تنهایی ارسال کنید ، اما همچنین می توانید این ایمیل را به عنوان ضمیمه هر کدام از ایمیل های دیگر موجود در این لیست نیز ارسال کنید.

3- ایمیل نظرسنجی

دوست دارید ارتباط قوی تری با مشتریان خود برقرار کنید؟ با پرسیدن نظرها و بازخوردهای آنها ، ثابت کنید که به آنها اهمیت می دهید. ارسال یک ایمیل نظرسنجی روشی عالی برای به دست آوردن حس و نظر مشتری است ، این روش به شما کمک می کند نکات بیشتری راجع به مخاطبان مورد نظر خود بیاموزید ، میزان رضایت مشتری را سنجیده و افزایش دهید و ارتباطات خود را به گونه ای اصلاح کنید تا با نیازها و خواسته های مشتریانتان مطابقت داشته باشد.

ایمیل های نظرسنجی ، زمانی بهترین عملکرد را دارند که پس از انجام یک خرید ، رویداد یا تراکنش های دیگر ارسال شوند ، چون در این زمان نظر مشتریان تازه و به روز است. وقتی یک ایمیل نظرسنجی به یک مشتری ارسال می کنید ، حتما مراتب قدردانی خود را به خاطر خرید یا دیگر اعمال مشتریان ابراز کنید ، به آنها بگویید که این نظرسنجی چقدر طول می کشد (هر چه زمان آن کمتر باشد بهتر است) و بگویید پاسخ های آنها چقدر در بهبود تجربه ی آنها با شرکت شما مفید خواهد بود. همچنین در پایان نظرسنجی ، جایزه ای به صورت تخفیف یا بن خرید ارائه دهید.

4- درخواست ثبت نظر

بررسی های آنلاین و ابراز رضایت های مشتری برای کسب و کار شما حیاتی هستند و هیچگاه نمی توان به اندازه ی زیاد از این دو بهره برد. بیش از نیمی از مشتریان به رتبه بندی شرکت که در یک سایت بررسی ثالث (توسط شخص دیگری انجام شده) اعتماد ندارند ، مگر اینکه آن سایت حداقل 34 بررسی در مورد آن شرکت ارائه داده باشد. وجود رضایت نامه های مشتریان در وبسایت شرکت باعث می شود کسب و کار شما مطمئن تر به نظر برسد و مشتریان باقوه را مجبور به اقدام می کند.

به یاد داشته باشید که اگرچه مشتریانی که تجربه ی بدی نسبت به یک شرکت دارند به شدت مشتقاند این نارضایتی خود را در یک سایت بررسی ابراز کنند ، از طرف دیگر آن دسته از مشتریانی که تجربه ی خوبی دارند برای ابراز رضایت ممکن است کمی به تشویق و ترغیب بیشتری نیاز داشته باشند.

همانند ایمیل های نظرسنجی ، بهترین زمان برای درخواست بررسی یا رضایت نامه پس از انجام یک خرید است، یعنی زمانی که (به طور خوش بینانه) مشتریان بیشترین احساس رضایت را نسبت به محصول یا خدمات شما دارند. ایمیل را بیش از حد سریع نفرستید (یعنی بلافاصله پس از انجام تراکنش ایمیل ارسال نکنید) چون نباید طوری به نظر برسد که بیش از حد ذوق زده شده اید یا محتاج خرید آنها هستید ، ولی مراقب باشید بیش از حد هم زمان ارسال طولانی نشود چون ممکن است مشتری به کلی شما را فراموش کند.

وقتی از کسی می خواهید یک بررسی راجع به شما بنویسد یا رضایت نامه ای ارائه دهد ، در واقع عملی را از مشتری درخواست می کنید که به نظر سخت و طولانی می آید ، بنابراین درخواست خود را به نحوی بیان کنید که علاقه و توجه آنها را برای ارائه ی بازخورد جلب کند. به جای اینکه بگویید: “لطفا یک نظر راجع به خرید اخیرتان ارائه دهید” چیزی شبیه به این را بگویید: “آیا از محصول راضی هستید؟”.

با فراهم کردن لینکی به سمت سایت بررسی ثالث (یعنی همان جایی که مشتری می تواند بررسی محصول شما را بنویسد یا فرم رضایت نامه را پر کند) کار را برای مشتری آسان تر کنید.

5- درخواست برقراری ارتباط در رسانه های اجتماعی

ایده ی ارسال روزانه ی ایمیل به مشتریان ، دیوانه وار به نظر می رسد ولی اکثر مشتریان شما احتمالا در روز چندین بار به رسانه های اجتماعی سر می زنند. با توجه به تحقیقی که توسط MediaKix انجام شده است ، یک فرد به صورت متوسط روزانه تقریبا 2 ساعت وقت خود را در رسانه های اجتماعی صرف می کند.

با فرض اینکه شما شبکه های اجتماعی مناسب کسب و کارتان را انتخاب کرده اید و حضور خوب و منظمی در آن کانال ها دارید ، پس قانع کردن مشتریان برای وقف کردن میزانی از زمان حضورشان در رسانه های اجتماعی برای کسب و کار شما ، باید یکی از اولویت هایتان باشد.

همچنین می توانید در تمام ایمیل هایتان ، لینکی به سمت صفحات اجتماعی خود قرار دهید ، اما اقدام بهتر آن است که ایمیل های مخصوصی برای مشتریان ارسال کنید که به آنها بگوید در رسانه های اجتماعی شما چه چیزهایی خواهند یافت ، چرا باید رسانه های اجتماعی شما را دنبال کنند و چه مزایایی به دست خواهند آورد (مزایایی همچون آخرین خبرها ، تخفیفات خاص و غیره).

منبع: websolutions.com

نوشته 5 نوع ایمیل که حتما باید به مشتریانتان ارسال کنید اولین بار در طراحی سایت شرکتی | طراحی سایت حرفه ای | سایت خوب پدیدار شد.

]]>
http://sitekhoob.com/5-types-of-emails/feed/ 0
7 ویژگی جدید اینستاگرام که می توانید برای بازاریابی کسب و کار از آنها بهره ببرید http://sitekhoob.com/7-new-instagram-features/ http://sitekhoob.com/7-new-instagram-features/#respond Thu, 06 Sep 2018 15:11:14 +0000 http://sitekhoob.com/?p=23764 وقتی صحبت از استفاده از رسانه های اجتماعی برای بازاریابی کسب و کار می شود ، اینستاگرام از نظر محبوبیت حرف اول را می زند. از میان 1 بیلیون کاربر اینستاگرام ، 80% از کاربران حداقل یک برند را فالو کرده اند. اینستاگرام روز به روز ویژگی های جدیدی را معرفی می کند تا به...

نوشته 7 ویژگی جدید اینستاگرام که می توانید برای بازاریابی کسب و کار از آنها بهره ببرید اولین بار در طراحی سایت شرکتی | طراحی سایت حرفه ای | سایت خوب پدیدار شد.

]]>
وقتی صحبت از استفاده از رسانه های اجتماعی برای بازاریابی کسب و کار می شود ، اینستاگرام از نظر محبوبیت حرف اول را می زند. از میان 1 بیلیون کاربر اینستاگرام ، 80% از کاربران حداقل یک برند را فالو کرده اند.

اینستاگرام روز به روز ویژگی های جدیدی را معرفی می کند تا به کاربران مالک کسب و کار کمک کند به مخاطبان مورد نظر خود دست یابند. در زیر 7 ویژگی که در همین سال به اینستاگرام افزوده شده اند و می توانید از آنها برای تعامل با مشتری خود بهره ببرید را مشاهده کنید.

1- هایلایت های استوری

استوری های اینستاگرام ( که برای کاربران امکان پست کردن تصاویر و ویدئوهای خود را به مدت 24 ساعت فراهم می کند) در سال 2016 ایجاد شدند و حالا روزانه 400 میلیون کاربر فعال دارد.

اگرچه ایجاد یک استوری روشی عالی برای ایجاد تعامل با کاربران و نمایش شرکت و برند به شکلی درخشان و جالب است ، اما محدوده ی زمانی 24 ساعته ی آن به این معناست که ممکن است فالوورهای زیادی هیچگاه استوری را نبینند. در اواخر سال 2017 ، اینستاگرام یک راه حل برای این مشکل ارائه داد و آن هم هایلایت های استوری است.

با استفاده از هایلایت های استوری ، می توانید یک یا چندین استوری (خواه استوری های لایو یا استوری های ذخیره شده در آرشیو استوری شما) را همراه با یک تصویر کاور انتخاب کرده و یک نام بر روی آن بنویسید. هایلایت های استوری تا زمانی که خودتان حذفشان کنید باقی می مانند و هر موقع بخواهید می توانید تصاویر یا ویدئوهای بیشتری به آنها اضافه کنید.

2- خرید در اینستاگرام

یکی از بهترین ویژگی های جدید اینستاگرام برای کسب و کارها ویژگی خرید است که به کاربران امکان خرید مستقیم محصولات در اینستاگرام را می دهد. حساب های کاربری تجاری می توانند در هر پست محصولات خود را تگ کرده و بینندگان می توانند روی آن تگ کلیک کرده و اطلاعات محصول را مشاهده کنند و سپس با لینکی به سمت وبسایت هدایت می شوند تا خرید را انجام دهند.

برای استفاده از ویژگی خرید ، باید یک حساب کاربری تجاری در اینستاگرام داشته باشید که این حساب کاربری باید به یک کاتالوگ در فیسبوک متصل باشد ، سپس باید توسط اینستاگرام برای خرید تایید شوید.

وقتی تایید شدید (که معمولا چند روزی فرآیند تایید به طول می انجامد) ، می توانید شروع به افزودن پست های فروش کنید. کافی است تصاویری که می خواهید نمایش داده شوند را انتخاب کنید ، سپس می توانید به ازای هر تصویر بیش از 5 محصول یا به ازای هر بروشور 20 محصول را تگ کنید و هر گونه فیلتر و استثنایی که دوست دارید را در پست خود اعمال کنید.

وقتی کاربران روی تگ کلیک می کنند (که تگ می تواند به عنوان نام محصول یا آیکن خرید نمایش داده شود) ، تصویر، توضیحات ، قیمت و لینک هدایت کننده به سمت صفحه ی خرید محصول در وبسایت شما را مشاهده خواهند کرد.

در پست های خرید کاربران می توانند جزئیات قیمت و توضیحات محصول را هم در صفحه ی عمومی اینستاگرام و هم در تب خرید در پروفایل تجاری اینستاگرام برند مشاهده کنند. (برای اینکه پروفایل تجاری شما در تب خرید فعال شود باید حداقل 9 پست خرید داشته باشید).

از ماه ژوئن ، برخی برندهای معتبر در اینستاگرام همچنین قابلیت این را دارند که به کاربران اجازه دهند از درون یک استوری (از طریق یک استیکر خرید) ، خرید را انجام دهند. درست همانند تگ های خرید در پست ها ، وقتی کاربران روی استیکر خرید در استوری کلیک کنند ، اطلاعات محصول و لینکی به سمت صفحه ی خرید محصول در وبسایت شرکت را مشاهده خواهند کرد. اینستاگرام قصد دارد در ماه های آینده ویژگی خرید از طریق استوری ها را برای کسب و کارهای دیگر نیز فراهم کند.

3- پست های برنامه ریزی شده

اکنون اینستاگرام به حساب های کاربری تجاری اجازه می دهد پست های خود را زمان بندی کنند ، که این ویژگی به برندها و شرکت ها ، کنترل بیشتری بر حضورشان در اینستاگرام می دهد. برای زمان بندی پست ها ، باید با یک اپلیکیشن مدیریت رسانه ی اجتماعی مانند Hootsuite ، Buffer یا Sprout Spcial کار کنید ، چون پست ها در درون خود اینستاگرام قابل زمان بندی نیستند. فقط پست های موجود در حساب های تجاری می توانند زمان بندی شوند ، نه پست های حساب های کاربری شخصی یا تبلیغات ، البته اینستاگرام قصد دارد در سال آینده این ویژگی را حتی برای حساب های شخصی نیز فراهم کند.

4- لینک ها در استوری ها

اگر برای دریافت نشان تأیید اینستاگرام اقدام کرده اید یا دارای یک حساب کاربری تجاری با بیش از 10000 فالوور هستید ، می توانید با افزودن یک لینک درون استوری های اینستاگرام ، فالوورهای خود را به بازدید از وبسایت برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر تشویق کنید. لینک ها در آخر استوری با نام “See More” ظاهر می شوند.

5- IGTV

در ماه ژوئن ، اینستاگرام IGTV را ارائه داد ، یک اپلیکیشن جدید که به کاربران اجازه می دهد ویدئوهای بلند مدت را چه در اپلیکیشن IGTV یا چه در خود اینستاگرام مشاهده کنند. برای استفاده از این ویژگی ابتدا باید یک کانال در IGTV ایجاد کنید ، سپس می توانید ویدئوها را به صورت عمودی یا افقی آپلود کنید. ویدئوهای آپلود شده توسط تمام فالوورهای شما در اینستاگرام قابل مشاهده هستند.

6- موسیقی برای استوری ها

دوست دارید در استوری های خود موسیقی پخش کنید؟ اینستاگرام جدیدا امکان اضافه کردن موسیقی به استوری ها را نیز فراهم کرده است. وقتی استوری را ایجاد کردید ، روی کلید استیکرها کلیک کنید و Music را انتخاب کنید، حالا به کتابخانه ی موسیقی اینستاگرام هدایت می شوید که شامل هزاران آهنگ است که برای استفاده های تجاری در اینستاگرام رایگان می باشند.

7- کلید های اقدام

اینستاگرام یک سری کلید های دعوت به عمل (CTA) در اختیاری کاربران قرار داده است که عبارتند از Reserve (رزرو) ، Get Tickets (گرفتن بن یا بلیط) ، Start Order (آغاز سفارش) یا Book (کتاب). این کلید ها به کاربران اجازه می دهند از طریق تعدادی همکاران برگزیده و معتبر از جمله Eventbrite ، Fandango ، OpenTable ، Yelp Resevations و غیره یک تراکنش را آغاز کنند. برای استفاده از کلید های جدید ، کسب و کارها باید ارتباط فعالی با یکی از همکاران مورد تایید اینستاگرام داشته باشند.

منبع: websolutions.com

 

نوشته 7 ویژگی جدید اینستاگرام که می توانید برای بازاریابی کسب و کار از آنها بهره ببرید اولین بار در طراحی سایت شرکتی | طراحی سایت حرفه ای | سایت خوب پدیدار شد.

]]>
http://sitekhoob.com/7-new-instagram-features/feed/ 0